Сабақтың тақырыбы: Биотехнология XXI ғасыр технологиясы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата08.02.2023
өлшемі18,16 Kb.
#167942
түріСабақ
Байланысты:
Саба ты та ырыбы Биотехнология XXI асыр технологиясы О у ба д


Бөлім

VI бөлім. Биотехнология және гендік инженерия келешегі

Педагогтің аты - жөні

Ахметова Асемай

Күні

09.02.2022

Сыныбы: 9 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Биотехнология – XXI ғасыр технологиясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

9.2.7.1 Ғаламтор, энциклопедия, газет – журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау.
9.4.4.2 Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады: Ғаламтор, газеттерден алынған деректерге талдау жасайды. Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін біледі.



Қысқа мерзімді жоспар Тексерілді
Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі\уақыт

Педагогтің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Оқушыларды түгендеу.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру мақсатында оқушыларға өз есімін және есімінің бірінші әріпінен бір сын есім айтқызу. Екінші тұрған оқушы бірінші оқушының есімін және сын есімді бірге айтуы керек.

Өткен тақырыпты еске түсіру. Өткен бөлімге шолу жасау.



Өз есімімен бірге есімінің бірінші әріпінен басталатын сын есім айтады.

Өткен тақырыпқа байланысты тапсырмалар орындайды.



Мадақтау, ынталандыру сөздері

Слайд

Сабақтың ортасы (30 мин)

Жаңа тақырыппен таныстыру. Видео көрсету.
Жаңа тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға сұрақ қою.

  1. Биотехнология дегенді қалай түсінесің?

  2. Неліктен 21 ғасыыр биотехнологияны қажет етеді?

  3. Осы саладағы қандай жаңалықтарды білесің?

  4. Биотехнолог болашақтың мамандығы дегенге келісесің бе?

Грамматикалық тақырыпқа байланысты презентация көрсету. Оқушыларға жаңа тақырыппен байланыстыра отырып мысалдар құрастырту.

2 – тапсырма Кітаптың 133 бетіндегі 4 –тапсырманы орындау. Шағын ой толғау жазу.Шартты бағыныңқы сөйлемді байланыстыра отырып.



Жаңа тақырыпқа байланысты видео қарайды.
Тақырып бойынша өз ойларын ортаға салады.

Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жуап беріп, өз ойларымен бөліседі.


Презентация бойынша грамматикалық тақырыпты түсінеді. Нақтылай түсу мақсатында тақтаға мысалдар жазады.

Кітапта көрсетілген тақырып бойынша ой толғау жазады.



Дескриптор:
Жалпы балл - 3 балл
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді
Дескриптор:
Жалпы балл – 3 балл
-Шартты бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем құрастырады.
Дескриптор:
Жалпы балл – 4 балл
-Шағын ой толғау жазады;
-Шартты бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерді қолданады.

https://youtu.be/V1A0THQEJfc

Презентация



Сабақтың соңы (15 мин)

Кері байланыс:
«ҚҚҚ» әдісі
Оқушылар жаңа тақырып бойынша өздеріне қиын болған 3 ақпаратты жазады.

Оқушылар жаңа тақырып бойынша өздеріне құнды болған бір ақпаратты жазады.


Оқушылар жаңа тақырып бойынша қызық болған 3 ақпаратты жазады.


Оқушылардан кері байланыс алып қиын болған ақпараттарды анықтап үйге жұмыс жасауды тапсыру.


Үй жұмысы: 6 тапсырма





Оқушылар кері байланыс жасайды. Өтілген тақырып бойынша өздеріне түсініксіз болған ақпараттарға талдау жасайды.

Оқушылардың сабақтағы белсенділігіне қарай 1 – 10 балл арасында бағалау

Презентация


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет