Пән Дүниетану
Мұғалімнің аты-жөні: Талғат Аяужан
Күні: 03.06.20 Қатысқандар саны:
Сынып: 1 Қатыспағандар саны:-
|
Бөлім.
Тақырып.
|
«Тарих беттерінен»
Ертедегі саяхат
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Қазақстан Астанасы туралы шығармашылық жұмыстарды таныстырады.
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Қазақстанның Астанасын біледі.
Көптеген оқушылар:
Астана қаласын ажыратады.
Кейбір оқушылар:
Басқа қалалармен салыстыра отырып талдайды.
|
Бағалау критерийлері
|
Астананың қаладан ерекшелігін айтады,сипаттайды.
Астана мен Ақмоланың ерекшелігін көрсетеді.
|
Тілдік мақсаттар
|
Астана,Астана,
Astana,Ақмола,Акмола,Akmola.
Талдауға арналған сұрақтар.
-Астана қаласының туған күнін атап бере аласың ба?
-Астана қаласында кім болды? Қандай көрікті жерлері есіңде қалды?
- Астана несімен сендерге ұнады?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өз атамекеніне деген сүйіспеншілік сезімін ояту. Өзі тұрған мекеннің Астанасын мақтан етуге баулу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану,сауат ашу,жаратылыстану.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Фотокаллаж, слайд.
|
Бастапқы білімі
|
Астана жайында мәліметтері бар.
|
Сабақтың жоспарланаған кезеңі
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал шеңбер құру арқылы жаңбыр сергіту сәті. Оқушыларды «Білезік» әдісі арқылы топқа бөлемін.
(Т) «Суреттер: Не болды?» әдіс.
1-тапсырма
Суреттерге мұқият қараңыз. Астана қаласының көрікті жерлерін атаңыз. Бос
торкөзге Ақмоланы Астанамен салыстырыңыз немесе ермексаздан мүсіндеп көрсетіңіз. Өз жұмысыңызды таныстырыңыз.
бағалау
критерий
|
дескриптор:
|
Астана қаласының ерекшелігін атайды.
Астана қаласын сипаттайды.
|
Астана елді мекенін салыстыра алады, көрікті жерді бейнелеп салады, мүсіндейді.
|
(ҚБ). «Отырып-тұру» әдісі.
|
Қазақстаның Астанасы мен Ақмоланың суреттері.
Суреттер.
|
Сабақтың ортасы
Білу ойлау деңгейі
Түсіну ойлау деңгейі
|
2-тапсырма.«Ойлан.Жұптас. Бөліс.»әдіс.
Жұптық жұмыс.
Астана қаласы туралы суреттер жинақтаңыз. Қазақстанның елордасы туралы
фотоколлаж жасай отырып,зерттеу жүргізіңіз. Фотоколлаж қолдана отырып, Қазақстанның Астанасын таныстырыңыз.
бағалау критерий
|
дескриптор:
|
Астана қаласын сипаттайды.
|
- Астананың ерекшелігін атайды;
- салыстыра отырып, жазып көрсетеді.
|
Бағалау: Баспалдақ әдісі.
|
Астананың суреттері
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: «Алма ағашы».Алма стикерлеріне аттарын жазып тақтаға іледі.
|
Төрт түсті алма стикерлер, ағаш суреті.
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау–оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауы.
|
Қабілеті төмен оқушыларға берілетін тапсырма.
Сипаттама әдісі
Астана жайын алгоритм бойынша сипатта
Ғимараттардың аты
Астананың ерекшелігіі.
Ұнаған ғимаратты ермек сазбен бейнеле.
Бағалау: «Әткеншек» әдісі
|
«Пирамида» әдісі.
«Білезік» әдісі.
«Ойлан,Жұптас,Бөліс» әдісі.
«Сипаттама» әдісі.
Жедел жәрдем әдісі
|
Интербелсенді тақтамен жұмыс істеу уақытын қадағалау, сабақ барысында сергіту сәтін өткізу, сыныптың жарықтануына көңіл бөлу.
|