Бөлім: 10.2A.Химиялық реакциялар заңдылығы
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жай, бинарлы және күрделі бейорганикалық заттардың қатысуымен тотығу –тотықсыздану реакциялары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
10.2.3.1 зат формуласы бойынша элементтің тотығу дәрежесін анықтай алу;
|
Сабақтың мақсаты
|
Қосылыс құрамындағы элементтің тотығу дәрежесін анықтайды;
Электронның қосылу/азаюы тұрғысынан тотығу және тотықсыздану процестерін жіктейді;
Элементтердің тотығу дәрежесінің өзгерістерін пайдаланып, теңдеуді теңестіреді;
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
7 минут
|
Ұйымдастыру сәті
Оқyшылapмeн aмaндaсy, түгeндey.
Жағымды ахуал орнату. «Шапалақ» әдісі арқылы жүзеге асырылады.
1,2,3 сандары арқылы топқа бөлу
Алдыңғы білімді еске түсіру мақсатында сәйкестендіру тапсырмасы беріледі. Жеке жұмыс.
|
Мұғалім шапалағының артынан қайталайды
1,2,3 сандары арқылы топқа бірігеді.
Химиялық реакция типтері мен реакция теңдеулері арасындағы сәйкестікті анықтайды.
Тапсырма №1.
|
Мадақтама арқылы
«Жарайсың!»,
«Керемет!»,
«Жақсы!»
деп ынталандырып отыру
Әр дұрыс 4 реакция үшін 1 балл беріледі. Максималды 2 балл беріледі.
|
Нотбук
Қосымша 1
|
Сабақтың ортасы
35мин
|
Жаңа сабақты талқылау мақсатында «Ортақ тұжырым» әдісін қолданылады. Тотығу дәрежесі бойынша бейне ролик көрсетіледі.
Қосылыс құрамындағы элементтердің тотығу дәрежесін анықтауға, тотығу-тотықсыздану реакцияларының жүру механизмін түсіндіру мақсатында жұптық жұмыс беріледі.
Ерекше білімді қажет ететін оқушыға қолдау мақсатында Bilim lend платформасынан тапсырма беріледі.
Сабақты бекіту мақсатында itest.kз платформасын қолданып, МОДО тапсырмасы ұсынылады
|
Бейне роликті көреді. Тақырыпты талқылап, ортақ тұжырым жасайды. Тапсырма орындайды
|