Сабақтың тақырыбы: Адам құқығы-мемлекеттің басты қуаты Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата27.11.2023
өлшемі51,69 Kb.
#193664
түріСабақ
Байланысты:
12.12. 9-сын.


Тесерілді: Р. Ержанова

Білім беру ұйымының атауы

№24 Ж.Сүлейменов атындағы орта мектеп

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

ІҮ бөлім.Адам құқығы мен бостандығы. Синтасис

Педагогтің аты-жөні:

З.Әмзеева

Күні:

12.12.2022 жыл.

Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Адам құқығы-мемлекеттің басты қуаты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.2.4.1 әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау:
9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы:мәтін мазмұнын түсінеді
Оқушылардың көбі:тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды.
Оқушылардың кейбірі:құрмалас сөйлем,жасалу жолдарын,түрлерін біледі..

Бағалау критерийі

әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды;
салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіреді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім

Бекіту
Кері байланыс


Үйге тапсырма



Сәлемдесу
Түгелдеу
Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру.
Қызығушылықты ояту.
Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.
Сендердің ойларыңша,М.Әуезовтің «Оқыған азамат» әңгіме-сінде қандай оқиға жөні-нде айтылуы мүмкін?
Топтық жұмыс.
1-тапсырма.
Жеке тапсырма
2-тапсырма (4)

Жұптық жұмыс


3-тапсырма
Мұғалім кері байланыс береді.
7-тапсырма
Көркем әдебиеттен адам құқықтары мен бостан-дықтарына байланысты мысалдар тауып, презен-тация дайындаңдар

Мәтінді оқып,өткен сабақтағы оқылым мәтінімен салыстыра талдайды.Кестені толтырады.


Сұхбаттағы тқжыр-ымдарын «ПСМТ формуласы» әдісімен жазады.Жұптасып бір-біріңнің мәтіндер-індегі ақпаратты дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізіп,редакциялай-ды.

Оқылым мәтіні мен «Артық болмас білге-нің» айдарымен берілген материал-дағы мәліметтер негізінде жалғаулық-ты және жалғаулық-сыз ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемдер құрастырып жазады.


Дескриптор:


Мәтін маз-мұнын түсінеді;
Негізгі ойды анықтайды;
Стилін ажыратады.

Құрмалас сөйлемдерді құрастырады.


Сұхбат құрады:
Ыңғайлас салалас құрмалас қолданады.



ОӘК материал-дары








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет