Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты – жөні: Мусина М.М
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы: HTML-да жобаны көрсету және қорғау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Барлық оқушылар үшін: өз жобасын ұсынып, жобаны қорғаудың өзектілігін анықтай алады;
Оқушылардың басым бөлігі үшін: жоба бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады;
Кейбір оқушылар үшін: жобаны жобаға қойылатын барлық критерийлерге сәйкес қорғай алады.
|
Бағалау критерийі
|
Барлық оқушылар үшін: жобаны қорғаудың өзектілігін анықтайды, өз жобаларын көрсетеді;
Оқушылардың басым бөлігі үшін: өздерінің жобасы бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді;
Кейбір оқушылар үшін: жобаны жобаға қойылатын барлық критерийлерге сәйкес қорғайды.
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар:
* Өз жобасын ауызша қорғай алады.
Пәндік лексика және терминология:
Жоба, қорғау, кезең.
Project, protection, stage.
Диалог үшін пайдалы фразалар:
Жұмыс кезеңінде .... жүзеге асырылды…
Жоба құрылды…
Жобамен жұмыс істеу кезінде …
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жобаларды қорғау арқылы өзара сыйластық және әр сөз сөйлеуші адамға көңіл бөлу
|
АКТ пайдалану дағдылары
|
Жобаларды қорғау кезінде ДК қолдану
|
Пәнаралық байланыс
|
Ағылшын тілі, информатика
|
Алдынғы білімдері
|
HTML бағдарламасымен жұмыс
|
Қолданылатын ресурстар
|
Интербелсенді тақта, компьютер,
слайд, HTML гипермәтіндік тілі
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру сәті:
Сәлемдесу
оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың алдыңғы сабақтарда немен айналысқанын, тағы да жобамен жұмыс істеу кезеңдерін сұраймын. Біз бүгін ең соңғы сабақ болғандықтан, алдыңғы сабақта құрастырылған жобаларды қорғайтын боламыз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстырамын.
|
|
Сабақтың ортасы
30 мин
|
Әзірленген интерфейстерді көрсету
Жоба интерфейстерін көрсету және қорғау
Сөз сөйлегеннен кейін оқушылар жоба бойынша сұрақтар қойып, сөз сөйлеушілерден жауап ала алады.
Жоба қорғау үшін регламент анықталады (5 минут жобаны қорғау, 2 минут – сұрақтар)
Жобаларды бағалау критерийлерін анықтаймыз:
1) импровизацияланған бастау
2) жобаның жұмыс қабілеттілігі
3) көрнекі сүйемелдеу
4) қолданылатын қосымшаларды таңдауды негіздей білу
Бағалау үшін оқушыларға кестені таратамын (соңғы бағандардағы критерияларды оқушылар өздері жоғарыда қандай критерийлерді бөліп алғандығына байланысты қоса алады)
№
|
Аты-жөні
|
импровизацияланған бастау
|
жобаның жұмыс қабілеттілігі
|
көрнекі сүйемелдеу
|
қойылған сұрақтарға жауап беруі
|
қолд-н
қосымшаларды
таңдауды
негіздей
білуі
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Критерийлерге сәйкес жобаларды қорғау.
Қалған оқушылар тыңдайды және бағалайды.
|
Интербелсенді тақта, компьютер
Таратпа материал
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Қорытындылау.
Номинациялар бойынша марапаттау. Дипломдармен марапаттау.
Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:
- не білдім, не үйрендім
- не түсініксіз қалды
- не үшін жұмыс істеу қажет.
|
Таратпа қағаздар
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Өздерінің жеке жобаларын дайындау.
|
Басқа оқушылардың өз сыныптастарының жобаларын белгіленген критерийлерге сәйкес бағалауы.
|
Жобаларды қорғау кезіндегі қозғалыс. ДК - мен жұмыс істеу кезіндегі ҚТ.
|