Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күні: 6.05.2017ж Сынып:9 сынып
|
Мектеп:№111 Ж.Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі. Мұғалімнің аты-жөні: Аширова С.А.
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Елдің жаңа орталығы –Астана.
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары
|
Еліміздің бас қаласы Астана туралы мәліметтер алады.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:Астана қаласының тарихын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Астана қаласында ЭКПО-өтетінін айтып бере алады.
Кейбір оқушылар: Астана қаласының тарихын зерттеп,өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
1.Астана қаласының тарихын зерттейді. 2.Картамен жұмыс жүргізеді. 3.Әңгіме жазады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: ЭКСПО ,бәйтерек,ақ үй.
Талқылауға арналған тармақтар: Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? ЭКСПО-сөзін білесіз бе?
Жазылым бойынша ұсыныс: ЭКСПО-сөзінің мағынасын жазу.
|
Құндылықтарға баулу
|
Адамгершілікке, отанын сүюге,сын тұрғысынан ойлай алуға.
|
Пәнаралық байланыс
|
География, математика,бейелеу өнері, әдебиет.
|
Алдыңғы білім
|
Н.Ә.Назарбаевтың –Қазақстан Республикасының тұңғыш президенті екендігін біледі.
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларды топқа бөлу. 1-топ Астана. 2-топ Бәйтерек. 3-топ Ақ үй.
2.Үй тапсырмасын сұрау. «Серпілген сауалдар »арқылы.Әр оқушы үй тапсырмасы бойынша 5-сұрақ дайындап келген соны құрдастарына қойып, жауап алу керек.
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Конверт» тәсілі арқылы. Әр топтың топбасшысы конвертті таңдап алып ішіндегі сұраққа жауап береді.Әрбір сұрақтың жауабы-Астана сөзімен байланыстырылған. 1-топтық жұмыс.Әр топ мәтін бойынша тапсырма алады. Сол тапсырма бойынша постер қорғайды. 2-жұптық жұмыс.Картамен жұмыс . Жұптар карта бойынша жұмыс жасайды.Онда оқушылар Қазақстанның қалаларын анықтап ол жерлер қашан Қазақстанның астанасы болғанын атап беру керек. 3-жеке жұмыс. ЭКСПО-туралы әрбір оқушы әңгіме жазады.
|
Карта. Ноудбуг. Конверт. Плакат.
|
Сабақтың соңы
|
«Борт» әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасаймын.
Білетінім
|
Білгенім
|
Болжамдар
|
Тың ақпараттар.
|
|
|
|
|
Осы кестені толтырады. Кері байланыс «Ай» әдісі арқылы жүзеге асады. Толық ай- бүгінгі сабақты түсіндім. Жарты ай –жақсы түсінбедім. Сызық ай –мүлде түсінбедім. Оқушылар топты бағалайды және өздерін дескрипторлар арқылы бағалайды.
|
Кесте .А4 парақшасы. Ай суреттері.
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
|
Ашық сұрақтар бергенде, кері байланысқа дер кезінде жауап бергенде.
|
Қалыптастырушы бағалаумен бағалаймын.Дескрипторлармен бағалағанда оқушының сабақты қаншалықты меңгергенін анықтап отырамын.
|
|
|
|
|