Сабақтың мақсаты: Білімділік Оқушыларға теңдеу құру, шешу, жанама тұжырымдалған есептерді



Дата22.08.2017
өлшемі12,51 Kb.
#23978
түріСабақ
  • Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы. Жымпиты ауылы Жалпы білім беретін Қ.Мырзалиев атындағы орта мектеп
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік Оқушыларға теңдеу құру, шешу,
  • жанама тұжырымдалған есептерді
  • теңдеу арқылы шешу жолдарын
  • үйрету.
  • Дамытушылық:
  • Есепті шығару және түрлендіру,
  • ауызша және жазбаша есептеу
  • дағдыларын дамыту.
  • Тәрбиелік: Балаларды білімділікке,
  • адамгершілікке, жолдастық қарым-
  • қатынасқа тәрбиелеу.
  • Сабақ әдісі:
  • Сабақ түрі:
  • Сабақ көрнекілігі:
  • Пәнаралық
  • байланыс:
  • Сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
  • Жаңа білімді меңгерту, іздену
  • Көбейту кестесі.
  • Өзін-өзі тану

Ұйымдастыру кезеңі:

  • а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
  • ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу
  • құралдарын дайындау.

  • Қайырлы күн,достар!
  • Бүгінгі күн,міне,
  • Сәттілікке толсын!
  • Біздің алар бағамыз
  • Кілең бестіктер болсын!!!
  • Күн шуағы
  • Топқа бөлу
  • Түстер арқылы
  • топқа бөлу
  • Оқушылардың үстелдеріне жасыл,қызыл,сары стикерлер жапсырады.
  • Оқушылар өз түстері бойынша орындарына отырады,яғни топ құрылады

  • Бір, екі, үш,
  • Отырамыз тып – тыныш .
  • Жалқаулықты тастаймыз,
  • Сабақты біз бастаймыз.

Үй тапсырмасын тексеру

  • №8 есеп

Шешу: 10500:5=2100 2100+1670=3770 10500-2100-3770= 4630 Жауабы: Әдебиет-2100 Көркем әдебиет-3770 Қалғаны-4630

  • Қызығушылықты ояту
  • 5*5
  • 700-500
  • 800-400
  • 2*10
  • 68+30
  • 600-200
  • 22*2
  • 900-100
  • 45+14
  • 59
  • 200
  • 800
  • 400
  • 20
  • 25
  • 44
  • 400
  • 98
  • 67+30
  • 21*3
  • 97
  • 63
  • (122+18):70= Е
  • (64:8+20):7= Е
  • 20·(26+14):100= Ң
  • 1·(30+2)-4·4= Д
  • 5·4+12= Т
  • 400-300-36= У
  • 32
  • 4
  • 8
  • 16
  • 2
  • 64
  • Теңдеу дегеніміз құрамына
  • енетін әріптің мәнін табу керек болатын теңдік
  • Х×3=10×3 х×3=47−17 теңдеулерінің шешу тәсілдерін түсіндіру

№1 Теңдеулерді шеш және тексер І-топ: х+20·8=2600 х-560:7=20000 ІІ-топ: 40·6+х=9400 3090:10-х=209 ІІІ-топ: х·(40:4)=12600 х: (36+64)=543 ІҮ-топ: (190-90)·х=38600 19200:10:х=10

№2 І-топ: ІІ-топ: 12+b=72:2 а:10=960:2 ІІІ-топ: ІҮ-топ: (х+20):5=6 2400:(с-12)=10

  • Сергіту сәті
  • Бір апталық күндері өтті
  • Дүйсенбіде гүлдер ектім
  • Сейсенбіде жуа тердім
  • Сәрсенбіде су әкелдім
  • Бейсенбіде бақша баптап
  • Жұма күні тақпақ жаттап
  • Сенбіде мен кино бардым
  • Жексенбіде бір демалдым

№3 Үшбұрыштың периметрін өрнек түрінде жаз

  • а-ның 80-ге бөліндісін 5 есе арттыру
  • 90 мен с-нің қосындысын 60-қа көбейту
  • 70-тің 5-ке бөліндісіне 42-нің
  • х-ке бөліндісін қосу
  • 984 пен 324-тің қосындысын
  • а мен 412-нің қосындысына бөлу.
  • А:80*5
  • (90+с)*60
  • 70:5+42:х
  • (984+324):(а+412)

№5. Есепті шығар

  • Шешуі:3·5=15
  • Жауабы:Қыл арқан 15м

№6. Ауызша орындау

  • 6 кесе – 1800 теңге
  • 8 кесе - ? теңге
  • Шешуі:
  • 1800:6=300 - бұл бір кесенің құны
  • 300·8=2400 – бұл сегіз кесенің құны
  • Жауабы: 2400 теңге
  • №7. Қалдықпен бөлуді орында және тексер
  • Топбасшылар жарысы

№8 Фигуралардың ауданын тап

  • І-ІІ -топтар ІІІ-ІҮ -топтар
  • 2·2+3·2=10см²
  • 2·4+2·2=12см²

Логикалық тапсырма:

Үйге тапсырма

  • Күнделікті енді ашайық Үй тапсырмасын жазайық. Теңдеуден алған білімді, Ұмытпай есте сақтап алайық.
  • №9 есеп. 109 бет

Бағалау

  • «5»-13-14 балл
  • «4»- 10-12 балл
  • «3»- 5-9 балл
  • Шөпте қояндар тығылып отыр,тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр?
  • Таразы табақшасына 2 аяғымен тұрғанда тырна 2 кг болды. Бір аяғымен тұрса, онда оның массасы қандай болады?
  • Ауылда 4 күн 4 түн боран соқты.Неше тәулік боран соқты?
  • Бір адам қалаға бара жатыр еді, жолда оған 3 танысы қарсы келді. Қанша адам қалаға барды?
  • Мараттың кілең 1 теңгеліктен тұратын барлығы 100 теңге ақшасы бар еді. Құрал – жабдық сатып алған ол дүкенге 97 теңге төлеуі тиіс еді. Қалай тез есептеп беруге болады?
  • Логикалық есептер
  • 5
  • 2кг
  • 4
  • 1
  • 3
  • Назарларыңызға рахмет!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет