Күні:
Сыныбы: 3
Сабақтың тақырыбы: Базарда
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік. Оқушылардың азық-түлік туралы өз сөздерімен әңгімелей алатын деңгейге жеткізу. Оқушылардың сөйлеу қабілетін жандандыру.Әр оқушының білім сапасын арттыру.
2.Тәрбиелік. Гигиеналық тазалық туралы тәрбиелік мәні бар әңгімелер жүргізу. Оқушыларды жан-жақты тазалыққа баулу.
3. Дамытушылық. Азық-түлік атауларын меңгерту арқылы оқушылардың сөздік қорын молайту.Сөзді дұрыс айтуға дағдыландыру. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: тыңдалым, тілдесім, оқылым, жазылым.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Сабақ барысы.
І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу, оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
ІІ.Жаңа сабақ.
1.Көркем жазу. Дд дыбысына мысалдар келтіріп, фонетикалық талдау жасау.
2.Сөздік жұмысы. Жаңа сөздермен таныстыру
Әкелді –принес(-ла) берді –дал (-а, -и)
1.Сөздер оқылады, оқушылар қайталайды.2.Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады 3.Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.
3. Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Тізбектеп оқу, аудару.
Мынау не?
Базарда нелер сатылады?
Базарға кіммен бардың?
Әжең не сатып алды?
2-тапсырма. Оқы, ойлан.
Рақмет! –Спасибо!
3-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып айт.Тапсырманы әр оқушыға жеке-жеке оқыту.
Әкем қарбыз бен қауын әкелді. Анам алма мен қияр сатып алды.
ІҮ.Сергіту сәті.
4-тапсырма. Сұраққа жауап бер. «Кім базардан не сатып алды?» (Суретпен жұмыс)
Ү.Сабақты бекіту.
6- тапсырма. Жұмбақ-өлеңді оқы, шеш. «Неше алма?»
Бес бұтақты ағашта-
Бұтақ сайын бес алма.
Біреуін бер Азатқа,
Сонда қалмақ неше алма?
7-тапсырма. Тақырып бойынша ойын ұйымдастыру.
Оқушылар екі топқа бөлінеді. Тақта да екіге бөлініп сызылады. Азық-түліктің атауын екі топ жарысып жазады. Ойынның қорытындысы шығарылады.
ҮІ.Сабақты қорытындылау.Оқушылардың білімін бағалау.
ҮІІ.Үй тапсырмасын беру.
Үйге : 5-тапсырма.2-тапсырма.(жаттау) Жаңа сөздерді жаттау.
Достарыңызбен бөлісу: |