Бекітемін:
Ащық сабақ
9-сынып
Қазақстанның экономикалық және әлеуметтік географиясы
Сабақтың тақырыбы: &29. Өсімдік шаруашылығы
Мақсаты: 1. Оқушыларға Республикамыздағы ауыл-шаруашылығына
жарамды жерлер, оның ішінде: егістік, шабындық,
жайылымды құрайтын бөлігін. Егістік құрылымын 3-ке
бөліп қарастыру: Дәнді дақылдар, техникалық,
малазықтық дақылдарға бөліп қарастыруын дамыту.
2. Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасай алуын,
мәтінмен, топтық жұмыс жасай алуын. Өз-өздерін бағалай
алуын дамыту.
3. Қоршаған ортаның ластануына жол бермеуге, оны
қорғауға тәрбиелеу. Шапшаңдыққа, алғырлыққа,
ізденімпаздыққа және бірін-бірі тыңдай білуге тәрбиелеу
Көрнекілік: 1. Карта
2. Кескін карта
3. Интерактивті тақта
4. Үлестірмелілер
Сабақтың типі: Теориялық білім беру
Сабақтың типі: Ізденіс сабағы
Сабақтың әдісі: Интербелсенді, баяндау, тест, сұрақ – жауап, картамен жұмыс.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушы назарын сабаққа аудару. Түгелдеу. Тазалық т.б
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау
Тақырыбы: &28. Агроөнеркәсіптік кешеннің құрамы мен маңызы.
Кластерлері.
«Сұрақ-жауап» әдісі
«Диаграммамен жұмыс»
«Сөздік дәптермен жұмыс»
1.«Сұрақ-жауап» әдісі
1.Қазақстандағы агроөнеркәсіптік кешенінің құрылу кезеңін ата?
Жауабы: 1980 жылдардың соңына сәйкес келеді
2. АӨК-ті дамытуды реттеудің мемлекеттік саясаты
Жауабы:
1. Субсидия (жәрдем ақша)
2.Мемлекеттік сатып алу және т.б түрінде қаржылық-несиенің жеткілікті бөлінуін қамтамасыз ету.
3.АӨК-ді дамытудың жобаларына инвестициялар тарту
4.Өнімді сыртқа шығару.
5.АӨК-ке қажетті инфрақұрылымдарды сақтау мен дамыту.
6.Салалық ғылымның дамуы мен агротехникалық білімді тарату.
7.АӨК дамуын білікті мамандардың басқаруы үшін қолайлы жағдай жасау және мемлекеттік қолдау көрсету.
3.Агроөнеркәсіптік кешеннің негізгі салаларын ата?
4. Басқа салалармен байланысы кластерлер.
Достарыңызбен бөлісу: |