Палуанова Роза Камалқызы,
«№2 Ш.Уәлиханов атындағы жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.
ОҚО Мақтаарал ауданы
Жетісай қаласы
Сабақтың тақырыбы: Ағаш ек С.Шаумаханов
Әдебиеттік оқу 4 сынып
Сабақтың мақсаттары:
Білімділігі: Мәтін мазмұнын түсініп,идеясын ашу арқылы балаларды дүниежүзілік мәселелер туралы сөзге тарту.
Дамытушылық: Дүниетану пәнімен байланыстыра оқушының жан-жақты танымын кеңейтіп,білуге құштарлығын арттыру.Экологиялық мәселе шешімін іздеуге талпындыру, сөйлеу мәдениетін дамыту.
Тәрбиелік: Халықтық педагогика қағидаларын жадында ұстау, табиғатты сүю,қорғау және құрметтеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: әңгімелеу, ой бөлісу,сын тұрғысынан ойлау
Сабақтың көрнекілігі: ағаш түрлері,гербари,сызбалар
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезең
II.Үй тапсырмасын сұрау
Қадыр Мырза Әли «Бірінші рет балға ұстаған балаға»
-Ағашты пайдалы екен деп кесе беруге бола ма?
-Өз жерімізде қандай үлкен ормандар бар?
-Ормандарды сатып алуға бола ма?
INSERT картасы
Білемін
|
Білгім келеді
|
Үйрендім
|
Балғаның түрлері
|
Қолданылуы
|
Өлеңнің идеясы
|
III. Қызығушылықты ояту
Көнеден қалған әңгіме
Көктемнің белгілері
Көктемгі еңбек
IV.Жаңа сабақ С.Шаумаханов «Ағаш ек»
/ағаш түрлері/
V.Оқулықпен жұмыс
Мәтінді түсіндіру, мазмұнын сұрау
Мәтінде кездескен өсиет сөздерді оқыту.
3- сыныпта оқылған «Аманат» атты әңгімені естеріне түсіру.
-Дәлмырза атайды үлгі ретінде бүкіл ауыл не үшін еске алушы еді?
VI. Ізденіс жұмыс
1.Мәтіннен ғұлама адамның сөзін тауып оқы
2.Мәтіннен өсиет сөздерді тауып оқы
VII.Сергіту сәті (Музыка ырғағымен би қимылдарын жасау)
VIII.Ой қозғау
1.Туған жердің қасиеті- оның табиғат байлығы дегенді қалай түсінесің?
2.Ағашсыз өмір сүруге бола ма?
IX.Ойын “Ағашты емдеу»
Жұмбақ құрастыру, шешу
1.Керекті сөздер: бүршік, жасыл,сары, жоқ
2.Керекті сөздер: сая, пана, отын, жайқалу
3.Керекті сөздер: оралу, базар,керуен, бос
Х.Ой толғам
1. Табиғаттағы достық және көмек
2.Ауладағы ағаш не деп сыбырлайды?
3.Ағашты қорғау заңы /парламентке хат/
XI.Сабақты қорытындылау. Топтастыру стратегиясы
АҒАШ
XII. Үйге тапсырма
Достарыңызбен бөлісу: |