Сабақтың тақырыбы: ақыл-ой әрекетін сатылап қалыптастыру технологиясы



Дата15.03.2022
өлшемі295,71 Kb.
#135554
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ 21р лессон (3) (2) (2)


Бекітілді:
_________



Білім беру ұйымының атауы

№1 АҚМГПК

Пәні:

Педагог психолог

Бөлім:

І

Педагогтің аты-жөні:

Ауеллова М.М.

Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

ақыл-ой әрекетін сатылап қалыптастыру технологиясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Қазіргі оқыту әдіс-тәсілдері, формалары және құралдары, негізгі орта білім беру пәндері бойынша ОӘК, арнайы кәсіптік білімін пайдалана білу

Сабақтың мақсаты

Ақыл ой терминін түсіндіру
Оның міндеттерімен танысы
Ақыл-ой әрекеттерін қалыптастырған ғалыммен таныстыру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім

Бекіту


Кері байланыс

Үй тапсырмасы



  1. Сәлемдесу

  2. Білімалушылардың назарын шоғырландыру.

  3. Керекті құрал жабдықтарды түгендеу.

  4. Психологиялық дайындық.

« Ассоциацияның көмегімен көрініс»

Worldwall бағдарламасының мүмкіндіктерін қолдана отырып сұрақтар бойынша шолу. «сәкестендір», «дұрыс-бұрыс», «сөзжұмбақ», «тест»


Жаңа сабақ барысын «Триумф» фильмін « Гиббс циклі бойынша талдау сызбасы»

Жаңа тақырып бойынна «миға шабуыл»


«Атаулар (терминдер) кестесі 
Жоспары:

  1. Ақыл ой термині

  2. Оның міндеттері

  3. Ақыл-ой әрекеттерін қалыптастырған ғалым

Ақыл-ой тәрбиесі — балалардың ойлау қабілетін дамыту, интеллектуалдық ақыл-ой санасын, дүниеге ғылыми көзқарасын жетілдіру, ой еңбегі мәдениетін қалыптастыруға бағытталған іс-әрекет.

Ақыл-ой әрекеттерін саты-сатымен қалыптастыру теориясын ұсынған Гальперин Пётр Яковлевич - психолог,Ресей Федерациясы ғылымының еңбегі сіңірген қайраткері 1902 жылы дүниеге келген. Педагогика ғылымы.докторры профессор .Ақыл-ой әрекеттерін саты-сатымен қалыптастыру теориясын ұсынды, Гальперин пікірінше, ақыл-ой әрекеттерін қалыптастыру процесі 5 сатыдан өтеді.


Гальперин П.Я -Харьковтағы психологтар мектебінің мүшесі, ақыл-ой әрекетін жоспарлап қалыптастыру деген айрықша теорияның және психология пәнінің мәселесін диалектикалық-материалистік рухта шешуде субъект іс-әрекетінің бағдарлылығы ілімінің авторы. Гальперин теориясы педагогикалық психологияда, ересектерді оқыту психологиясында, педагогикалық төмендеп кеткен балаларды, интеллектің дамуын психодиагностикалауда кең өрісті қолданылады
Ақыл-ой тәрбиесінің басты міндеттері: оқушыларды табиғат, қоғам, адам жайындағы ғылым негіздерімен қаруландыру; қоршаған ақиқат дүниеге ғылыми көзқарасын, сенімін қалыптастыру; балалардың ойлау қабілетін (абстрактылы ойлау, ойлау операциялары — талдау, синтездеу, салыстыру, жинақтау, топтау, негізгісін ажырату, жіктеу т.б.), таным іс-әрекетін (іскерлік, дағды, бақылау, жазу т.б.) дамыту.

  1. Тапсырма. РАФТ кестесі (РОЛЬ, АУДИТОРИЯ, ФОРМА, ТАҚЫРЫП)





  1. Тапсырма. Оқытудың имитациялық технологиясын талдау







  1. Тапсырма. Оқытудың имитациялық тенхнологиясын талдаңыз



Сабаққа дайындық жұмысын жүргізу.

Өзіндік белсенділік.


Белсенділік, зеректік.

Түсіну, талдау, ой қорыту.


Болжау, ой толғаныс.


Түртіп алу, зейінін шоғырландыру.

Шығармашыл, нақты жүйелі жұмыс жасау.

Талдау

Әділдік


«Қол соғу» әдісі


Дұрыс жауап сандары бойынша


(1-5 балл)


Жауап дәлдігі нақтылығы бағаланады (1-5)









Укаска, дәптер, қаламсап, журнал.
Қағаз , қалам.

Интерактивті тақта.


Интерактивті тақта.


Дәптер, қалам.


Дәптер, қалам, интерактивті тақта.

Дәптер, қалам.


Дәптер, қалам.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет