Сабақтың көрнекілігі: Плакаттар. Сабақтың әдісі: Өз бетінше оқып, танып білу. Сабақтың барысы: I ұйымдастыру



Дата10.06.2017
өлшемі20,63 Kb.
#18479
түріСабақ
Сабақ жоспары
Пән: Биология
Сыныбы: 7

Сабақтың тақырыбы: Бунақденелілердің көбеюі және дамуы. Даму типтері


Сабақтың мақсаты: Оқушыларға бунақденелілердің көбеюі және дамуы туралы түсінік беру.
Міндеттері:

1. Білімділік: оқушыларға бұнақденелердің жынысты көбею туралы білім беру. Олардың тура дамуын және түрленіп дамуын қарастыру

2. Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту. Оқушылардың өзін- өзі дамытуына жетелеу және оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру.

3. Тәрбиелік: тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу және табиғатқа деген сүйіспеншілігін арттыру.


Сабақтың көрнекілігі: Плакаттар.
Сабақтың әдісі: Өз бетінше оқып, танып білу.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесіп, оларды түгелдеу. Білім алуға деген құштарлығын арттырып, жаңа сабақты бастау.


II Үй тапсырмасын сұрау.

  1. Тест жұмыстары

  2. II. Сұрақ – жауап.

•Бунақденелілер деп аталу себебі неліктен және қандай түрлері бар ?

•Бунақденелілердің дене құрылысы неше бөліктен тұрады ?

•Бунақденелілердің ауыз мүшелерінің сан алуандылығы
ІІІ. Жаңа сабақ.

Бунақденелілердің көбеюі:

а) Толық түрленіп даму дегеніміз не ?

жұмыртқа→дернәсіл→қуыршақ→имаго

б) Тура даму:

жұмыртқа→имаго

в) Шала түрленіп даму:жұмыртқа→дернәсіл→имагоТура дамуҚанатсыз бунақденелілер

Шала түрленіп даму

Ақпа, инелік, дәуіт, бит, қандала, шегіртке, бұзаубас

Толық түрленіп даму

Қоңыздар, көбелектер, бүргелер, шыбындар, масалар, шаншарлар, құмырсқалар, баларалар,т.б.

Бунақденелілердің ересек күйге ауысу сатысы имаго деп аталынады.

Имаго ( латынша имаго- ересек құрт дегенді білдіреді ).

7. Бунақденелілерді зерттейтін ғылым қалай аталады ?

Энтомология деп аталады ( гректің « ентома » - бунақдене + « логос » - ғылым деген сөзінен шыққан ).

8. Бунақденелілердің табиғаттағы, адам өміріндегі маңызы.

жұмыртқа

имаго
IV Сабақты бекіту

Тура даму: имаго дернәсілжұмыртқа

2. Түрленіп даму:

жұмыртқа

дернәсіл


қуыршақ

имаго


3. Толық түрленіп даму:
V. Оқушыларды бағалау.
VI. Үйге тапсырма беру. Бунақденелілер тақырыбын оқып келу.
Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет