Бөлім: Су-тіршілік көзі.
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 6
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жаңбырменен жер көгерер.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.2.1.1. мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру.
6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну;
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану;
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, өзіндік көзқарас таныту, Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану.
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Cабақтың басы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу.
«Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылып, сұралады.Әр топтан бір оқушыдан шығып сұрақтарға жауап береді.
Қызығушылықты ояту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі.
Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазыңдар.
• ... дауылды шақырады,
Бұлт ... шақырады.
• Өткен ... жауын күтпе.
• Жаңбыр – ... ырысы.
• Жаңбыр жауса – ... сый,
Жігіт ... – елге сый.
• ... бұлт тың жауыны аз.
• Басшысыз – ... жетім,
Жауынсыз – ... жетім.
• Сәуір болмай ... болмас,
Жауын болмай ... болмас.
Керекті сөздер: ел, жерге, жауын, күркіреген, бұлттан,
жел, туса, көктің, тәуір, жер, жауынды.
Оқылым алды тапсырма. Суреттердің реті бойынша «Жаңбыр қалай жауады?» деген тақырыпта диалог құрастырыңдар
Дескриптор:
Суреттердің реті бойынша диалог құрастырады;
Ойларын дәлелдейді.
|
Достарыңызбен бөлісу: |