Практикалық сабақ жоспары
|
Курс:
|
|
Топ:
|
|
Сабақтың номері:
|
|
Мамандық-біліктілік:
|
1513000 «Ветеринария».
1513083 «Ветеринарлық фельдшер-инспектор».
|
Модульдің атауы:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сөрелер, секірулер, кідірістер, бұрылулар.
|
Күні:
|
«__»______201__ж.
|
Ұзақтығы:
|
|
Өткізу орны:
|
Спорт зал
|
Сабақтың мақсаты мен мінденттері
|
1. Білімділік: Дененің дұрыс қалыптасуына спорттың маңызы зор екенін
ескере отырып спортпен жүйелі айналысуға тарту.
2. Дамытушылық: Әртүрлі тәсілдерді, жаттығуларды, қимыл-әрекеттерді
көрсете отырып, студенттердің қызығушылықтарын арттыру.
3. Тәрбиелік: Салауатты өмір салтын насихаттауға тәрбиелеу.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Қол добы ойынының әдіс-тәсілдерін жетілдіру.
|
Сабақтың түрі:
|
Тәжірибелік.
|
Оқыту әдістері, әдістемелік тәсілдер, педагогикалық технологиялар: Үйрету сабағы – айту, түсіндіру және көрсет.
|
Қажетті жабдықтар мен аспаптар:
|
6 дана қол добы, ысқырық, қақпа, жалауша.
|
Әдебиеттер:
|
1. Қасымбекова С, Герасименко В. Дене тәрбиесі. – А .: Мектеп, 2005 ж.
2. Жуманова А.С. Нетрадиционные виды и новые формы гимнастикм. Алматы, 2002 ж.
|
Сабақ барысы
|
Уақыт (минут)
мөлшері
|
Оқытушы әрекеті
|
Білім алушының әрекеті
|
Оқыту ресурстары мен материалдар
|
1.Ұйымдас-тыру кезеңі
|
|
Студенттерді бір қатарға сапқа тұрғызу.
Сәлемдесу, белгілеу, сабақтың тақырыбы бойынша түсініктеме беру
|
Сап ережелерін сақтауды орындау.
|
Қасымбекова С, Герасименко В. Дене тәрбиесі. – А .: Мектеп, 2005 ж.
|
2.Үйтапсырмасын тексеру кезеңі
|
|
Саптағы жаттығулар: оңға; солға; кері бұрылу
|
Дұрыс бұрылуларды орындау.
|
Жуманова А.С. Нетрадиционные виды и новые формы гимнастикм. – Алматы, 2002 ж.
|
3. Жаңа материалды түсіндіруге дайындық кезеңі
|
|
Жүру бағытында орындалатын жаттығу-лар
Алға жүру:
Екі қолды жоғары көтеріп, аяқтын ұшымен жүру.
қол белде өкшемен жүру.
Қол желкеде жартылай отырып жүру.
4. Қол тізеде, отырып жүру секіру.
Жүгіру бағытында орындалатын жаттығу-лары.
Жеңіл жүгіріс.
Тізені алға көтеріп жүгіру.
Қолды артқа қойып, аяқты артқа сермей жүгіру.
Аяқтың басын алға сілтей жүгір.
Оң қапталмен қолды алға айналдыру.
Сол қапталмн қолды артқа айналдыру.
Тыныс алуды қалпына келтіру.
Жалпы дамыту жаттығулары:
Басты алға, артқа, оңға және солға бұру
Қол иықта алға және артқа айналдыру.
Кеудені сол және оң жақа бұру, сонымен қатар көкіркке екі мәрте, сыртқа екі мәрте қолды шетке тастау.
Бір дегенде колды иықтың турасына жанга карай көтеру, екі дегенде колды жоғары көтеру сонымен қатар аяқтың үшімен түру, үш дегенде бірінші қалпына келү, төрт дегенде колды түсіру.
Бір дегенде екі қолды жоғары көтеру және аяқтың ұшымен тұру, екі дегенде кеудені түсіріп қолмен аяқтың ұшына тигізу, үш дегенде қолды түзу ұстап отыру, төрт дегенде қолды жерге тіреп аяқты артқа тастау, бес дегенде қайтып жайына келу, алты дегенде тұру.
Екі қол түзу алда сол аяқпен оң қолды оң аяқпен сол қолдың алақанына тигізу.
Екі қол жоғарыда сол аяқ артта ұшымен, оң аяқ табанымен.Оң аяқ арта ұшымен, сол аяқ табанымен.
Бір орында тұрып сол аяқпен 10 мәрте, оң аяқпен 10 мәрте, екі аяқпен 10мәрте секіру.
|
Әр – бір жаттығу-дың дұрыс орындай-ды.
Барша терең тыныс алуды орындайды.
Әр бір жаттығуды талапқа сай орындау
Дене қалпы түзу, аяқты жоғары көтеру керек.
Дене қалпы түзу, күшті толық сығымдау болуын орындайды.
|
6 дана қол добы, ысқырық, қақпа, жалауша.
6 дана қол добы, ысқырық, қақпа, жалауша.
|
4.Практика-лық /зертханалық жұмысты орындау кезеңі
|
|
1) Допты алып жүру әдістері:
|
Жаттығуларды дұрыс орындайды.
Жаттығу барысын-да қаупсіздік – техникасына көніл бөледі.
Жаттығуларды дұрыс орындайды.
|
6 дана қол добы, ысқырық, қақпа, жалауша.
6 дана қол добы, ысқырық, қақпа, жалауша.
|
5. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру кезеңі
|
|
Меңгерілген әдістерді қолдана отырып , спорттық ойындар ойнау.
|
|
Қасымбекова С, Герасименко В. Дене тәрбиесі. – А .: Мектеп, 2005 ж.
|
6. Сабақты қорытындылау және рефлексия
|
|
Студенттерді бір қатарға тұрғызып, ынталы студенттердің еңбегін бағалау, ескертулер жасау.
|
|
|
А.Ә.Т.: Орманов М.А.
|
|
|
|