Сабақтың тақырыбы: Көлік түрлері Күні: Мұғалімнің аты-жөні



Дата26.08.2017
өлшемі423,02 Kb.
#29359
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

Көлік түрлері

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Танатканова С.С

Сынып: 1 «В»

Қатысқан оқушылар

саны:15


Қатыспаған оқушылар саны:0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

1.2.3.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді

        1. Тыңдаған өлеңді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді

        1. Тыңдаған дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.

1.5.1.1. Анық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: көліктердің атауын біледі, таныс сөздердің мағынасын түсінеді, тыңдаған ө дыбысын және сөздерді дұрыс айта алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: көлікті сипаттауда берілген сөздерді қолданады, өлеңнен түсінгенін сұраққа жауап беру арқылы білдіреді.

Кейбір оқушылар орындай аладыБасқа да көлік түрлерін атай алады, ө дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтыра алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: тыңдаған дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады, сұрақ қоя біледі, сұраққа жауап береді, өлеңді түсінеді.

Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

10 минут

Сабақтың басы



Психологиялық ахуал.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

«Шеңбер ішіндегі шеңбер»



  • Сен қайда барасың?

  • Сен кіммен барасың?

  • Мен анаммен, әкеммен барамын.

Үйге, мектепке, mayға, саябаққа, дүкенге, аулаға

3.Қызығушылықты ояту. Көліктердің дауыстарын естіп, қай көліктің түрі екенін айтады. Оқушылармен бірігіп сабақтың мақсатын айтады.

Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту.

- Суреттерді көрсетіп көлік түрлерін атап, қайталау

Қазақша атауларға тоқталу



Тілдік жаттығу:

МЕ – ме – ме – мынау КЕМЕ

АҚ – ақ – ақ – ұшады ҰШАҚ

АҚ–ақ–ақ–менде бар ТІКҰШАҚ

ЫҚ – ық –ық – жүзеді ҚАЙЫҚ

ІК – ік – ік – бәрінің аты КӨЛІК



Сергіту сәті

«Бағдаршам»



Жаңа сөздер: ( айтылым, тыңдалым, оқылым)

ҰШАҚ – САМОЛЕТ

ТІКҰШАҚ – ВЕРТОЛЕТ

ПОЙЫЗ – ПОЕЗД

КЕМЕ – КОРАБЛЬ


АКТ


Қимыл – қозғалыс
Көліктердің суреттері

Презентация

Кітаппен жұмыс

70 бет


Сабақтың ортасы 20минут

Өлеңмен жұмыс:

- Мұғалім өлеңді оқиды, оқушылар тыңдайды.

- Өзіңізге таныс сөздерді атаңыз.
Қаламызда көліктің

Алуан түрі табылар.

Ұшақ пенен кемелер

Автобустар тағы бар.

Велосипед мініп ап,

Жолды кесіп шаппаймын.

Жолда жүру тәртібін

Мен осылай сақтаймын.

Суреттен өлеңде айтылатын көліктерді тауып, белгілеңіз.



Дескриптор: Білім алушы

- өлеңдегі таныс сөздерді атайды;

- таныс сөздерді қатыстырып сөз тіркестері немесе сөйлем құрастырады;

- өлеңде кездесетін көліктерді анықтап, белгілейді.



Түстерді қайтала.“Білімді қадам” ойын (үш тілде бояуларды атау)
Тапсырма. Қатарлық жұмыс (Тыңда, боя)

1 қатар – Суретті көрсету

2 қатар – Сұрақ қою

3 қатар – Жауап беру

(бас бармақ арқылы бағаланады)
Ө дыбысының дауысты дыбыс екенімен танысу

оқушылар сұрақтарды қайталайды (кім? не? неше? қандай?)Мысалы: өрік (не?), көк (қандай?), төрт (неше?), Өнербек (кім?)

Ө дыбысы кездесетін сөздер қатарын суреті бойынша үйретеді. Олар: төрт, көк, өрік, көлік

«Баспалдақ» Ө әрпін құрастыру (Ө, көк, төрт, көлік)
Сергіту сәті:


Интернет ресурстары


Қосымша тапсырма 5.4.3
Дәптермен жұмыс

6 беттегі

Аудиотапсырма

5.4.5

Сурет, кітап



АКТ

Сабақтың соңы.10 минут

Жұптық жұмыс.

«Маңдайға жабыстыру» әдісі: сұрақ-жауап-қимыл.

Көліктердің суреттері Мынау не?

Үй тапсырмасы:



5 минут

Рефлексия



Кітапша жасап келу. Үлгісін көрсету. 



Кітапшаға қойылатын критерийлер:

Мұқабасы әдемі болу керек;

Іші суретке, фотоға толы болу керек;

Суреттер интернеттен, журналдан алынады;

Суреттің астыңғы жағына көлік атауы жазылу керек.

Бағдаршам арқылы оқушылар көңіл-күйлерін стикерлер арқылы көрсетеді. (жасыл, қызыл, сары)





стикерлер



Қабілеті төмендеу жұпқа және топқа көмектесу

Қабілеті жоғары оқушыларға әңгіме құрап айтуға мүмкіндік беру



Бағалау. Қалыптастырушы бағалаудың түрлері қолданады және комментарий арқылы қорытынды бағалайды.



Пәнаралық байланыс «Орыс тілі», «Бейнелеу өнері», АҚТ-мен байланыс.

Жұппен жұмыс – бір-бірін тыңдау, құрметтеу.



Қорытынды бағалау : Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс орнату. 100%, 75%. 50%.25%


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет