Сабақтың тақырыбы: Атам төрде отырады Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата08.10.2024
өлшемі179,18 Kb.
#205842
түріСабақ
Байланысты:
4 сабак


Қысқа мерзімді жоспар




Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:I. Отан отбасынан басталады




Күні :

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 5

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :




Сабақтың тақырыбы: Атам төрде отырады




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.2.3.1- ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту;




Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар:Үндестік заңын ескере отырып, ауызша мәтін құрастыруда төл дыбыстардың дыбысталуын меңгереді




ЕБҚ оқушы

Мұғалімнің көмегімен мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту




Тілдік мақсаттар

Дастархан, төр, қонақ, босаға





Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
(5 минут)

«Комплимент»



Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады.

Қолпаштау

Слайд




Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



Жазылым
7- тапсырма
«Дастархан әдебі» мәтініне суреттердің қандай қатысы бар?
Дастархан басында не істеуге болмайтыны -туралы жаз
ЕБҚ оқушы: Мәтінге қатысты суретті таңдап, дастархан басында не істеуге болмайды туралы айт

Айтылым
8-тапсырма
Жағдаят
Шетелдік досыңмен өз халқыңның дәстүрлері туралы сөйлесіп отырсыңдар. Оған қазақ халқының дастархан әдебі туралы айт.Диалогте жалқы есімдерді қолданыңдар

9-Тапсырма Жазылым.Оқылым
Ұлағатты сөздерді түсініп оқы.
Негізгі ойды анықтап, шағын мәтін жаз.
Сергіту сәті
Көңілді күн

Өрмекші әдісі арқылы материалды пысықтау, түйінді ойларды бекіту.





Жазылым

Мәтінге сәйкес суреттердің қатысы туралы жазады

ЕБҚ оқушы: Дұрыс суретті таңдап, мұғалімнің көмегімен әңгімелеу барысында қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту

Айтылым
Берілген тақырып бойынша , жағдаят құрастырады, жалқы есімдерді қолданады.
Жазылым.Оқылым
Оқушылар сөздерді түсініп оқиды, шағын мәтін жазады.


Сергіту сәтін орындайды

Оқушылар постерге өрмекшінің сұлбасын сала отырып, басына тақырыпты, денесіне өзекті ойларды, аяқтарына тірек сөздер арқылы шешу жолдарын жазып, өз ойларын тиянақтап пысықтайды.



«Бас бармақ»

Дескриптор:
- жағдаят бойынша досына әңгімелейді;
- сұрақтарға жауап береді;
-жалқы есмідерді қолданады;

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

«Бас бармақ»




Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»



Оқулық
11 бет
Слайд
суреттер

Оқулық
11 бет

Оқулық
11 бет

Постер

















Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 11 б. 10-тапсырма











Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді






Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет