6 «В»сынып
17.10.2013жыл.
|
1 АПТА
|
1 КҮН
|
1 САБАҚ
|
|
|
|
|
1
|
Сабақтың тақырыбы
|
Азық-түлік дүкенінде
|
2
|
Сабақтың мақсаты
|
дүкендер бойынша танымдарын кеңейту,фонетикалық талдауды қайталау,мәтін бойынша сұрақтар құрастыру
|
3
|
Оқу нәтижелері
|
Азық-түлік дүкеніндегі ауыз-екі сөйлесу,сөздерге фонетикалық талдау жасауды білу.Мәтінмен жұмыс.
|
|
Түйінді идеялар
|
Оқушылардың іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.тақырыпты қаншалықты түсінгендерін анықтай отырып,шешім қабылдау.
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
|
Топтық, жұптық жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, диалогтық оқыту, «Дана үкі» стратегиясы.
|
Уақыты
45 мин.
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
2 мин
|
Ұйымдастыру
|
Жинақтау,топқа бөліну
|
5мин
|
Өткен сабақ тақырыбына шолу
|
Сұрақ – жауап әдісі бойынша талдау,мысалдар келтіру
|
5мин
|
«Миға шабуыл»
-Балалар,айтыңдаршы дастархандағы ең қасиетті тағам не?
-Адамдардың сүйіп ішетін сусыны не?
-Шайымыз тәтті болу үшін не қосамыз?
-Осы тағамдарды біз қайдан аламыз?
-Қандай дүкеннен сатып аламыз?
Олай болса,бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Азық-түлік дүкенінде»деп аталады.
|
Сұрақтарға жауап беру
-нан (хлеб)
-шай (чай)
-қант (сахар)
Дүкеннен
«Азық-түлік» дүкенінен
|
2мин
|
Сабақтың мақсатын құрып,тақтаға жазып қою.
|
Өз ойларын ортаға салу.
|
5мин
5мин
4мин
7мин
|
Тапсырмалар: «Дана үкі» стратегиясы
І-топ.Мәтінді оқып ,түсіндіру.
ІІ-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.
І-топ. Суреттерді топтастыру.
ІІ-топ.Дүкендердің түрлері кластер құру.
І-топ «Азық түлік дүкенінде» диалог құрастыру.
ІІ-топ.Ас туралы 3 мақал жазу.
|
І-топ.Мәтінді оқып, түсіндіреді.Орыс тіліне аударады.
ІІ-топ.Мәтін бойынша сұрақтар құрастырып,І-топтың жауабын тыңдайды.
І-ІІ –топ.Постерлерді қорғау
І-топ Диалог (сұхбаттасу)
ІІ-топ мақалдарды оқу,жуан және жіңішке сөздерді ажырату.
|
3мин
|
Тренинг
|
«Жер сілкіну»
|
|
Қосымша материалдар
|
Акт,постерлер фламастерлер,скитерлер,кеспе суреттер,бағалау парақтары
|
7мин
|
Рефлексия
1)-Бүгін қандай тақырып өттік?
-Азық-түлік дүкенінде нелер сатылады?
«Екі жұлдыз,бір тілек» (кері байланыс)
Үйге тапсырма «Азық-түлік дүкенінде » тақырыбына 4 сөйлем жазып келу.
Бағалау парақтары бойынша оқушылардың өз білімдерін бағалау.
2) Үйге тапсырма: Азық-түлік дүкенінде диалог құрастырып жазып келу.
|
Оқушылардың жауабы.
Өз пікірлерін жазып беру.
Топтық және жеке бірін-бірі бағалау.
|
Шымкент қаласы
№34 жом
Сараубекова Эльмира Кабиевна
Пәні : қазақ тілі
6 сынып
Тақырыбы: азық – түлік дүкенінде
6 «А»сынып
18.10.2013 жыл
|
1 АПТА
|
2 КҮН
|
2 САБАҚ
|
1
|
Сабақтың тақырыбы
|
Киім дүкенінде
|
2
|
Сабақтың мақсаты
|
Киім дүкені бойынша таныстыра отырып тілдік қорларын дамыту,жаңа сөздерді есте сақтап күнделікті өмірде қолдануға ықпал жасау, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру, талдап,дәлелдеуге үйрету
|
3
|
Оқу нәтижелері
|
Киім дүкеніндегі ауыз-екі сөйлесу,сөздер ішінен дауыссыз ұяң дыбыстарды ажырата білу. Өз ойларын ашық айта білу.
|
|
Түйінді идеялар
|
Оқушылардың іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа, шығармашылыққа жетелеу. Диалогтық оқытуды қолдана отырып, өз ойларын ашық айтуға жетелеу.
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
|
Топтық, жұптық жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,
|
Уақыты 45мин.
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
2 мин
|
Ұйымдастыру
|
Жинақтау, АКТ
|
5мин
|
Өткен сабақ тақырыбына шолу
|
Сұрақ – жауап әдісі бойынша талдау,мысалдар келтіру. «Азық-түлік дүкенінде» диалогты тексеру.
|
5мин
|
«Бір сөзбен айт!»Сөздік диктант
Күрте, көйлек, шалбар,куртка, етік , бәтеңке, малақай, қолғап.
-Бір сөзбен қалай атаймыз?
-Дұрыс.Киімдерден қандай дүкеннен сатып аламыз?
-Олай болса біздің жаңа сабағымыз «Киім дүкенінде» деп аталады.
|
Дәптерге жаздыру.
-Киімдер.
-Киім дүкенінен.
|
2мин
|
Сабақтың мақсатын құрып,тақтаға жазып қою.
|
Өз ойларын ортаға салу.
|
10мин
5мин
|
1)Мәтінмен жұмыс
«Мағынаны ашу»
-Әр жұп мәтіннің мағынасын ашу. -Мәтінді бір-біріне түсіндіру.
-Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.
-Мәтін ішінен ұяң дауыссыз дыбыстарды теріп, дәптерге жазу.
2) «Топтастыру»
Төрт мезгілге байланысты киім атауларын топтастырып жазу
|
Мәтінді баяндау.
Сұраққа жауап беру.
Дәптермен жұмыс.
Әр мезгілде киетін киім атауларын дәптерге жазу. Интерактивті тақтамен жұмыс. Киім атауларын жазу.
|
3мин
|
Тренинг
|
«Қара жорға» билеу.
|
7 мин
|
Тест тапсырмасы. (азық-түлік, киім дүкендері туралы сұрақтар)
|
Компьютермен жұмыс
|
|
Қосымша материалдар
|
Интерактивті тақта, компьютерлер, бағалау парақтары
|
6мин
|
Рефлексия
«Екі жақты күнделік» толтыру.
Бағалау парақтары бойынша оқушылар өз білімдерін бағалау.
«Екі жұлдыз,бір тілек» (кері байланыс)
Үйге тапсырма «Киім дүкенінде » тақырыбына 4 сөйлем жазып келу.
|
Оқушылар өз ұпайларын санап бағалау парақтарын толтырады.Жұпта бір-бірін бағалау.
Кері байланыс парағын толтыру.
Күнделікке жазып алу.
|
6 «А»сынып
21.10.2013 жыл
|
2 АПТА
|
3 КҮН
|
3 САБАҚ
|
1
|
Сабақтың тақырыбы
|
Кеңсе жабдықтары дүкенінде
|
2
|
Сабақтың мақсаты
|
Кеңсе жабдықтары дүкенінде сатылатын заттардың қазақша атауларын үйрету, тілдік қорларын дамыту,жаңа сөздерді есте сақтап күнделікті өмірде қолдануға ықпал жасау, өз ойларын ашық жеткізуге дағдыландыру.
|
3
|
Оқу нәтижелері
|
Кеңсе жабдықтары дүкеніндегі ауыз-екі сөйлесу,сөздерді буынға бөліп, буын түрлерін ажырата білу.
|
|
Түйінді идеялар
|
Жеті модуль идеясын қолдана отырып,оқушылардың іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа, шығармашылыққа жетелеу. Диалогтық оқытуды қолдана отырып, өз ойларын ашық айтуға жетелеу.
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
|
Топтық, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,
|
Уақыты 45мин.
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
2 мин
|
Ұйымдастыру
|
Жинақтау, топқа бөлу.
|
5мин
|
Өткен сабақ тақырыбына шолу
|
Сұрақ – жауап әдісі бойынша талдау,мысалдар келтіру. «Киім дүкенінде» жазып келген сөйлемдерін тексеру.
|
5мин
|
«Ойлан, тап!» Жұмбақтар
Жауаптары: кітап, сызғыш, бор, өшіргіш, сөмке, қалам.
-Бұл заттарды қайда сатады?
сабақтың тақырыбы «Кеңсе жабдықтары дүкені»
|
Дәптерге жаздыру.
«Кеңсе жабдықтары дүкенінде»
|
2мин
|
Сабақтың мақсатын құрып,тақтаға жазып қою.
|
Өз ойларын ортаға салу.
|
10мин
8мин
|
1)Мәтінмен жұмыс
«Мағынаны ашу»
І- топ .Мәтіннің мағынасын ашу.
ІІ-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.
І-ІІ топтар.
-Мәтін ішінен кеңсе жабдықтары атауларын теріп жазып, буынға бөліп, буын түрлерін ажырату дәптерге жазу.
2) «Постермен жұмыс»
І-топ. Кеңсе жабдықтарына байланысты жұмбақтар жазып,суретін салу.
ІІ-топ. Кеңсе жабдықтары дүкенінде не сатылады? Суреттерін салып, аттарын атау.
|
Мәтінді баяндау.
Сұраққа жауап беру.
Дәптермен жұмыс.
|
3мин
|
Тренинг
|
«Сұрақ қою» шармен.
|
3мин
|
3) Есте сақтау диктанты.
10 сөз.
Қарындаш,кітап, сызғыш, дәптер, қалам, өшіргіш, папка, степлер, фламастер, бояу.
|
Тақтадан оқып есте сақтау арқылы дәптерге жаздыру.
|
|
Қосымша материалдар
|
Акт,постерлер фламастерлер,скитерлер,кеспе суреттер,бағалау парақтары
|
7мин
|
Рефлексия
Бағалау парақтары бойынша оқушылар өз білімдерін, топпен жұмыстарын бағалау.
«Екі жұлдыз,бір тілек» (кері байланыс)
Үйге тапсырма «Кеңсе жабдықтары дүкенінде » тақырыбына диалог жазып келу.
|
Оқушылар өз ұпайларын санап бағалау парақтарын толтырады.
Пікірлерін жазу.
Күнделікке жазып алу.
|
6 «А»сынып
24.10.2013жыл.
|
2 АПТА
|
4 КҮН
|
4 САБАҚ
|
1
|
Сабақтың тақырыбы
|
Базарда
|
2
|
Сабақтың мақсаты
|
Тіл дамыту,базардағы сауда-саттық туралы білімдерін кеңейту,дүкендермен айырмашылығын ажырату, диалог құру бір-бірімен сөйлесім.
|
3
|
Оқу нәтижелері
|
Базарда ауыз-екі сөйлесу,өмірде қолдану.
|
|
Түйінді идеялар
|
Оқушылардың іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.тақырыпты қаншалықты түсінгендерін анықтай отырып,шешім қабылдау.
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
|
Топтық, жұптық жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, диалогтық оқыту, сюжеттік ойын.
|
Уақыты
45 мин.
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
3 мин
|
Ұйымдастыру
|
Жинақтау,топқа бөліну
|
5мин
|
Өткен сабақ тақырыбына шолу.
«Кеңсе жабдықтары» бойынша диалог
|
Сұрақ – жауап әдісі бойынша талдау,мысалдар келтіру
|
2мин
|
Азық-түліктерді,жемістерді, киімдерді, үйге қажетті заттарды дүкеннен басқа қай жерден сатып алуға болады?
Олай болса,бүгінгі сабағымызда Базарға барамыз.Сабағымыздың тақырыбы «Базарда»
Топтағы бағалау және өзі-өзі бағалау парақтары туралы түсіндіру.
|
Оқушылар жауабы
Дәптерге жазып қою.
|
10 мин
|
І,ІІ,ІІІ-топтар. Топ аттары: «Көкөністер», «Ойыншықтар», «Киімдер»
1-тапсырма:
Базарда. Киім, азық-түлік, үй жиһаздары бөлімінде.
|
Сатушы мен сатып алушы арасындағы диалог.
|
5 мин
|
2-тапсырма
І-топ. «Базар сөзін» септеу.
ІІ-топ. «Көйлек» сөзін тәуелдеу.
ІІІ-топ. Жемітердің аттарын көпше түрде жазу.
|
.
|
3мин
|
Тренинг
|
«Сұрақ қою» маңдайға жазылған сөздерді табу.
|
|
Қосымша материалдар
|
Акт,постерлер фламастерлер,скитерлер,кеспе суреттер,бағалау парақтары
|
15 мин
|
3-тапсырма
І-топ. Постермен жұмыс «Базарда»
ІІ-топ. «Базарда» тақырыбына әңгіме жазу.
ІІІ-топ. «На базаре» мәтінін қазақ тіліне аудару.
|
Әр топ өз жұмыстарын қорғау.
|
7мин
|
Рефлексия
Сабақ бойынша қорытынды сұрақтар.
1)Топты бағалау критерилері бойынша бағалау.
2) Бағалау парақтары бойынша оқушылардың өз білімдерін бағалау.
3)«Екі жұлдыз,бір тілек» (кері байланыс)
2) Үйге тапсырма: «Дүкендердің пайдасы» эссе жазып келу.
|
Оқушылардың жауабы.
Өз пікірлерін жазып беру.
|
Достарыңызбен бөлісу: |