Дүниетану.Сабақтың тақырыбы: Көз
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға көз туралы түсінік беру.2 Танымдылық қабілетін дамыту. 3. Көз күтіге, оны басқа қауіпті заттардан сақтауға үйрету.Салауаттылыққа баулу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.
Сабақтың мазмұны.
І .Ұйымдастыру.1 Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Өткен сабақты еске түсіру: «Адам дегеніміз мен және басқалар.» туралы пысықтау.-Адам туралы не білеміз?-Ғарышкер жайында не білесің?-Дихан, шопан еңбегі жайында әңгімеле
Жүргізуші не істейді?
Адам дегеніміз
ІІІ. Мақсат қою: сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ. Жаңа сабақ:а) Тақырыпты оқи отырып түсіндіру.1) Іштей оқыту.2) Тізбектей оқыту.3) Әңгімелету. Сергіту сәті.
Ү. Жаңа білімді бекіту. -Сезім мүшелерін ата.-Көру арқылы нені ажыратамыз?
Есіңде болсын!
Көзіңді қолыңмен уқалама.
Үшкір заттан сақтан.
ҮІІ Сабақты қорытындылау «Көз» түсініп оқуға.
ҮІІІ Үйге тапсырма.Бағалау:Адамның сезім мүшелері жайында не білдік?
Көздің қызыметі туралы не білеміз?
Дүниетану.Сабақтың тақырыбы: Құлақ
Сабақтың мақсаты: 1 Құлақ оның қызметі туралы түсік беру. 2 Логикалық ойын, сөздік қорын қалыптастыру. Танымдылық қабілетін д 3.Құлақты үшкір затпен шұқуға болмайтынын түсінідіріп, оны күтуге үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.
Сабақтың мазмұны.
І Ұйымдастыру.1 Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ Өткен сабақты еске түсіру: «Көз» туралы пысықтау.-Көз қандай қызмет атқарады-Адамның көңіл- күйін қалай байқауға болады?-Көзді қалай қорғаймыз?
ІІІ Мақсат қою: сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ Жаңа сабақ:а) Тақырыпты оқи отырып түсіндіру.Құлақтың қызметін, көсету арқылы түсіндіру.1) Іштей оқыту.2) Тізбектей оқыту.3) Әңгімелету. Сергіту сәті.
Ү Жаңа білімді бекіту. -Сезім мүшелерін ата.-Құлақ арқылы нені ажыратамыз?-Құлақты күту ережесін әңгімелету.
Есіңде болсын! Құлақты қаламмен, шырпымен, үшкір қатты заттармен тазалауға болмайды.
ҮІІ Үйге тапсырма:«Құлақ» түсініп оқуға.
ҮІІІ Сабақты қорытындылау:Адамның сезім мүшелері жайында не білдік?
Дүниетану.Сабақтың тақырыбы: Мұрын.Тіл. Тері.
Сабақтың мақсаты: 1 Мұрын, тіл , терінің адам ағзасында атқаратын қызметі туралы түсінік беру.2 Тіл, мұрын, терінің қызметі түсіне отырып, сөздік қорын есте сақтау қабілетін дамыту.3.Тіл, мұрын, теріні күтуге.жеке бас гигиенасын сақтауға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру.1 Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Өткен сабақты еске түсіру: «Құлақ» туралы пысықтау.-Адамның сезім мүшелерін ата.-Мұрын қандай қызмет атқарады? -Құлақты қалай қорғаймыз?
ІІІ. Мақсат қою: сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ. Жаңа сабақ:а) Тақырыпты оқи отырып түсіндіру.1) Іштей оқыту.2) Тізбектей оқыту.
3) Әңгімелету.Сергіту сәті.
Ү. Жаңа білімді бекіту. -Сезім мүшелерін ата.
Мұрын
Тіл арқылы нені ажыратамыз?
Тері
-Жылу мен суықты біз қандай сезім мүшесі арқылы ажыратамыз?
-Ащы және тәтті заттарды ата.
Есіңде болсын!Мұрныңды күте біл. Ол үшін таза орамалды пайдалан.
Өзің білмейтін лас заттарды ауызға салуға болмайды.
ҮІІ. Үйге тапсырма:«Құлақ» түсініп оқуға.
ҮІІІ. Сабақты қорытындылау:Адамның сезім мүшелері жайында не білдік?Мұрын,тіл терінің қызметі туралы не білеміз?
Дүниетану.Сабақтың тақырыбы: Ауа райы.
Сабақтың мақсаты: 1 Температура ұғымын таныстыру, Оның шарты белгісін үйрету. 2 Ауа райы , оның шартты белгілері.3 Ұқыпты, байқағыш етіп тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Термометр. Шартты белгілер
Оқыту әдісі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап.
Сабақтың мазмұны.
І. Ұйымдастыру.1 Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Өткен сабақты еске түсіру: Адам өзіне қажетті заттарды, техника жасауды қайдан үйренеді?
Табиғат заттарына ұқсайтын, адам жасаған қандай заттарды білесің?
ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ. Жаңа сабақ:а) Тақырыпты оқи отырып түсіндіру.ә) Термометр құрылысымен таныстыру.
Олардың темпаратурасы әр түрлі болfтынын айту.(дала,су,үй)б) Ауа райының шартты белгілерімен таныстыру.Аспан ашықАспан ала бұлтты.Аспан тұтас бұлттыЖаңбырҚар аралас жаңбырҚарТұманСу бетіндегі қабыршық мұзҚалың мұз
Сергіту сәті.
Ү. Жаңа білімді бекіту:1 Ауа райының температурасын өлшейтін құрал не деп аталады?2 Термометр құрылысын әңгімеле.3 Ауа райының шартты белгілерін айт.
ҮІ. Сабақты қорытындылау:Біз ауа райы жайында нені білдік?
ҮІІ. Үйге тапсырма, бағалау.
Достарыңызбен бөлісу: |