Сабақтың реті, сыныбы: 1-сабақ 2 «А» Сабақтың тақырыбы Қайталау Сабақтың мақсаты



Дата23.03.2018
өлшемі108,38 Kb.
#39497
түріСабақ

Мерзімі:

22.02.2017

Сабақтың реті, сыныбы:

1-сабақ 2 «А»

Сабақтың тақырыбы

Қайталау

Сабақтың мақсаты

Есептер шығару, топтық, жұптық жұмысты дамыту, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту

Сілтеме

2 - сынып математика оқулығы авторлары Т.Қ.Оспанов, Қ.Ә.Өтеева, Ж.Т.Қайыңбаев, К.Ә.Ерешева, М.В.Маркина

Оқыту нәтижелері

Есептер шағарады, сандармен өрнектер құрады, топта, жұпта жұмыс жасайды

Түйінді идея

Топпен, жұппен, жеке жұмыс жасап өткенді қайталау

Модульдер

АКТ, сыни тұрғыдан ойлау, диалогтік оқыту, талантты және дарынды балаларды оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Әдіс –тәсілдер

«Қайырлы күн, достарым!» әдісі, «Кемедегі мамандықтар» топқа бөлу, «Өрнек құр» және «Есеп шығар» әдісі, «Дирижер» сергіту сәті, әр тақырыпта топтық жұмыстар, карточкалар, 5 қол шапалақ, бас бармақ арқылы формативті бағалау, жиынтық бағалау: бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалауы, кері байланыс «Желкенді кемелер»

Ресурстар

оқулық, таратпа материал, бағалау парақшасы, флипчарт

Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Қызығушылықты

ояту



«Қайырлы күн, достарым» психологиялық ахуал


Шеңберге тұрғызу

Орнымыздан тұрайық.

Шеңберді біз құрайық.

Қолымыздан ұстап біз,

Ақ тілекті жолдайық.

Айналады тыныштық,

Әрбір атқан күн ыстық.

Қайырлы күн, достарым!



Балалар шеңберге тұрады, бір-бірінің қолдарынан ұстап, жақсы тілекті қабыл етеді




Диалог орнату

Топқа бөлу



  • Балалар, сендер қазына іздеуді жақсы көресіңдер ме?

  • Бізге қонаққа капитан Джек шақырып отыр. Ол қазына іздеу картасын тауып алыпты. Бізді көмекке шақырады. Көмектесеміз бе?

Сөздер арқылы 4 топқа бөлу: «Боцмандар», «Штурмандар», «Механиктер»,

«Матростар».

Бүгінгі сабақта біз барлық білгенімізді еске түсіріп, сабақта белсенді болуымыз керек. Біз Джек капитанның тапсырмаларын орындап қазынаға қол жеткізуіміз керек. Капитан Джек сендерді әр тапсырма үшін мадақтап отыратынын айтты.


Жауаптар айтады, ойлана жауап береді

Сөздерді оқып алып, топтарға бөлінеді



Мағынаны

тану


Капитан Джек тапсырмаларын орындау:

1.Кемеге отыру үшін: Математика

лық диктант (жеке жұмыс)
2. Аралдар арасынан өту үшін: Есептер шешу (топтық жұмыс)

3. Жабайы адамдар тапсырмасы: Өрнек құру

(топтық жұмыс)


Тақтада күнді, 19 санын жазылуын түсіндіреді.
Оқиды:1) 1сағатта неше минут бар?

2) 1 тәулікте неше сағат?

3) 1 дм неше см?

4) 7 тәулік нені құрайды?

5) 100см нені құрайды?

6) 1 метрде неше см?

7) 1 ц неше кг?

Дұрыс жауаптарды тақтаға шығарады.

Бұғаздан өту үшін есеп шығару(176 бет №1, №2)

Есептер жазылған парақтар таратады

Әр топ бір-бірін бас бармақ арқылы формативті бағалайды.
Топ болып өрнек құрады

177 бет №4




Дәптерлерін ашып әдемі етіп күнін, 19 санын әдемі етіп жазады.

Өз бетімен дәптерде жазады. Дайын жауаптармен салыстырып, өзін-өзі бағалап асыл тас алады.


Әр топ өзіне берілген есепті шешіп, қорғайды.

Әр топ бір-бірін бас бармақ арқылы формативті бағалайды.
Топпен парақтарды толтырады, қорғауға бір бала шығады.


4. Сегізаяқтың тапсырмасы: Сергіту сәті «Дирижер»

Дирижер қызметін атқарады

Балалар дирижер нұсқауымен қазақша, орысша, ағылшынша санайды

Ой толғаныс

5. Құтыдағы тапсырма: Периметр табу (жұптық жұмыс)

6. Қарақшылар тапсырмасы: Тест

(жеке жұмыс)


Топтағы балалардан жұп құрады. Өрнектері бар тапсырма береді. Фигураларды парта үстіне қояды

Тақтадан тест сұрақтарын шығарып тұрады.

Тест қорытындысын тақтаға шығарып талдайды.


Әр шешілген өрнектің жауабы бір әріпке сәйкес келеді, әріптерден фигура атын құрады. Фигураны алып периметрін табады.

Жауаптарын басып отырады.

Тиісті асыл тасты алады


Шығармашылық тапсырма

Тапсырманы оқиды.

Жауабын табады.

Үйге тапсырма

177 бет №3

Күнделіктерін ашып берілген тапсырманы жазып алады

Бағалау

Суммативті: бағалау көрсетілген критерийлер арқылы асыл тастарды бағаға ауыстырады, қорытындыны мұғалім шығарады

Капитан Джекпен бірге қазынаны таптық. Қане қобдишаны ашайық, ішінде не барын көрейік. (ішінен 5, 4, 3 ддеген бағалар щығады) Суммативті: бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парағы арқылы топ оқушыларының бағалауын тыңдайды, қорытындыны баға шығарады

Бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалайды

Кері байла- ныс

«Желкенді кемелер» әдісі

Алқызыл , ақ, жыртық желкенді кемелер суретіне назар аударып, түсіндіреді.

  • Балалар, қазына іздеген ұнады ма? Нағыз қазына не деп ойлайсыңдар? Неге?




Стикерлерді суретттерге жабыстырады.
Сұрақтарға жауап береді.



Мерзімі:

05.04.2017

Мұғалім:

Досанова АлмагульБолаткановна

Пән:

математика

Сабақтың реті, сыныбы:

1-сабақ 2 «А»

Сабақтың тақырыбы

Көбейту мен бөлу амалдарының компоненттері мен нәтижелері

Сабақтың мақсаты

Көбейту.Көбейткіштер.Көбейтінді.Көбейтіндінің мәні.Көбейту белгісі.

Көбейту амалы, көбейтудің компоненттері туралы түсінік , білім беру.Қосындыны көбейтінді түрінде, көбейтінді қосындыны түрінде жазуды ұғындыру.



Сілтеме

2 - сынып математика оқулығы авторлары Т.Қ.Оспанов, Қ.Ә.Өтеева, Ж.Т.Қайыңбаев, К.Ә.Ерешева, М.В.Маркина

Оқыту нәтижелері

Есептер шағарады, сандармен өрнектер құрады, топта, жұпта жұмыс жасайды

Түйінді идея

Топпен, жұппен, жеке жұмыс жасап өткенді қайталау

Модульдер

АКТ, сыни тұрғыдан ойлау, диалогтік оқыту, талантты және дарынды балаларды оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Әдіс –тәсілдер

«Қайырлы күн, достарым!» әдісі, «Сандар» топқа бөлу, «Өрнек құр» және «Есеп шығар» әдісі, «Дирижер» сергіту сәті, әр тақырыпта топтық жұмыстар, карточкалар, 5 қол шапалақ, бас бармақ арқылы формативті бағалау, жиынтық бағалау: бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалауы, кері байланыс «Желкенді кемелер»

Ресурстар

оқулық, таратпа материал, бағалау парақшасы, флипчарт

Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Қызығушылықты

ояту



«Қайырлы күн, достарым» психологиялық ахуал


Шеңберге тұрғызу

Орнымыздан тұрайық.

Шеңберді біз құрайық.

Қолымыздан ұстап біз,

Ақ тілекті жолдайық.

Айналады тыныштық,

Әрбір атқан күн ыстық.

Қайырлы күн, достарым!



Балалар шеңберге тұрады, бір-бірінің қолдарынан ұстап, жақсы тілекті қабыл етеді




Диалог орнату

Топқа бөлу



  • Балалар, сендер серуендеуді жақсы көресіңдер ме?

  • Бізге кемемен серуенге шығамыз.

Сандар арқылы 4 топқа бөлу: «1», «2», «3», «4».

Бүгінгі сабақта біз барлық білгенімізді еске түсіріп, сабақта белсенді болуымыз керек.



Жауаптар айтады, ойлана жауап береді

Сандарды оқып алып, топтарға бөлінеді



Мағынаны

тану


Кемеге отыру

Көркем жазу

1-арал: тақырып

2-арал: Өрнек аралы


3-арал: есеп аралы

4-арал: топтық жұмыс



Тақтада күнді, 202 санын жазылуын түсіндіреді.

Көбейту мен бөлу амалдарының компоненттерімен таныстыру

Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау.

1-топ №4 , 1 баған

2-топ№4, 2 баған

3-топ№4, 3 баған

4-топ №4, 4 баған
Есепті № 6 барлық сыныппен оқу, талдау, шешу

Әкесі – 53 ж

Баласы - ?, 41 ж кіші

Атасы - ?, барлығы

(53-41)+53 65

Жауабы: атасы 65 жаста

№7 топтарға бөліп орындау

1-топ: қосындыларды жазу

2-топ: айырмаларды жазу

3-топ: көбейтінді жазу

4-топ: бөлінді


Дәптерлерін ашып әдемі етіп күнін, 19 санын әдемі етіп жазады.

Әр топ өзіне берілген сандармен өрнек құрады, қорғайды.

Әр топ бір-бірін бас бармақ арқылы формативті бағалайды.
Есепті оқиды, талдайды, шешеді.
Әр топ өзіне қатысты тапсырманы орындайды


Сергіту сәті «Дирижер»

Дирижер қызметін атқарады

Балалар дирижер нұсқауымен қазақша, орысша, ағылшынша санайды

Ой толғаныс

5.Шығармашылық тапсырма


Шығармашылық тапсырма:

1.     ойлаған санды 3-ке көбейтіп, көбейтіндіден 6-ны азайт та, нәтижені 2-ге бөл. Сонда 15 шықты. Ойлаған санды тап

 


  1. автобуста 35 жолаушы келе жатты. Бірінші аялдамада автобусқа тағы 7 жолаушы отырды. Екінші аялдамада 10 адам түсіп қалды. Автобуста енді неше адам болды?

  2. Санжардың 100 теңгесі болды. Алдымен ол 40 теңгесін, содан соң 35 теңгесін жұмсады. Санжарда қанша ақша қалды?

Әр шешілген өрнектің жауабы бір әріпке сәйкес келеді, әріптерден фигура атын құрады. Фигураны алып периметрін табады.

Жауаптарын басып отырады.

Тиісті асыл тасты алады


Үйге тапсырма

208 бет №5

Күнделіктерін ашып берілген тапсырманы жазып алады

Бағалау

Суммативті: бағалау көрсетілген критерийлер арқылы, қорытындыны мұғалім шығарады

Суммативті: бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парағы арқылы топ оқушыларының бағалауын тыңдайды, қорытындыны баға шығарады

Бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парақшасы арқылы топ басшысының бағалайды

Кері байла- ныс

«Желкенді кемелер» әдісі

Алқызыл , ақ, жыртық желкенді кемелер суретіне назар аударып, түсіндіреді.

  • Балалар, саяхат ұнады ма? Неге?




Стикерлерді суретттерге жабыстырады.

Сұрақтарға жауап береді.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет