Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достығы
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 7 (көкжиек баспасы)
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тықырыбы: Мағжан – ұлы ақын
|
|
Сабақтың мақсаты: 7.3.5.1 –қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба шартты белгілер түрінде ұсыну.
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Сауат ашу
Үлгерім
Шынайы
Сыршыл
Айтылым.
1-тапсырма Суретке қара.Оқы.
|
Жаңа сөздермен танысады, оқиды. Сөз тіркесін құрастырады.
Мысалы: Шынайы келбет.
Берілген суреттерге қарап, қазіргі жастар не істейді? сұрағына жауап береді.
|
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
|
Слайд
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
|
Айтылым.
2-тапсырма Қазіргі кезде еліміздегі жастар не істейді? Немен айналысады? Жоғарыдағы суреттерді пайдаланып, жауап беріңдер. Бұл-қандай балалар?
Жазылым.
3-тапсырма Сөздерге топтау сен есімнің қосымшаларын жалғап жаз. Оларды қатыстырып, сөйлем құрастыр.
Екі... , бес... , үш-үш.. , алты-алты... , қырық-қырық..., он-он... .
Жазылым.
4-тапсырма «Ұлы» сөзінің синонимдерін пайдаланып, диаграмманы толтыр.
|
Қазіргі кезде еліміздегі жастар не істейді? Немен айналысады? 1-тапсырмадағы суреттерді пайдаланып, жауап береді.
Сөздерге топтау сен есімнің қосымшаларын жалғап жазады. Оларды қатыстырып, сөйлем құрап жазады.
«Ұлы» сөзінің синонимдерін пайдаланып, диаграмманы толтырады.
|
ҚБ:«Смайлик» әдісі. Бәрі дұрыс болса, көңілді смайлик, қате болса көңілсіз смайлик, дұрыс емес болса , ашулы смайлик.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
Басбармақ
|
Диаграмма
|
Сабақтың соңы
|
Айтылым.
5-тапсырма Мәтінді тыңда. Түсініп оқы.
|
Мәтінді алдымен тыңдайды.Сосын оқушылар оқып, өз ойларымен бөліседі.
|
ҚБ:Қошемет арқылы бағалау
|
|
Үйге тапсырма беру
|
5-тапсырма оқып, түсінік айту.
|
|
|
|