Сабақтың тақырыбы: Дауылпаз- бабалар мұрасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/2
Дата12.09.2024
өлшемі56,94 Kb.
#204215
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
ҚМЖ 4кл


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: Мәдени өмір

Күні : 22.11.2021

Педагогтің аты-жөні: Тілеубекқызы Әсемгүл

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: 2. Дауылпаз- бабалар мұрасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​2.​1.​1 берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
4.​5.​1.​1* мұғалімнің қолдауымен шылауларды, көмекші сөздерді ажырату, ауызша/жазбаша тілде қолдану

Сабақтың мақсаты :

Жаңа сөздерді меңгерту, тыңдаған мәтіннің жалғасын болжам айту, етістіктің шағын жазбаша қолдану, болып кеткен оқиға туралы айта алады, жаза алады.
*Ескерту ЕБҚ бала (ПДК) үшін

Тілдік мақсаттар

Тақырыпқа қатысты термин: өткен шақ ған/ген/қан/кен. Сөздік қор: дауыс зорайтқыш, жау, ұрпақ, шаман, жаршы, дауылпаз.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу.
«Ең жақсы» ойыны
Қатысушылар екі топқа бөлінеді. Әр топқа мынадай нұсқау беріледі. Берілген мінездеме қай мамандыққа сай екендігін айту қажет. Ең ақшалы, ең жасыл, ең тәтті, ең күлкілі, ең ұсқынсыз, ең қарым - қатынасы күшті, ең жауапты, ең салмақты
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.





«Қол шапалақ»

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1.Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Ойқозғау

Сөйлесейік




1- тапсырма
Суретпен таныс. Онда болып жатқан оқиғаны көршіңмен талқыла.

Шілдехана жасағалы жатыр ма? Бару керек.


Мынау жаршы ма? Қолындағы не?
Ау, халайық,келіңдер, көріңдер
Ақшабайдың немересі дүниеге келді
Шілдеханаға келіңдер.Отыз күн ойын, қырық күн тойын жасағалы жатыр.


Сергіту сәті

Айтылым
ЕББҚ. Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі,
Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі
Тыңдайық
2-тапсырма
Мәтінді тыңда және оқы. Өз болжамыңды тексер.

3-тапсырма


Тыңдап және жауап берейік


Тілдік бағдар


4-тапсырма
Сөйлемдерді салыстыр

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
*Жаңа сөздерді жазады,сөз тіркесін құрады.
Дауыс күшейткіш- усилитель голоса
Жаршы-
Бақсы-знахарь, шаман
Жорық- поход, нашествие
Жау-враг
Ұрпақ-поколение, потомок,потомство
Айтылым Ойтүрткі
«Он сұрақ» стратегиясы Мұғалім бір оқушыны таңдап алады және оның маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады – қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қоя алады, оған жауап не ИӘ, не ЖОҚ деп беріледі. «Дауылпаз» сөзі шығады. Көмек қажет жағдайда мұғалім өзі жетелеуші сұрақтар қояды. – Дауылпаз не үшін қажет?
*Сурет бойынша Дауылпаз туралы айтады.
Сөйлесейік
1.Әсет неден қорқып тұр деп ойлайсың?
2.Айғайлап тұрған адам кім?
3.Балалар қандай хабар естіді?
Жақсы хабар ма әлде жаман хабар ма?

Сергіту сәтін орындайды.
"Сыныпта кім бар?" ойыны. Мақсаты: Оқушылардың шапшаң, жылдам қозғалып, есту қабілеттерін, бірін - бірі сезу қабілетерін дамыту. Жүргізілуі: Сыныпта 2 оқушы бар деп айтылған 2 оқушы ғана орынынан тұрады. Егерде сыныпта ешкім жоқ деп айтсам, оқушылар парта астына кіреді.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет