|
Сабақта қолданылатын белсенді оқыту әдістері, қолданылатын модульдер: бихевиористикалық тәсіл
|
бет | 1/3 | Дата | 22.05.2017 | өлшемі | 0,79 Mb. | | #16558 | түрі | Сабақ |
| Қысқа мерзімді жоспар
Пән – ағылшын тілі
|
Сынып - 5
|
Мерзімі:
|
Тақырыбы:
|
My name is Omar. ҚТЕ-мен таныстыру.
|
Мақсаты:
|
Жаңа сөздердің оқылуы және аудармаларымен таныстыру.Сұрақтарға жауап беріп, ауызша айтқанын қатесіз жаза білу.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Жаңа сөздердің оқылуы мен аудармасын біледі және сұрақтарға жауап беріп, ауызша айтқанынқатесіз жаза алады.
|
Сабақта қолданылатын белсенді оқыту әдістері, қолданылатын модульдер:
|
1.бихевиористикалық тәсіл
(оқушылардың жас ерекшелік
-теріне сәйкес оқыту)
2.Миға шабуыл, ыстық орындық
(Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету)
3. Сұрақ-жауап (Оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер)
4.Бағалау (Оқыту үшін және оқу үшін бағалау)
|
Сабақ кезеңдері
Орындалатын тапсырмалар
|
уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурс
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі
Тренинг
Мақсаты: топта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Жаңа сабақ
Жаңа сөздермен
таныстыру
мақсаты: жаңа сөздердің оқылуын, жазылуымен аудармасын білу
Жұппен жұмыс:
Мақсаты: бір-біріне түсіндіру арқылы тақырыпты түсіну
Кітаппен жұмыс:
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін толықтыру.
Жаңа сөздерді пайдаланып диалог құру
Мақсаты: жаңа сөздерді қаншалықты меңгергенін түсіну
Рефлексия
Ыстық орындық
Бағалау
Үй тапсырмасы:
|
2 мин
2 мин
10 мин
10 мин
5 мин
10 мин
3 мин
2 мин
|
Аудиториямен амандасады, бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Оқышыларды жұпқа бөлуді ұйымдастырады.
Ұсынылған смайликтер арқылы сыныпты жұптарға бөледі
Сабақ басталмас бұрын топ ережесін оқушылармен бірлесіп құру. ҚТЕ-мен таныстыру.
Сабақ тақырыбын таныстырады, дәптерлеріне жаздырады.
Сұрақ-жауап арқылы сабақ тақырыбын ашады
hеllo
name
my
your
what
and
ex:1. At page 18
Диалогты рөлдерге бөлініп оқып, аудару
ex: 2.3. At page 18
диалогты оқу, адару, керекті сөздерді қою.
A.B.C.D.E-әріптерімен таныстыру.
Мақсаты: әріптердің оқылуын, қай кезде қандай дыбыс беретінін үйрету.
Жаңа сөздерді қайталату
Сұраққа жауап береді.
Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау керек екендігін және неліктен баға қойғанын оқушыларға айту
Смайликтер арқылы бағалау
Ex:9. At page 19
|
Оқушылар смайликтер арқылы жұптарға бөлінеді.
Оқушылар бірігіп топ ережесін құрады.
Оқушылар сабақ тақырыбын жазады
Жаңа сөздердің аудармаларын және оқылуын біледі
Диалогты оқып, аудара алады.
Диалогты оқып, аудара алады, керекті сөздерді қоя алады.
A.B.C.D.E-әріптерінің оқылуын біледі
Жаңа сөздерді қолданып диалог құра алады.
Орындықта отырған оқушы сұраққа-жауап береді.
Бір-біріне смайликтер беріп, неліктеп бергенін дәрелдейді.
|
Смайликтер
Сөздік
English
5 class
Ав:Аяпова
Ағылшын әліпбиі
|
Пән – ағылшын тілі
|
Сынып - 5
|
|
Тақырыбы:
|
Good morning. Where are you from?
|
Мақсаты:
|
Отбасына байланысты сұрақтарға ағылшынша жауап беріп, өзінің отбасы жайлы айтуға үйрету. Жаңа сөздермен және оның айтылуымен таныстыру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Жаңа сөздердің оқылуы мен аудармасын біледі және сұрақтарға жауап беріп, ауызша айтқанын қатесіз жаза алады. Жаңа сөздерді оқи алады.
|
Сабақта қолданылатын белсенді оқыту әдістері, қолданылатын модульдер:
|
1.бихевиористикалық тәсіл
(оқушылардың жас ерекшелік
-теріне сәйкес оқыту)
2.Миға шабуыл, өрмекші әдісі
(Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету)
3. Сұрақ-жауап (Оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер)
4.Бағалау (Оқыту үшін және оқу үшін бағалау)
5. АКТ
|
Сілтеме
|
Ағылшын тілі оқулығы: Т.Аяпова, Алматы Атамұра 2015 жыл
Электронды оқулық
|
Ресурстар
|
Маркер,смайликтер, суреттер
|
Сабақ кезеңдері
Орындалатын тапсырмалар
|
уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурс
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі
Тренинг
Мақсаты: топта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Жаңа сабақ
Жаңа сөздермен
таныстыру
мақсаты: жаңа сөздердің оқылуын, жазылуымен аудармасын білу
to be- етістігімен where are you from ? құрылымымен таныстыру
Кітаппен жұмыс:
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін толықтыру.
1-10 санау
Электронды оқулық
Рефлексия
Бағалау
Үй тапсырмасы:
|
5 мин
15
5 мин
10 мин
5 мин
2 мин
3 мин
|
Аудиториямен амандасады, бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Оқышыларды топқа бөлуді ұйымдастырады.
Ұсынылған смайликтер арқылы сыныпты топқа бөледі
Сабақ тақырыбын таныстырады, дәптерлеріне жаздырады.
Сұрақ-жауап арқылы сабақ тақырыбын ашады
Good morning
Good afternoon
Good evening
Good bye
Where
You
In
To be- етістігі
am is are
I he\she\it we\you\they
I am
He is
She is
It is
|
from KZ
|
We are
You are
They are
|
Сұраулы сөйлемнің жасалу жолы.
am I
is he
is she
is it
|
from KZ?
|
are we
are you
are they
|
Where are you from? – I am from ….
ex:1. At page 20
Суретпен жұмыс
1 топ
ex: 2.3. At page 21
диалогты рольдерге бөліп оқу, адару.
2 топ
Ex: 4,5 at page 21
Суретке қарап диалог құру және рөлдерге бөлініп оқу.
Жаңа сөздерді қайталату
Where are you from? -мәтінін үн таспадан тыңдау.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 1 0
six four two three seven eight ten
Оқушылыр стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазады және өздерінің жауаптарына сай смайликтің тұсына жапсырады.
Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау керек екендігін және неліктен баға қойғанын оқушыларға айту
Смайликтер арқылы бағалау
Ex:12,19. At page 24-25
|
Оқушылар смайликтер арқылы топтарға бөлінеді.
Оқушылар сабақ тақырыбын жазады
Жаңа сөздердің аудармаларын және оқылуын біледі
to be- етістігімен және where are you from ? құрылымын біледі
Оқушылар суретке қарап мезгілдерді айтады
Диалогты оқып, аудара алады, керекті сөздерді қоя алады.
Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Айтылған сандарды тауып ұпай жинайды
Өзпікірлерін жазады
|
Смайлик
тер
Сөздік
English
5 class
Ав:Аяпова
|
Пән – ағылшын тілі
|
Сынып - 5
|
|
Тақырыбы:
|
How are you? How old are you?
|
Мақсаты:
|
Қал жағдайымен, жасы туралы ағылшынша айтуға үйрету.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Жаңа сөздердің оқылуы мен аудармасын біледі және сұрақтарға жауап беріп, ауызша айтқанын қатесіз жаза алады.
|
Сабақта қолданылатын белсенді оқыту әдістері, қолданылатын модульдер:
|
1.бихевиористикалық тәсіл
(оқушылардың жас ерекшелік
-теріне сәйкес оқыту)
2.Миға шабуыл
(Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету)
3. Сұрақ-жауап (Оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер)
4.Бағалау (Оқыту үшін және оқу үшін бағалау)
5. АКТ
|
Сілтеме
|
Ағылшын тілі оқулығы: Т.Аяпова, Алматы Атамұра 2015 жыл
Электронды оқулық
|
Ресурстар
|
Маркер,асық, смайликтер, суреттер
|
Сабақ кезеңдері
Орындалатын тапсырмалар
|
уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурс
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі
Тренинг
Мақсаты: топта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Жаңа сабақ
Жаңа сөздермен
таныстыру
мақсаты: жаңа сөздердің оқылуын, жазылуымен аудармасын білу
Жаңа сабақ
to be- етістігімен where are you from ? құрылын қайталау
Кітаппен жұмыс:
Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін толықтыру.
Электронды оқулық
Рефлексия
Бағалау
Үй тапсырмасы:
|
5 мин
5 мин
5 мин
10 мин
5 мин
10 мин
2 мин
3 мин
|
Аудиториямен амандасады, бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Сұрақ-жауап әдісі арқылы тақырыпты ашу.
Оқышыларды түрлі-түсті асықтар арқылы топқа бөлуді ұйымдастырады.
Сабақ тақырыбын таныстырады, дәптерлеріне жаздырады.
How
Fine
Thank
Which
Very
All right
How old are you?
Happy birthday I am very well
I am fine
How are you? I am all right
I am OK
How old are you? - құрылымын түсіндіру.
To be- етістігі
am is are
I he\she\it we\you\they
I топ: ex:1. At page 26
How are you? -диалогын тыңдау, ролдерге бөлініп оқу, сұрақтарға жауап беру.
II топ: ex:1. At page 28
How old are you?-диалогын тыңдау, ролдерге бөлініп оқу, сұрақтарға жауап беру.
I топ. ex:2. 3 At page 26
Ex: 4.5. At page 27
Cуретпен жұмыс:
Диалог құру, түсінгенін плакатқа түсіру, талдау.
I топ. ex:2. 3 At page 29
(сөйлемді аяқтау)
Ex: 4.5. At page 29
Cуретпен жұмыс:
Диалог құру, түсінгенін плакатқа түсіру, талдау.
Топ басшысы бағалау парақшаларын толтырады
Ex 9
|
Оқушылар асықтар арқылы топтарға бөлінеді.
Оқушылар сабақ тақырыбын жазады
Жаңа сөздердің аудармаларын және оқылуын біледі
to be- етістігін еске түсіреді
Оқушылар суретке қарап мезгілдерді айтады
Диалогты оқып, аудара алады, керекті сөздерді қоя алады.
Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Өзпікірлерін жазады
|
Асық
Сөздік
English
5 class
Ав:Аяпова
Бағалау парақшасы
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|