Сабақтың тақырыбы Дара және күрделі етістік. Сабақтың оқыту мақсаттары



Дата14.12.2021
өлшемі0,58 Mb.
#127377
түріСабақ

Пән: Қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні Жолдасова Светлана.

Сынып: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Ізденуді үйренемін.

  • Сабақтың тақырыбы

Дара және күрделі етістік.

Сабақтың оқыту мақсаттары

2.4.2.5.Дара және күрделі зат есім ,сын есім, сан есім, етістіктерді анықтау.


Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындау. Зат есім, сын есім ,сан есім, етістіктің ережелерін білу..


Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындау..Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасай алады.



Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер келтіре алады,дара және күрделі етістікті ажырата алу..

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Зат есім, сын есім, сан есім етістіктерді сөз ішінен таба алады.



Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Сөз таптары: зат есім,сын есім,сан есім,етістік


Ишара: Басынан сипау, қол соғу,

Құндылық

Оқушылардың салт-дәстүрге не жататынын,  ауыз әдебиет үлгілерін білу арқылы туған жерге деген сүйіспен- шіліктері, құрметпен қарау дағдылары дамыту.


Тілдік құзыреттілік

Етістік-Глагол-Berb



Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу,орыс тілі, ағылшын тілі.

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтор, интербелсенді тақта, мультимедиялық оқу құралы

Алдыңғы білім

Етістік

Жоспар


Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
10 минут



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Ұйымдастыру.

Психологиялық дайындық:

Біз балдырған баламыз

Құстай қанат қағамыз

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз
Топқа бөлу.


Кім? Не? сұрағына жауап беретін сөздер 1-Зат есім,

Не істеді? сұрағына жауап беретін сөздер 2-Етістік

Қанша? сұрағына жауап беретін сөздер 3-Сан есім

Қандай? сұрағына жауап беретін сөздер 4-Сын есім

Қызығушылықты ояту:

Салт-дәстүрге байланысты видеокөрсетілім көру

Ашық сұрақ

1. Ұлтымыздың қандай салт –дәстүрлерін білесің?



Оқушылардың жауабы.


Сабақтың ортасы

20–25 минут








Білу және түсіну.

«Сөз таптары» елінде ұлан асыр той боп жатыр.

Қандай той болып жатқанын жаттығу орындау арқылы білеміз?

Дара және күрделі етістіктер ережесін түсініп оқу.


Дескриптор:

-Мәтінді түсініп оқи алады.

-Дара және күрделі етістікті анықтай алады.



  1. Жұптық жұмыс.


Берілген сөздерді кестеге орналастыру


Кім? Не?

Не істеді

Қандай?

Қанша?













Дескриптор:

1. Сөздерге сұрақ қоя алады

2. Кестедегі сөз мағыналарының әр басқа екенін және олардың қалай топтастырылғанын байқап,қорытынды жасай алады

Не істеді?- Что делает?-what does?Етістік-Глагол-Berb


  1. Жеке жұмыс.

20-жаттығу.Кестедегі сөздерді оқы.Дара және күрделі етістіктің ерекшелігін анықта.

21-жаттығу.Мысалды оқып ,әрі қарай не болатынын болжа.

22-жаттығу.Өлеңді қатесіз көшіріп жаз.

Топтық жұмыс

Берілген сұрақтарға жауап жаз.

Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере алады.

Сергіту сәті. «Көңілді күн»

ttps://www.akavideos.com/watch?v=RAo-zw5U8gQ


Жинақтау

Мұғалімнің сыйы .«Мені түсін» ойыны.

Оқушылар етістік сөздерді тауып,дәптерлеріне жазады.Сол тапқан сөздерді күрделі етістікке айналдырады.Кімнің сөздері көп болса сол жеңімпаз болады
Дескриптор:Оқушылар етістікті таба алады,дара және күрделі етістік сөздерді жаза алады.


Интербелсенді тақта немесе плакат

Кестемен жұмыс.



АКТ


Сабақтың соңы

5 минут



Ресустар. «Белгілер»әдісі

Кері байланыс парағын толтырады



Бағалау. «Формативті бағалау»






Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

-Топпен жұмыс

-Кері байланыс

Сабақты жақсартуға не ықпал етеді?

-Ресустар



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістері туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

-Сұрақ –жауаптармен жұмыстарды әрі қарай жалғастыру.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет