Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Физика 7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Энергия. Денелердің потенциялдық және кинетикалық энергиялары.
Сілтеме: тақырыптық- күнтізбелік жоспар, оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық.
Сабақтың мақсаты: Табиғаттағы энергия ұғымы туралы оқушылардың жалпы түсініктерін қалыптастыру, денелердің жұмыс жасау қабілеттінің энергияға тәуелділігін түсіндіру.
Оқыту нәтежиелері:
Тақырыпты өткен тақырыптармен байланыстырады.
Теория арқылы тұжырым жасайды.
Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады.
Сабақтың түрі жаңа білімді меңгерту. Оқытуда қолданылатын модульдер оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін және оқуды бағалау, сұрақ қою.
Сабақтың әдісі: Блум таксономиясы «миға шабуыл», топтық, жеке жұмыс, тәжірибелер жасау.
Көрнекіліктер: Интерактивті тақта, слайдтар, флипчарт, тәжірибелік құралдар, суреттер, бағалау бетшесі, оқулық, бейне тәжірибе
Сабақтың жүру барысы
Уақыты
|
Ұйымдас
тыру
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
|
Сыныпқа психологиялық ахуал қалыптастыру. «Атомдар мен молекулалар» тренингін өткізу. Алдымен «Молекула мен атомдардың қозғалыс жылдамдылығының температураға байланысы» атты бейне тәжірибені көрсету.
|
«Шаттық шеңберіне» тұрады. Мұғалімнің атауы бойынша атомдарға , молекулаға беріледі.
Интерактивті тақтада көрсетілген тәжірибені қарайды, мұғалімнің нұсқауын орындайды, тиісінше топтарға бөлінеді.
|
ІІ.
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
«Тосын сұрақтар», Дене қозғалысы бағытында әрекет ететін күштің «Жұмысы» мен «Қуат» тақырыптары бойынша қайталау сұрақтарын беру. Сұрақтар интерактивті тақтаға жазылады. Олар «Тосын сұрақтар» *
|
Екі топтан кезектесіп жауап береді. Сұрақтың номерін айтып, соған сәйкес жауабын айтады. Жеке, топпен жауап береді.
|
ІІІ.
|
Жаңа сабақ. Білу, Түсіну
|
1.«Ой қозғау»
Интерактивті тақтағадағы тақтадағы шеңберлердің ішіне жазылған сөздерді оқу туралы түсінік береді. Сұрақтар береді
1.Тапсырманы орындау арқылы неге қол жеткіздік?
2.Бұл ұғым сіздерге бұрыннан таныспа?
2. Жаңа тақырыпқа байланысты үйге берілген тапсырманы сұрау.
1-ші топ.
Энергия ұғымына түсінік беру, анықтамасы, өлшем бірліктері туралы түсіндіру, мысал келтіру.
Сұрақ: Дененің қай уақытта энергиясы болады? Неліктен? Түйінді сөз: жұмыс, қозғалыс.
Түйінді ой: Қозғалыстағы денелер ғана жұмыс жасауға қабілетті.
2-ші топ.
Энергияның түрлері, анықтамасы, формулалары туралы түсіндіру, мысалдар келтіру.
Сұрақ: Потенциалдық, кинетикалық энергиялардың қандай ерекшеліктері бар? Түйінді сөздер: денелердің өзара орналасуы, қозғалыс жылдамдығы.
Топтардың жұмысын формативті бағалайды.
|
Шеңбердің ішіндегі сөздерді шеңбердің біреуін қалдыра отырып сағат тілімен жылжып оқиды. Сабақтың тақырыбын ашады.
Слайд арқылы, суреттермен көрсетеді, топта талқылап түсіндіреді.
Пікірлеседі, ортақ түйін жасайды.
Топта талқылап , слайд,кесте арқылы түсіндіреді.
Берілген талқылайды , талдайды. Түйінді пікірлерін айтады.
|
ІҮ.
|
«Ойлан, жұптас, талқыла»
|
Қозғалыстағы денелердің жұмысы қандай шамаларға тәуелді екенін тәжірибе арқылы түсіндіруге тапсырмалар беру, жұмыстың барысымен таныстырады.
|
Жұмыстың барысымен танысады, қажетті құралдарды пайдаланып, тәжірибені жасайды, бір-біріне түсіндіреді, талқылайды.
|
Ү.
|
Талдау.
|
Талдай білген ұтады. Жасаған тәжірибе бойынша сұрақ береді.
1.Денелердің жұмысы қандай шамаға тәуелді?
2. Дененің жұмыс істеу қабілеті қандай шамаға байланысты артады?
Топтардың жұмысын критерилермен бағалайды.
|
Жұмыстарын қортындылайды, талдайды, сұрақтың жауабын бірігіп ойланады.
|
ҮІ.
|
Жинақтау
|
Оқулықпен жұмыс. Есептер шығару.
|
Есептің шартымен танысады, талқылайды, бірлесіп шығарады,
|
ҮІІ.
|
Бағалау.
|
Оқушылармен бірігіп, топтың жетістік критерийлерін толтыру.
|
Жеке жетістік кретерийлерін қортындылайды.
|
ҮІІІ.
|
Үйге тапсыр
ма
|
1. Күннің, желдің энергиясының адамзат үшін пайдасы
2. Энергия туралы қызықты фактілер
Кестені толтыру
|
Дерек көздерінен іздейді.
|
Рефлек
сия
|
«Бүгінгі сабақ не туралы» парақшасын беру
|
Сабақтан алған әсерлері туралы ойланып, парақшаны толтырады.
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Физика: 7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Механикалық энергия.
Механикалық энергияның сақталу заңы.
Сілтеме: Күнтізбелік- тақырыптық жоспар, оқулық- мұғалімге арналған оқулық СТО стратегиялары
Жалпы мақсаттар: Сыни тұрғыдан ойлау әдісін пайдалана отырып, механикалық энергия түрінің екінші түріне айналуын қарастыру, ғылыми көзқарасты қалыптастыру, қабілетті оқушыны табу, ой түйіндеуіне орай көшбасшылықты анықтау.
Оқыту нәтежиесі: Тақырып мақсатын түсінеді. Күнделікті өміріміздегі және техникадағы маңыздылығына көз жеткізеді, әрекетті сыни бағалауды үйренеді.
Негізгі идея: Денелердің кинетикалық және потенциялдық энергияларының қосындысы-толық энергия. Оқытуда қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақтың әдісі: Блум таксомониясы, жеке, жұптық, топтық жұмыс, ойын, сыни ойлау,
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Көрнекіліктер: Бағалау бетшесі, интерактивті тақта, флипчарт, оқулық, үлестірме суреттер, слайд, рефлексикалық сурет
Сабақтың барысы
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
|
1.Ұйымдастыру бөлімі
|
Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру. Қолдарына жағылған май шам беру, оқушыға ой тастау, жақсы көңіл күй қалыптастыру.
Күннің, таң шапағының суреттерін беру сурет бойынша «Жылу жарық» тотарына бөлу, психологиялық қолдау көрсету.
|
«Шаттық шеңберіне» тұрады. Май шамды бір-біріне береді, жақсы тілектер айтады. Суреттер бойынша бірігеді. Топтарының атын сабақтың тақырыбымен байланыстырады.
|
|
2.Үй тапсырмасы «Кеше»
|
«Миға шабуыл»
1 сұрақ,4 жауап. Өткен тақырып бойынша 4 нұсқауы бар сұрақтарды таныстыру ( интерактивті тақтаға жазылады)
Әр оқушыға А; Ә;Б; В; әріптерін тарату
Сұрақтарды оқу, жауабын тексеру. Көп дұрыс жауабын берген оқушыға жұлдызша беру, бағалау.
Топтарға берілген тапсырманы тексереді.
1-ші топ: Энергия ұғымының шығу тарихы.
2-ші топ: Энергия қайдан келеді. Екі топтың жауаптарын «2 жұлдыз, 1 тілек» бойынша бағалау.
|
Оқушылар үй тапсырмасын жұлдызшалар мен бағалайды
Слайд арқылы түсіндіреді. Шағын әңгіме айтады.
|
|
3.Жаңа сабақ.
Білу
Бүгін...
|
1.Топтық жұмыс.
«Жаңа сабақтың құпиясы»
«Мағынаны таны»
1-топқа: Механикалық энергия»
2-топка: «Механикалық энергияның сақталу заңы»
Мысалдар келтіру.
|
Оқулықтан берілген тақырыпты оқиды, топта талқылайды, ортақ шешімге келеді, флипчартпен қорғайды. Слайдпен көрсетеді, анимациялық мысалдар келтіреді.
|
|
Түсіну.
|
Механикалық энергияның өзгерісін түсіндіру.
|
|
|
Қолда
ну.
Талдау.
|
«Ойлан, жұптас, бөліс»
Энергияның өзгерісін есептеу.
1-ші топқа:
Массасы 250г алма жерден 2,5 биіктікте ілулі тұр.
Сұрақ: Энегияның қай түрін табуға болады?
2-ші топқа:
Алма1,25м биіктікте қандай энергияға ие болады?
Сұақ: Энергияның мәні өзгереді? Энергияның қалған бөлігі қайда кетті?
Ортақ тапсырма:
Алманың 1,25м биіктікте түсуінің жылдамдығын тап. Шешуін тез тапқан топтың жұмысын бағалау (формативті)
«Үш ұйғарым»
Жалған ұйғарым бойынша сұрақтар беру.
|
Жұптық жұмысты орындайды, бірігеді, топта бірлесіп шешуін табады, жауап береді. Тақтаға орындайды, түсінік береді.
Топта талқылайды, шешуін табады.
Сабақтың тақырыбына байланысты 3 ұйғарым жазып, келесі топқа береді, дұрыс емесұйғарымды талдайды, ойларын ортаға салады.
|
|
Жинақ
тау
«Ертең»
|
Шығармшылық жұмыс.
1.Қазақстанның болашағы –болашақтың энергиясы.
2. Қазақстанда балама энергияның қолдануы.
|
Жеке оқушы слайдпен тақырыпты қорғайды.
|
|
Бағалау
|
«Тұжырымда»
Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы бағалау
|
Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы бағалайды
|
|
Үйге тапсырма.
|
§56.
1.Энергия туралы 5 жол өлең,
2. Энергияның физикалық мағынсына кесте құрастыру.
|
|
|
Рефлек
сия
|
«Мен қай жердемін» суреттерін боятады.
|
Тақырыпты түсінген деңгейлері бойыншасуретті бояйды.
|
Бағалау парағы
7сынып
Физика пәні
Тақырыбы: Механикалық энергия.
Механикалық энергияның сақталу заңы.
Жоғары-3 8-12 ұпай- «5»
Орташа-2 4-7 ұпай- «4»
Оқушының аты-жөні
|
Білу.
|
Түсіну
|
Қолдану.
|
Талдау
|
Жинақтау
Шығармашылық жұмыс
|
Бағалау.
|
Жалпы
ұпай саны
|
Баға
|
2. «Мағынаны таны»
1. 1 сұрақ, 4 жауап
|
Механикалық энергияның өзгерісі
|
«Ойлан жұптас, бөліс»
|
«Үш ұйғарым»
|
Топтық жұмыс
|
Топ басшысының бағалауы
|
|
|
1 Алдабергенова Ә
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Словова Б
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 Хамидуллаев А
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.Нухов Б
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.Дүйсенбеков Е
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6.Бердіғалиев А
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7.Джақсыманова А
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8.Қайратова Ж
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9.Махмутова А
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10.Мұрагелді Ж
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.Жакиева З
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12.Шапхатов Р
|
|
|
|
|
|
|
|
| Төмен-1 1-3 ұпай- «3»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Физика: 7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциялдық энергиясы.
Деформацияланған серіппенің потенциялдық энергиясы.
Сілтеме: күнтізбелік – тақырыптық жоспар, оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық.
Мақсаты: Ауырлық күшінің жұмысы мен потенциялдық энергиясы және серіппенің потенциялдық энергиясы мен серпімділік күші жұмысының арасындағы байланысты түсіндіру.
Оқыту нәтежиелері:
1.Энергия ұғымы туралы білімдерін кеңейтеді.
2. Потенциялдық энергияның қасиетін сипаттайды.
3. Потенциалдық энергияны алу мүмкіндігі туралы танысады.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту
Оқытуда қолданылатын модульдер: Диалогты оқыту. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Оқыту мен оқуды бағалау, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
Оқытудағы әдіс-тәсілдер: сыни ойлау, «Адасқан сөздер», «Өзіңді тексер», топтық жұмыс; жеке жұмыс.
Көрнекіліктер: бағалау бетшесі, интерактивті тақта, оқулық, слайд, рефлексикалық кесте, бейнеролик.
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру
Сұрақ: «Энергия» деген сөзді қандай физикалық байланыстырар едіңдер?
Тренинг «Энергия сыйлау»
Топтарға бөлу «Энергия», қозғалыс.
|
«Шаттық шеңберіне тұрады. Энергия сөзін топтастырады.
жылу
жұмыс
Энергия
Қуат
Оқушылар бір-біріне қолдарынан ұстап тұрып жақсы тілектерін айтады.
Топтарға бөлінеді.
|
|
Жаңа сабақ.
|
Дайындал, назар сал. Оқыңдар!
1.Екі топтың тапсырмасын тыңдау.
«2 жұлдыз; 1 тілек» бойынша бағалату
Жаңа тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсетіледі. Сол бойынша тапсырмалар беріледі.
1 топқа: Ауырлық күші мен потенциялдық энергияның арасында қандай байланыс бар?
2 топқа: Серіппенің потенциялдық энергиясының мен серпімділік күші арасындағы байланыс қалай өрнектеледі.
Ортақ сұрақ:
Потенциялдық энергияның қандай қасиеттері бар?
|
Оқулықтағы тақырыпты түсініп оқиды, топтарда талқылайды, ортақ шешімге келеді, флипчартпен қорғайды, суреттерді пайдаланады.
«2 жұлдыз, 1 тілек» бойынша бағалайды.
|
|
Бекіту
|
Топтардың жұмысын «Бағдаршам» әдісімен бағалау.
1 «Адасқан сөздер» интерактивті тақтадан бүгінгі тақырыпқа байланысты адасқан тізбектелген сөздерді оқу.
1. Деформацияланған ауырлық күші серпімділік күші Гук заңына орналасу қалпы әрекет етеді денелерге сәйкес.
2. Серпімділік күшінің қатаңдығы істеген жұмысы қуаты жылдамдығы тәуелді серіппенің потенциялық энергиясының қысымның өзгерісіне тең.
3. Ауырлық қасиеттер күші орналасу әрекет ететін денелер әрекеттесу күштеріне потенциялық энергияға ие болады. Тәуелді.
|
Тізбектелген сөздерді бүгінгі оқу арқылы тақырыптың мазмұнын ашады.
|
|
Бекіту
|
«Өзіңді тексер»
Бүгінгі сабақтан түсінгендерін тиянактау. Бұл мәлімет шындық па, жалған ба?
|
Топта жеке орындайды, бірін-бірі тексереді, топта талдайды, ортақ шешімін қорғайды, дәлелдейді.
|
Теориялық мәлімет
|
иә
|
жоқ
|
|
Серіппенің потенциялдық энергиясы көп болса, оның деформациясы соғұрлым аз болады.
Дене неғұрлым жерден жоғары көтерілсе, соғұрлым оның потенциялдық энергиясы көп болады.
|
|
|
Допты жоғары қарай лақтырамыз. Ең жоғарғы нүктесінде кинетикалық энергияның шамасы үлкен мәнге ие болады.
|
|
|
Түсіп келе жатқан тастың тастың кинетикалық энергиясы артады, ал потенциялдық энергиясы кемиді.
Егер жүйеге үйкеліс күші әсер етсе, механикалық энергияның сақталу заңы орындалады.
|
|
|
|
Үйге тапсырма
|
1.§54; §55.
2.«Энергия» ұғымының шығу тарихы.
3. «Біз энегияны қайдан аламыз».
|
Слайд жасау.
Қысқаша мәлімет жинау.
|
|
Рефлекция
|
• Не түсіндім?
•Не не ұнады?
•Не қиын болды?
Кері байланыс кестесі
|
Оқушылар кестені толтырады
|
|
Бағалау
|
Оқушылармен бірігіп, топтың жетістік критерийлерін толтыру.
|
Жеке жетістік критерийлерін қорытындылайды.
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Физика: 7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Жұмыс, қуат, энергия тақырыптарына есептер шығару.
Сілтеме: Күнтізбелік-тақырыптық жоспар, оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық, СТО стратегиялары
Сабақтың мақсаты: Осы тарау бойынша алған білімдерін еске түсіре отырып, білімдерін толықтыру, тереңдету, алған білімді қолдана білуге үйрету.
Оқу нәтежиесі: 1. Тақырып бойынша білімдерін бекітеді.
2. танымдылық қабілеті артады.
3. Көру және есту арқылы білімдеріне талдау жасайды.
4. Нәтежиелі қорытынды жасауға дағдыланады.
Түйінді идеялар: Физикалық шамалардың мағынасын түсінеді.
Сабақтың типі: Қайталау, білімді тиянақтау.
Оқыту формасы: Жеке баламен, топпен, сынып ұжымымен жұмыс жүргізу.
Оқытуда қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыда ойлауға үйрету, оқыту үшін және оқуды бағалау, диалогтық оқыту.
Оқытудағы әдіс-тәсілдер: «Сұрақтары бар қорап», «сұрақты тап», «Басбармақ»
Көрнекіліктер: Жыл мезгілдерінің суреттері, суреттер
Сабақтың барысы
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жыл мезгілдерінің суреттерін беру.
Сұрақ: Неге бұл суреттерді деп ойлайсыңдар?
|
«Шаттық шеңберіне» тұрады. Сурет бойынша топтасады, жақсы тілектерін айтады. Бірлесіп ойланады, жауабын табады.
|
|
Үй тапсырмасы.
|
1.Тренинг «Өрмекшінің торы»
|
Дөңгелене тұрып жіпті бір-біріне лақтыру арқылы 30 секунта өтілген тақырып бойынша түсінік жауабын айтады. Өрмекші торына түсіп(айта алмай қалып)қалмауға тырысады. Бір оқушы таймкикер болып, уақытты қарап тұрады.
|
|
3.Жаңа сабақ
|
1.Теорияны іске түсіру «Сұрақты тап»
Сұрақты тап:
1.Кинетикалық, потенциялдық энергиялардың қосындысынан тұрады.
2. Дененің массасына жылдамдығының квадратына тура пропорцияналға тең.
3. Дененің массасы, көтерілу биіктігіне тәуелді.
4. «Жұмыс» және
«Қозғалыс» ұғымдарымен байланысты.
5. Жұмыстың өлшем бірліктерімен дәл келеді.
6. Әртүрлі денелердің өзара орналасуы бойынша анықталатын энергия
7. Жұмыс істеу қабілеті де арта түседі.
8. Денелердің массаларына тәуелді.
9. Жұмыстың орындалуын сипаттайтын шама.
10. Дене орын ауыстырғанда атқаратын іс-әрекет.
2. Білімді дәлелдеу. «Көршіңе әңгімелеп бер»
1. Жолдың бойымен қозғалып келе жатырған автомобильдің.....энергиясы ......болады.
1. Кинетикалық
2. Потенциялдық
2.Желдің күшінің әрекетінен майысқан ағаштың бұтағының...... энергиясы болады.
1. Кинетикалық
2. Потенциялдық
3. Өлшемдері бірдей қорғасын және ағаш шарлар бірдей би»ктікте көтерілген кезде олардың энергиялары бірдей бола ма?
1. Қорғасын шардың энергиясы көп болады, себебі оның массасы үлкен.
2. Ағаш шардың энергиясы көп болады, себебі ол жеңіл.
3. Екі шардыңда энергиясы бірдей болады, себебі олардың көтерілу биіктігі мен өлшемдері бірдей.
4. А және Б тікұшақтарының массалары бірдей, олар екеуі де бірдей жылдамдықпен ұшады, бірақ А тікұшағы Б тікұшағынан биік ұшып келеді. Олардың энергиялары бірдей бола ма?
1. Б тікұшағының энергиясы көп болады.
2. А тікұшағының энергиясы көп болады.
3. Тікұшақтардың екеуініңде кинетикалық энергиясы бірдей болады.
3. Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап.
1-ші топқа: Голландияда 1988 жылы ойлап табылған телефон аппаратының массасы 3,5 тонна болды және оны 2 метр биіктікте орналастырды.
Сұрақ: 1. Телефонды осы биіктікте көтергендегі тарту күші неге тең болады?
2.Осы кезде қандай жұмыс жасалды.
2-ші топқа. Ұлыбританияда 1989 жылы спортшы 24 сағатта жалпы массасы 367,7 тонна жүкті көтеріп, рекод жасады. Рекордшының орташа қуаты неге тең?
|
Ойларын ортаға салады. Жақсы жұмысын таныстырады. Ұсынылған бірнеше жауаптарға қандай сұрақтар қойылатынын топта талқылайды,- және ортақ шешім шығарады
|
|
|
Топтарға тапсырма береді.
1-ші топқа :
2-ші топқа
|
Топта жеке орындайды, бірін-бірі тексереді, ортақ шешуін табады, тақтаға орындайды, теориямен байланыстырады.
Оқушы үстелдің үстіндегі есептерді қарап, өз деңгейіне сәйкес есепті алып орындайды.
|
|
Бағалау.
Сергіту сәті.
|
1.Ойын: «Тақырыптық түйінді сөздер».
Екі топқа кезекпен шатасқан сөздерді беру.
2.Ұпай сандарын тексереді, оқушылармен келісіп бағалайды.
|
1.Шатасқан сөздерден тақырыпқа қатысы бар сөздер, «Біздің тақырып» сандыққа салынады.
Екі топқа кезекпен беріледі.
Сөздер Біздің тақырып
2.Қортынды ұпайларын шышығарады, мұғаліммен кел келісіп бағаланады.
|
|
4.Үйге тапсырма.
|
1. Мүмкіндік деңгей:
1) Сөзжұмбақ құрасыру
2)
3) Шығармашылық деңгей:
|
|
|
5.Бекіту
Рефлексия
|
«Мен қай жердемін?» суретін боятады.
|
Тақырыпқа түсінген деңгейлері бойынша бір адамды бояйды.
|
Кестені толтыр:
Оқушының фамилясы мен аты____________________________________________________
Не түсіндім?
|
Не ұнады?
|
Не қиын болды?
|
|
|
|
Оқушы «Жетті» егер
|
Оқушы «Талпынады», егер
|
Топтық жұмыста өз міндетін толық орындала, топ жұмысына белсенді қатысса, өз ойын еркін айтып және дәлелдей алса.
|
Топтық жұмыста өз міндетін толық орындамаса , өз ойын жеткіліксіз айтса және дәлелдей алмаса, топтық жұмысқа шектеулі және селқос қатысса.
|
Оқушының аты-жөні
|
Жетістік
кретерилері
|
Жетті
|
Талпынды
|
|
1.Топтағы міндеттерді бөліп беруге қатысуы және өз міндеттерін орындауы.
|
|
|
|
2.Өз ойын еркін айтуы.
|
|
|
|
3.Тақырыпты талқылауда белсенді қатысуы.
|
|
|
|
4.Топ мүшелеріне көмектесуі.
|
|
|
|
5.Талқылауды жүргізіп білуі, өз ойын дәлелдей білуі.
|
|
|
|
6. Жұптасу арқылы тапсырмаларын толық орындауы.
Қорытынды
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |