Сабақтың тақырыбы: Доспамбет жыраудың «Айналайын, Ақ Жайық» толғауы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/3
Дата30.11.2023
өлшемі82,87 Kb.
#194247
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
ашық сабақ қмж Айналайын, Ақ Жайық



Бөлім:

1-бөлім. Туған жерім - аялы алтын бесігім

Педагогтің аты-жөні:

Көбеншеева Фариза Қалдыбекқызы

Күні:

19.10.2023ж.

Сыныбы: 6 «Г»

Қатысушылар саны: 23 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Доспамбет жыраудың «Айналайын, Ақ Жайық» толғауы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын біледі.
Көпшілік оқушылар үшін:
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді.
Кейбір оқушылар үшін:
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселесін талдайды.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда «Көңіл күй» билеттері жүзеге асырылады.
3.Оқушыларды топтарға біріктіру.



Мұғалім таратқан билеттердегі нөмірлері бойынша 3 топқа бөлінеді.
1 топ;
2 топ;
3 топ.



Мақсаты: Оқушыларға жағымды көңіл күй сыйлау;


Тиімділігі: Мұғалім мен оқушы арасында байланыс орнату.



Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны
Билеттер

Жаңа сабаққа кіріспе

5 мин

Алдыңғы білім:
«Стопкадр» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау сұрақтары қойылады.
1.Доспамбет қай ғасырларда өмір сүрген?
2. Жыраудың туып өскен жері қалай аталады?
3. Доспамбет кім?
4. Шығармаларының басты тақырыбы қандай?
5.Қоғалы көлдер, қом сулар толғауының идеясы қандай?
6. Қоғалы көлдер, қом сулар толғауынан үзінді айтып беріңіз.
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы экранға суреттер көрсетіледі.
Сұрақтар:
1. Бұл суреттердің қандай байланысы бар?
2. Доспамбет жыраудың қандай шығармаларын білеміз?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

«Стопкадр» әдісі арқылы экранға кездейсоқ тоқтаған сұрақтарға жауап береді.
Жауап берген оқушылар бағаланады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.


Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет