Сабақтың тақырыбы : Бастауыш Сынып : 3 «А» Қатысқандар саны : 25



Дата06.12.2019
өлшемі13,88 Kb.
#53082
түріСабақ
Байланысты:
Бастауыш


Сабақ : 1 сабақ

Мектеп : Новы ОМЛ

Күні : 04.12.19 ж

Мұғалімнің есімі : Қыстаубаева Д.М

Сабақтың тақырыбы :

Бастауыш

Сынып : 3 «А»

Қатысқандар саны :25

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)




Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар :

  • Тұрлаулы мүше - бастауыш жайлы түсінік алады

  • Топта жұмыс жасайды

Оқушылардың басым бөлігі :

  • Мәтіннен бастауышты табады

  • Сұрақты дұрыс қояды

  • Өз ойын еркін жеткізеді

Кейбір оқушылар :

  • мәтінді талдайды, тапсырмалар арқылы өздігінен ой қосады

Тілдік мақсат

Оқушылар :

  • бастауышқа байланысты сөйлемдер құрады

  • сұраққа жауап бере алады

Негізгі сөздер мен тіркестер :

  • тұрлаулы мүше , бастауыш,зат есім, кім?не?кімдер ? нелер?

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер :

Талқылауға арналған тармақтар :

  • кім ? не ? кімдер ? нелер ? сұрақтары

  • қимыл иесі болатын сөздер

Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба ?

  • сөздерді бастауыш болатындай етіп сөйлем құрастыру

  • сөйлем мүшелеріне талда

Жазылым бойынша ұсыныстар :

  • сөзжұмбақ

  • жаттығулар

Алдыңғы оқу

Заттың атын білдіретін сөздер жайлы түсінік қалыптасқан

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Ұйымдастыру

Үй тапсырмасын сұрау


Қызығушылықты ояту



Психологиялық ахуалдың мақсаты:

Ынтымақтастық атмосферасын туғызу. Сабаққа ынталандыру.



Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

шаттық шеңберінде тұрып, бір- біріне сәттілік тілейді



Сөз таптары бойынша 4 топқа бөлемін.

«Ыстық орындық»

Мақсаты : өтілген тақырыпты қайталайды.Білімді пысықтайды. Жаңа тақырыппен байланыстырады.

«Жұптық жұмыс» жұпта бір-бірін тексереді.Критерий бойынша бір-бірін бағалайды:

«Кубизм стратегиясы»

Мақсаты : Сұраққа дәлелді жауап беру,өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру.

Дескрипторлар :

1.Сұраққа жауап береді;

2.Дәлелді келтіреді:

Баяндауыш тақырыбын ашатын түсініктеме - бейнетаспа (Т)


Сөз таптары жазылған парақшалар


«Ай - Мектеп» сайтынан

Мағынаны тану

Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті


64 бет, 22 жаттығу

Сөйлемдерді көшіріп жаз, қарамен жазылған сөздердің астын сыз.



Дескриптор:

Мәтінді оқиды, жазылым тапсырмасын орындайды

64 бет 23 жаттығу

Сөйлемдерді оқып, көшіріп жаз.Қимыл иесі болатын сөздердің астын сыз, оларға сұрақ қой.



Дескриптор:

Негізгі ойды анықтай алады. Сұраққа дұрыс жауап бере алады. Тыныс белгілерін дұрыс қолдана отырып жазады

64 бет 25 жаттығу

Өлеңді көшіріп жаз, әр сөйлемдегі бастауышты тап, астын сыз. Оларға сұрақ қой.



Дескриптор:

Өлеңдегі тыныс белгісін дұрыс қояды.

Бастауышты табады. Сөздерге дұрыс сұрақтар қояды


Қазақ тілі оқулығы

Ой толғаныс

Үй тапсырмасы


Бағалау

65 бет , 26 жаттығу

Адасқан бастауыштарды орнына қойып,сөйлемдерді көшіріп жаз

Адасқан бастауыштарды орнына қойып,сөйлемдерді көшіріп жаз.Жануарларға сипаттама бер

65 бет , 27 жаттығу

Комбайн , соқа, дәнсепкіш – сөздерді бастауыш болатындай етіп, сөйлем құрастыр.Осы құралдарды қай кезде пайдаланады, неліктен?

Дескриптор:

Сөздерді бастауыш ретінде пайдаланып сөйлем құра алады;

Құралдарға түсініктеме береді.


Кері байланыс: «Нысана»әдісі

-Бүгін мен не үйрендім?

-Маған не қызықты болды?

-Сыныптастарыма не үйрете аламын?

65 бет , 28 жаттығу

С, В – сурет бойынша әңгіме құрап жаз.

А – Жазған сөйлемдерден бастауышты тап

Топ ішінде бағалайды, «Бас бармақ»әдісі бойынша бағалайды



Қазақ тілі оқулығы

Жануарлар суреті

Бүгін мен не үйрендім?

Маған не қызықты болды?

Сыныптастарыма не үйрете аламын

Стикерлерге жазып,плакатқа жапсырады.



Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз ?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз ?



Пәнаралық байланыс ; Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері;

АКТ - мен байланыс ;

Құндылықтардағы байланыс


Комбайн , соқа, дәнсепкіш – сөздерді бастауыш болатындай етіп, сөйлем құрастыр.Осы құралдарды қай кезде пайдаланады, неліктен?


Кері байланыс: «Нысана»әдісі.

Топ ішінде бағалайды, «Бас бармақ»әдісі бойынша бағалайды




АКТ,әдебиеттік оқу

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?









Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет