Сабақтың мақсаттары Саралау Дифференсация



Дата23.05.2017
өлшемі105,82 Kb.
#16663
түріСабақ

Сабақ тақырыбы: Барыс септік

Мектеп: Амангелді атындағы орта мектеп


Күні : 23.01.2017ж

Мұғалімі: Асемкулова Нурила

Сынып: 4 "Ә"

Қатысқан оқушылар саны: 24

Қатыспағандар:

Осы сабақ негізделген оқу мақсаттары

Оқуш 1. Барыс септігі жайлы білуі керек.



Сабақтың мақсаттары

Саралау Дифференсация



Барлығы: Барлығы зат есімнің септелуі жайлы біледі. Сөздерді септей алады.

Көпшілігі: Септік атауларын, жалғауларын, сұрақтарын біледі. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

Кейбірі: Тақырып бойынша күрделі тапсырмаларды орындайды. Тақырыпқа сәйкес сұрақтар құрастырады.

Тілдік мақсаттар




Пәндік лексика мен терминология:

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Алдыңғы оқу

Бару, бар. Кімге? Неге? Қайда?

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)


Оқушы іс -әрекеті


Оқыту

ресурстары

І.Ұйымдастыру

кезеңі:


1.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау.

2. Оқушыларды топқа бөлу.

2-3 мин.

3. Сөз таптарын еске түсіреді.

4. Әр топ ереже айтып, мысал келтіреді.


Алған қима қағаздары бойынша топтарға бөлу.

Зат есім


Сын есім

Сан есім


Етістік

Маркер

ІІ.Үй жұмысы:

1.Әр топ 40-жаттығудың мазмұнын баяндайды.

Топтық жұмыс.



ІІІ.Жаңа сабақ:



1. Сабақтың мақсаты хабарланады.

2.Тақырыпты ашу мақсатында сұрақтар қойылады.

41-жаттығу ауызша орындалады.

3. Суретпен жұмыс.

4."Сөздер банкасы" әдісі.

5. 42-жаттығу.

6. "Үш қадамды сұхбат" әдісі.
6. 43-жаттығу.
7. Сергіту сәті.

8. 44-жаттығу.

9. 45- жаттығу.

10. 47- жаттығу. Театрда



1.Сұрақтарға жауап береді.

2.Әр топ банкадағы сөздерден ереже құрастырады. 3. Үлгі бойынша жаттығуды тақтаға орындайды. 4. 1 -оқушы атау септік, 2 -оқушы ілік септік, 3 -оқушы барыс септікке мысал келтіреді. 5. Өз беттерінше орындайды. 6. Оқушылар сол қолдарымен парақты мыжып, оң қолдарымен мыжылған парақты тегістейді. 7. Ауызша орындау.

8. Тыйым сөздерді жатқа жазады, сұрақ қояды, сызба арқылы көрсетеді.

9. Ребусты шешіп, шешуіндегі сөзге әңгіме құрайды.






ІY. Бекіту және пысықтау:

1. "Топтастыру" әдісі.

2. Сематикалық карта.



1. Барыс септігін топтастырады. Мысалдар келтіреді.

2. Кестені толтырады.






Y. Кері байланыс

1. "Бағдаршам" әдісі.

1. Бағдаршам түстерін көтереді.




Қосымша ақпарат




Саралау – Сіз оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану

Құндылықтарменбайланыс

(тәрбие элементі)


Жоғарғы деңгейлі сұрақтар.









Рефлексия
Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағалау

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:
2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:
2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?





Сабақ тақырыбы: Ж.Жұмаханов "Ақ боран"

Мектеп: Амангелді атындағы орта мектеп


Күні :

Мұғалімі: Ахметова Перизат Үсіпбекқызы

Сынып: 4 "А"

Қатысқан оқушылар саны: 22

Қатыспағандар:

Осы сабақ негізделген оқу мақсаттары

Оқуш 1. Автор туралы білу, мәтін мазмұнын баяндау.


2.

Сабақтың мақсаттары

Саралау Дифференсация



Барлығы: Жекен Жұмаханов туралы біледі. Мәтін мазмұнын біледі. Сұрақтарға жауап береді.

Көпшілігі: Мәтін туралы баяндайды.Тапсырмаларды орындайды.

Кейбірі: Тақырып бойынша күрделі тапсырмаларды орындайды. Тақырыпқа сәйкес сұрақтар құрастырады. Өз ойын, пікірін жеткізеді.

Тілдік мақсаттар




Пәндік лексика мен терминология:

Ышқынды,екілене,бүлкек.



Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:


Алдыңғы оқу


Үскірік, аяз, ызғарлы.

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Оқушы іс -әрекеті


Оқыту

ресурстары

І.Ұйымдастыру

кезеңі:


1.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау.

2. Оқушыларды топқа бөлу.

2-3 мин.
3. Жұмбақтар шешу арқылы топқа ат қою.

Мұз. Қар. Боран. Аяз.



Алған кәмпит қағаздарының түстері бойынша топтарға бөлінеді.

Жұмбақтарды шешеді.







ІІ.Үй жұмысы:

1. О.Әубәкіров "Дүрбелең" өлеңі туралы көрініс.

2. "Басбармақ" әдісімен бағалау.

3. "Зымыран сұрақтар"


1.Әр топтан бір оқушыдан көрініске қатысады.

2. Көріністі бағалайды.


3.Сұрақтармен жұмыс қорытылады.



ІІІ.Жаңа сабақ:



1. Сабақтың мақсаты хабарланады.

2. "Ой қозғау" аудио дыбыстан боранның гуілін естіртемін.


3. Автор өмірі мен шығармасымен танысу.

"Топтастыру" әдісі.

4. "Жұптас. Бөліс.Ойлан" әдісі.

Әр топқа елші жіберіледі және жіберілген елші мәтіннің мазмұнын баяндайды.

5. Сөздікпен жұмыс.

6. Постермен жұмыс.

7. Сергіту сәті. "Білгенге маржан"


1.Естіген дыбыстары туралы мазмұндайды.

2. Автор туралы жинаған мәліметтерін ортаға салады.

3. Әр топ өзіне берілген мәтін бөлігі бойынша топта жұмыс жасайды. Бір-бірімен мәтіннің мазмұнымен бөліседі.

4. Әр топ өзіне берілген мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды.

Халық болжамдары бойынша оқушылар ауа-райы туралы естіген,білгендерін айтады.



АКТ

ІY. Бекіту және пысықтау:

1. "Концептуалды кесте"


Кестені толтырады.




Y. Кері байланыс

"Бес саусақ"

Бес саусақ кестесін толтырады.




Қосымша ақпарат




Саралау – Сіз оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану

Құндылықтарменбайланыс

(тәрбие элементі)


Жоғарғы деңгейлі сұрақтар.


Кері байланыс

"Бағдаршам", " Бес саусақ"







Рефлексия
Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағалау

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:
2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:
2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет