Коучинг сабағының жоспары №1.
1 деңгей мұғалімі : Жанатаева Ж.А
Мерзімі
|
06.01.2014
|
Сабақтың тақырыбы
|
Кембридж тәсілдерінің теориялық негіздері. Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру
|
Сабақтың мақсаты
|
Кембридж тәсілдерінің теориялық негіздері туралы түсінік қалыптастырады.
|
Сабақтың негізгі идеясы
|
Жеті модульді сабақта қалай қолдану керек екенін қарасытыру
|
Оқудан күтілетін нәтижелер
|
Кембридж тәсілдерінің теориялық негіздері- білім жүйесінің ең басты педагогикалық түсінік екенін ұғынады.
|
Сабаққа тартылған әріптестер
|
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімдері
|
Оқытудағы әдіс-тәсілдер
|
СТО, Миға шабуыл, ЖАДА, Кері байланыс,Ойсергектер, болжау стратегиясы
|
Коучинг кезінде орындалатын тапсырмалар
|
Мәселерді түсіну үшін теориялық құрылымға көңіл бөліп түсінік беру.
Сыни тұрғыдан ойлану тренингісін жүргізу
Тақырыптық постер шығару
|
Ресурстар
|
Нұсқаулықтар, стикерлер, суреттер, сергіту жаттығулары.
|
Логикалық ойлауға арналған ойсергек
|
«Орын ауыстырылған әріптер». жирмКебд әідрнңтслеіі тоилқеряы еідрнгеіз
|
1-Теориялық білім
|
Кембридж тәсілдерінің теориялық негіздері туралы түсінік беру
|
2-Таныстырылым
|
Білім берудегі 7 модульді қамту
|
3- Топтық тапсырма
|
Осы тақырыпты талқыланыз. Кембридж тәсілдерінің негіздері дегенді қалай түсінесіз?
|
4- Миға шабуыл
|
Қызықты картинкалар. Осы сурет туралы ойларыныз
|
5- Болжау стратегиясы
|
Шешуін тап
|
6- Сергіту сәті
|
«Өзінді таны»
|
7- Кері байланыс
|
Бұл сабақта не үйрендініз?
Бұл сабақтан қандай әсер алдыңыз?
Өзініздің келешектегі тәжірибеңізде, сабақта қандай өзгерістер енгізбексіз?
Не ұнады,не ұнамады,сабақтың сәтті кезеңдері қандай?
|
8-Коучинг жүргізушісі:
|
Қатысқандарыңызға көп рахмет! Шығармашылық жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін.
|
Коучинг сабағының жоспары №2.
1 деңгей мұғалімі : Жанатаева Ж.А
Мерзімі
|
08.09.2014
|
Сабақтың тақырыбы
|
Оқыту тәжірибесінде өзгеріс енгізудің қажеттігін негіздеу.
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларда ХХІ ғасыр дағдыларын қалыптастыру мақсатында мұғалімдердің өз оқыту тәжірибелерін өзгерту үшін ақиқатты негіздеу.
|
Сабақтың негізгі идеясы
|
Оқыту тәжірибесінде өзгеріс енгізудің қажеттігін қалыптастыру
|
Оқудан күтілетін нәтижелер
|
Мұғалімдер оқыту мен оқытудағы көзқарастарын өзгерту үдерісінің өзектілігін түсінеді.
|
Сабаққа тартылған әріптестер
|
Барлық пәндер мұғалімдері
|
Оқытудағы әдіс-тәсілдер
|
СТО, Миға шабуыл, , Кері байланыс, Ойсергіту, бейне таспа, Синектің метафорасы.
|
Коучинг кезінде орындалатын тапсырмалар
|
Мәселерді түсіну үшін теориялық құрылымға көңіл бөліп түсінік беру.
Сыни тұрғыдан ойлану тренингісін жүргізу
Тақырыптық постер шығару
|
Ресурстар
|
Нұсқаулықтар, стикерлер, суреттер, сергіту жаттығулары.
|
1 Ұйымдастыру кезеңі
|
Топқа бөлу
|
Логикалық ойлауға арналған ойсергек
|
«Халық жұмбағы»
|
1-Теориялық білім
|
Оқыту тәжірибесінде өзгеріс енгізудің қажеттігі туралы айту
|
2-Таныстырылым
|
Мұғалім ұстанымы, табысты оқыту мен құзырлы мұғалім туралы мәлімет беру
|
3 Миға шабуыл
|
«Индивидуальный подход». бейнетаспа
|
4- Топтық тапсырма
|
Осы тақырыпты талқыланыз. Өзгеріс сөзін қалай түсінесіздер, неге өзгеріс енгізу керек? Қалай? Не істеу керек?
|
5. Формативті бағалау
|
2 жұлдыз, 1тілек
|
6- Сергіту сәті
|
«Мына заттар қалай жұмыс істейді?»
|
7- Кері байланыс
|
Бұл сабақта не үйрендініз?
Бұл сабақтан қандай әсер алдыңыз?
Өзініздің келешектегі тәжірибеңізде, сабақта қандай өзгерістер енгізбексіз?
Не ұнады,не ұнамады,сабақтың сәтті кезеңдері қандай?
|
8-Коучинг жүргізушісі:
|
Қатысқандарыңызға көп рахмет! Шығармашылық жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін.
|
Коучинг сабағының жоспары №3.
1 деңгей мұғалімі : Жанатаева Ж.А
Мерзімі
|
15.09.2014
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ынтымақтастық пен өзара іс-әрекеттегі жұмыс.
|
Сабақтың мақсаты
|
Топтарда бірлесіп жұмыс істеу ережелерін келісу.Топтарда жұмыс істеу үдерісін модельдеу.Топтарда жұмыс істеу мен тиімді топтық жұмыстың арасындағы айырмашылықты анықтау
|
Сабақтың негізгі идеясы
|
Топтарда жұмыс істеу үдерісін модельдеу
|
Оқудан күтілетін нәтижелер
|
Белгілі бір тапсырмаларды орындау мақсатын, мұғалімдердің шағын топтарда бірлескен жұмысты ұйымдастыру әдістемесін игереді.
|
Сабаққа тартылған әріптестер
|
Барлық пәндер мұғалімдері
|
Оқытудағы әдіс-тәсілдер
|
СТО, Миға шабуыл, Кері байланыс, Формативті бағалау , Сергіту сәті, бейне таспа.
|
Коучинг кезінде орындалатын тапсырмалар
|
Мәселерді түсіну үшін теориялық құрылымға көңіл бөліп түсінік беру.
Сыни тұрғыдан ойлану тренингісін жүргізу
Тақырыптық постер шығару
|
Ресурстар
|
Нұсқаулықтар, стикерлер, суреттер, сергіту жаттығулары.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Топқа бөлу, топтың ережесімен таныстыру.
|
Сыни тұрғыдан ойлау
|
Сыни тұрғыдан ойлауға арналған сурет
|
1-Теориялық білім
|
Ынтымақтастық пен өзара іс-әрекеттегі жұмыс туралы айту
|
2-Таныстырылым
|
Топтарда бірлесіп жұмыс істеу ережелерін келісу.Топтарда жұмыс істеу үдерісін модельдеу.Топтарда жұмыс істеу мен тиімді топтық жұмыстың арасындағы айырмашылықты анықтау
|
3- Топтық тапсырма
|
Осы тақырыпты талқыланыз. Топпен жұмыс жасау дегеніміз не? Топтық жұмыс не үшін керек?, Оқушыларды топтық жұмысқа қалай дайындау керек?
|
6- Сергіту сәті
|
«Бразилия жауыны»
|
7- Кері байланыс
|
Топ ішінде жұмыс жасау тиімді болды ма?
Топ қалайша ортақ пікірге келді? Ортақ пікірге келуге қандай қиыншылықтар туындады?
Бірлескен жұмысқа қандай жәйттар кедергі болды?
Топтық жұмыста Сіз қандай тәжірибе жинақтадыңыз?
Топтық жұмысты қалайша жақсартуға болады?
|
8-Коучинг жүргізушісі:
|
Қатысқандарыңызға көп рахмет! Шығармашылық жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін.
|
Коучинг сабағының жоспары №4.
1 деңгей мұғалімі : Жанатаева Ж.А
Мерзімі
|
23.09.2014
|
Сабақтың тақырыбы
|
Оқытуда сыни тұрғыдан ойлауды пайдалану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Жас ерекшелігін ескеріп, балалардың уақыт пен кеңістік туралы сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.
|
Сабақтың негізгі идеясы
|
Балалардың уақыт пен кеңістік туралы сыни тұрғыдан ойлауын қалыптастыру
|
Оқудан күтілетін нәтижелер
|
Визуалды және ауызша түрдегі негізгі ақпарат оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізетінін біледі
|
Сабаққа тартылған әріптестер
|
Барлық пәндер мұғалімдері
|
Оқытудағы әдіс-тәсілдер
|
СТО, Миға шабуыл , Кері байланыс, сергіту сәті, Джигсо әдісі, инсерт әдісі, бейне таспа.
|
Коучинг кезінде орындалатын тапсырмалар
|
Мәселерді түсіну үшін теориялық құрылымға көңіл бөліп түсінік беру.
Сыни тұрғыдан ойлану тренингісін жүргізу
Тақырыптық постер шығару
|
Ресурстар
|
Нұсқаулықтар, стикерлер, скрепка,суреттер, таныстырылым, сергіту жаттығулары.
|
1 Ұйымдастыру кезеңі
|
Топқа бөлу (сандар арқылы)
|
Сыни тұрғыдан ойлауға арналған сурет
|
|
1-Теориялық білім
|
Оқытуда сыни тұрғыдан ойлауды пайдалану қажеттігі туралы айту
|
2-Таныстырылым
|
Визуалды және ауызша көрсеткіштерді талдау. Салыстыру, жинақтау және қолдану туралы мәлімет беру
|
3 Миға шабуыл
|
«Материальности мыслей». бейнетаспа
|
4- Топтық тапсырма
|
Оқушылардың сипаттамасы туралы текст беру. ДЖИГСО әдісін қолдану.
|
5. Формативті бағалау
|
смайликтер
|
6- Сергіту сәті
|
«Амандасу»
|
7- Кері байланыс
|
Бұл сабақта не үйрендініз?
Бұл сабақтан қандай әсер алдыңыз?
Өзініздің келешектегі тәжірибеңізде, сабақта қандай өзгерістер енгізбексіз?
Не ұнады,не ұнамады,сабақтың сәтті кезеңдері қандай?
|
8-Коучинг жүргізушісі:
|
Қатысқандарыңызға көп рахмет! Шығармашылық жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін.
|
Коучинг сабағының жоспары №5.
1 деңгей мұғалімі : Жанатаева Ж.А
Мерзімі
|
10.11. 2014
|
Сабақтың тақырыбы
|
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Сабақтың мақсаты
|
Бағалау мақсатын зерделеу және оны оқу үрдесін жетілдіру үшін қолдану
|
Сабақтың негізгі идеясы
|
Критерийлерді талқылау, кері байланыс және баға қою жөніндегі түсініктеме беру, өзара және өзін-өзі бағалау т.б әдістермен таныстыру.
|
Оқудан күтілетін нәтижелер
|
Оқыту үшін бағалау үдерісінің мәнін және оны сынып тәжірибесінде қолдану әдістемесін білу.
|
Сабаққа тартылған әріптестер
|
Барлық пәннің мұғалімдері
|
Оқытудағы әдіс-тәсілдер
|
СТО, Миға шабуыл, Кері байланыс, сергіту сәті, формативті бағалау, «Серпілген сауал» әдісі
|
Коучинг кезінде орындалатын тапсырмалар
|
Мәселерді түсіну үшін теориялық құрылымға көңіл бөліп түсінік беру.
Сыни тұрғыдан ойлану тренингісін жүргізу
Тақырыптық постер шығару
|
Ресурстар
|
Нұсқаулықтар, стикерлер, қағаз, сергіту жаттығулары.
|
Ұйымдастыру кезеңі – 2 минут
|
Коучингтің тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Стикердің түстері арқылы топқа бөлінеді.
|
Танысу жаттығуы
5 минут
|
Мұғалімдер жағымды психологиялық ахуал құру үшін бірден-алтыға дейінгі дымқыл қағаз бөліктерін жартып алып, өздерін таныстырады.
|
Миға шабуыл – 3 мин.
|
Бағалау дегеніміз не?
Қазіргі заманғы бағалау қандай болу керек?
|
Топтық тапсырма – 20 минут
|
Кеменің, үйдің, бақшаның, мектептің суретің салу. Осы арқылы мұғалімдер өздерінің суреттеріне сыни түрде баға береді.
|
Сергіту сәті – 10 минут
|
Мұғалімдерге қазақша өздері білетін әндерден қысқаша мәтін беріліп, осы әндерді әртүрлі әуен ырғағында айту тапсырылады.
|
Теориялық білім – 20 минут
|
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау туралы түсінік беру.
|
Қорытынды – 15-минут
|
«Серпілген сауал»- Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға жіне талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін мұғалімдердің арасында сұрақтар лақтырылады. Ойын құралы ретінде кішкене допты пайдалануға болады. Сұрақтарға жауап беру.
Формативті бағалау мен сумативті бағалау дегенді қалай түсіндіңіздер? Критериалды бағалау туралы не білдіңіздер? т.б
|
Кері байланыс – 5 минут
|
Бұл сабақта не үйрендініз?
Бұл сабақтан қандай әсер алдыңыз?
Өзініздің келешектегі тәжірибеңізде, сабақта қандай өзгерістер енгізбексіз?
Не ұнады,не ұнамады,сабақтың сәтті кезеңдері қандай?
|
Коучинг жүргізушісі:
|
Қатысқандарыңызға көп рахмет! Шығармашылық жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін.
|
Достарыңызбен бөлісу: |