Пәні: қазақ тілі Класы: 4 «Б» Күні:19.11.2014 Мұғалімі: Нисанова Тыныштык Танатовна.
|
Сабақтың тақырыбы: Ақтөбе қаласы
|
Мақсаты: «Ақтөбе қаласы» тақырыбыбойыншабілімдері мен түсініктерін кеңейту.Тақырыптың мазмұнын аша отырып, оқушыларды сыни ойлауға , өз ойларын ортаға салуға жетелеу.Пәнге деген қызығушылығын арттыру.
|
Күтілетін нәтиже: Сыни ойлау дағдылары мен есте сақтау қабілеттерін дамыта отырып, білім деңгейлерін арттыру
|
Кезеңдері
|
Әдіс-тәсілдер
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Тренинг «Шаттық шеңбер»
|
-Оқушылармен амандасады,түгендейді;
«Шаттық шеңбер» ішінде бір-біріне жақсы тілек айтады.
«Мозаика» арқылы топқа бөлу
|
-Амандасады
Тілек айтады
Топтасады
|
Сиқырлы таяқша
|
|
«Зымыран сұрақтар»
|
Оқушыларға қораптан өткен тақырып бойынша сұрақтарды ұсыну.
|
Сұраққа жауап береді
|
Қорап, қима қағаздар
|
Жаңа тақырыпты игеру
|
Топтық жұмыс
|
Ітоп
Мәтінді пайдаланып, қала туралы мәлімет жинап, постер қорғау.
ІІ топ
Мәтін бойынша диалог құрастыру.
(слайдта жаңа сөздерді көрсету)
|
Жаңа сөздермен жұмыс.
Әр топ мәтінді оқып, аударады.
-топта талқылайды.
- мәлімет жинайды, постерге түсіреді, қорғайды
|
Оқулық, орысша-қазақша сөздік, дәптер, постер, маркер, стикер.
|
|
Бағалау парақтары
|
Жетонды үлестіріп, оқушыларды бір-бірін бағалауды ұсынады.
|
Оқушылар жетонмен бір-бірін бағалайды.
|
Критерийлер, үлгерім көрсеткіші, жетон
|
Сергіту сәті
|
«Арайлы Ақтөбем» әнін тыңдап, жаттығуларды орындау
|
Денені шынықтырудағы жаттығуларды жасауды ұсыну
|
Денені шынықтыратын жаттығулар жасау
|
әуен
|
Бекіту
|
Семантикалық карта
|
Кестені толтыртқызу, слайд арқылы дұрыс жауабын көрсету. Өздерін бағалауға ұсыну.
Смайликтер арқылы көңіл-күйін білдіру
|
Оқушылар кестені толтырады. Берілген критерий бойынша бағалау.
|
кесте
|
Рефлексия
|
«Аяқталмаған сөйлем»
|
Біз Ақтөбе.... Қаланың көшелері....
Біздің қаламыз...... Біз саябақта.......
Қалада ...... бар. Ақтөбе-біздің....
|
Оқушылармен кері байланыс орната отырып, жиынтық бағаланады
|
Қима қағаздар
|
|
Смайлик арқылы бағалау
|
Оқушыларды бір-бірін бағалауды ұсыну.
|
Оқушылар бір-бірін смайликпен бағалайды
|
Смайликтер.
|
Үйге тапсырма
|
«Ақтөбе» сөзіне бес жолды өлең құрастыру
|
Үй тапсырмасын жазып алады
|
|