Сабақ тақырыбы: Барыс септік
|
Мектеп: Амангелді атындағы орта мектеп
|
Күні : 23.01.2017ж
|
Мұғалімі: Асемкулова Нурила
|
Сынып: 4 "Ә"
|
Қатысқан оқушылар саны: 24
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
Оқуш 1. Барыс септігі жайлы білуі керек.
|
Сабақтың мақсаттары
Саралау Дифференсация
|
Барлығы: Барлығы зат есімнің септелуі жайлы біледі. Сөздерді септей алады.
|
Көпшілігі: Септік атауларын, жалғауларын, сұрақтарын біледі. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Кейбірі: Тақырып бойынша күрделі тапсырмаларды орындайды. Тақырыпқа сәйкес сұрақтар құрастырады.
|
Тілдік мақсаттар
|
|
Пәндік лексика мен терминология:
|
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
|
Алдыңғы оқу
|
Бару, бар. Кімге? Неге? Қайда?
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Оқушы іс -әрекеті
|
Оқыту
ресурстары
|
І.Ұйымдастыру
кезеңі:
|
1.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау.
2. Оқушыларды топқа бөлу.
2-3 мин.
3. Сөз таптарын еске түсіреді.
4. Әр топ ереже айтып, мысал келтіреді.
|
Алған қима қағаздары бойынша топтарға бөлу.
Зат есім
Сын есім
Сан есім
Етістік
|
Маркер
|
ІІ.Үй жұмысы:
|
1.Әр топ 40-жаттығудың мазмұнын баяндайды.
|
Топтық жұмыс.
|
|
ІІІ.Жаңа сабақ:
|
1. Сабақтың мақсаты хабарланады.
2.Тақырыпты ашу мақсатында сұрақтар қойылады.
41-жаттығу ауызша орындалады.
3. Суретпен жұмыс.
4."Сөздер банкасы" әдісі.
5. 42-жаттығу.
6. "Үш қадамды сұхбат" әдісі.
6. 43-жаттығу.
7. Сергіту сәті.
8. 44-жаттығу.
9. 45- жаттығу.
10. 47- жаттығу. Театрда
|
1.Сұрақтарға жауап береді.
2.Әр топ банкадағы сөздерден ереже құрастырады. 3. Үлгі бойынша жаттығуды тақтаға орындайды. 4. 1 -оқушы атау септік, 2 -оқушы ілік септік, 3 -оқушы барыс септікке мысал келтіреді. 5. Өз беттерінше орындайды. 6. Оқушылар сол қолдарымен парақты мыжып, оң қолдарымен мыжылған парақты тегістейді. 7. Ауызша орындау.
8. Тыйым сөздерді жатқа жазады, сұрақ қояды, сызба арқылы көрсетеді.
9. Ребусты шешіп, шешуіндегі сөзге әңгіме құрайды.
|
|
ІY. Бекіту және пысықтау:
|
1. "Топтастыру" әдісі.
2. Сематикалық карта.
|
1. Барыс септігін топтастырады. Мысалдар келтіреді.
2. Кестені толтырады.
|
|
Y. Кері байланыс
|
1. "Бағдаршам" әдісі.
|
1. Бағдаршам түстерін көтереді.
|
|
Қосымша ақпарат
|
|
Саралау – Сіз оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-ны қолдану
Құндылықтарменбайланыс
(тәрбие элементі)
|
Жоғарғы деңгейлі сұрақтар.
|
|
|
Рефлексия
Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағалау
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
|