Сабақтың тақырыбы: Мәдени өсімдіктердің және үй хайуанаттарының пайда болу орталықтары



Дата26.08.2017
өлшемі97,4 Kb.
#27950
түріСабақ
Тексерілді:

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Жұмаділлаев Ж.

Сабақтың тақырыбы: Мәдени өсімдіктердің және үй хайуанаттарының пайда болу орталықтары. 

Мектеп: №22 Елшібек батыр атындағы жалпы орта мектеп

Күні: 20.01.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Исатаева К.

Сынып:9 ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Мәдени орталықтардың шығуы,орталықтардың жетіге зерттеудегі жетекші ролі көрнекті орыс ғалым- генетик Н.И.Вавиловтың алпыстан асқан еуңңңңңңңңбектері туралы айту. 

Сабақ мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Вавилов еңбегімен танысады

Оқушылардың көпшілігі мынаны орындай алады:

Мәдени өсімдіктерді пайда болу орталықтарымен танысады .

Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:

Жануарларды қолға үйрету орталықтарымен танысады

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология:

Зең саңырауқұлақтары, ашытқыларт.б.

Айтылым мен жазылым үшін қолдануға болатын тіркестердің жиынтығы: анықтамалар мен нақты мәліметтер

Ресурстар

Оқулық, дәптер, қалам, электрондық оқулық

Алдыңғы оқу

Өсімдіктер мен жануарларды сұрыптау әдітері

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт:

Сабақтың барысы

Бағалау түрлері

І.Ұйымдастыру кезеңі

__2___ минут

І. Психологиялық ахуалды

Сәлемдесу 
Сыныпты түгелдеу,

Топқа бөлу 

Формативті бағалау

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

___10___ минут

І деңгей (білу, түсіну)

«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қойылады.

  1. Инбридингті сұрыптауда қандай мақсатта қолданады? 

  2. Өсімдік көпплоидтылығының айырмашылығы неде? 

  3. Корпоченко будандастыруға қандай әдістермен және қай зерзаттармен қол жеткізеді? 

Оқушылар жауап береді. Керекті жерлерін дәптерге жазып отырады

Дұрыс жауапқа

1 ұпай

ІІ деңгей (қолдану, талдау)

ІІІ деңгей (жинақтау, бағалау)

ІІІ. Жаңа сабақ

____ минут

І деңгей (білу, түсіну)



 Видео ролик Н.И.Вавилов ХХ ғасырдың 20-30 жылдарында 60 астам экспедеция жасады. 

Мәдени өсімдіктердіңпайда болу орталығы.(300 000)астам жинақ 


Орталық атауы 


Географиялық орны 


іріктемелер 

1.Оңтүстік Азия орт 

2.Шығыс Азия орт. 

3.Оңтүстік- Батыс, Азия 

4.Жерорта теңіз орт.

5.Абиссина орталығы 

6.Орталық Америка 

7.Анд Оңтүстік орта 

Үндістан,үнді қытай троп.Азия

Қытай,жапония,тайван,корея 

Кіші Азия,Орта Азия,Иран, Ауғаныстан, 

Жерорта теңіз жағалауы 

Африка материгінің шағын ауд.

Оңтүстік Мексика 

Анд тауының жотасы 

Күріш,қант қамысы,жеміс көк 

Соя, тары,жеміс көкөніс дақ. 

Бидай, астық тұқымдастар, жүзім,бұршақ тұқымд. 

Жоңышқа,зәйтүн,мал азығы 

Банан,бидай түрлері 

Жүгері, мақта, какао, асқабақ 

Дәрілік өсімдіктер 




Дұрыс жауапқа

1 ұпай

ІІ деңгей (қолдану, талдау)








ІІІ деңгей (жинақтау, бағалау)


Пеницилин алуға пайдаланды 
Қазақстандық ғалымдарүлкен табыстарға қол жеткізді. 

ҚРҰакадемиасы, академик А.Н.ИлялетдиновҚазақстанда екі ғылыми бағытта басқарып, дамытуда.Ол: табиғаттағы ағзалық және минералдық айналымдағы ұсақ ағзалардың рөлі және мал азығын өндірудегі ұсақ ағзалардың әрекетін пайдалану. 

ҚР ҰҒА академигі профессор М.Х.Шигаев Қазақстанда антибиотикалық және малазықтық препараттар алуға, сондай –ақ наубайханада және сүт өнеркәсібінде пайдаланылатын ұсақ ағзалардың генетикасы мен сұрыптауы бойынша ғылыми бағыт жасалды. 
Гендік инженерия әдісін қолдану арқылы жетістіктерге жетті. 




Сабақты бекіту

Минут

І деңгей (білу, түсіну)

  1. Жануарларды қолға үйрету орталықтары қай қағида бойынша бөлінген? 

  2. Саңырауқұлақтар мен ұсақ ағзалардың сұрыптауда жаңа әдістері іс жүзінде пайдаланудың болашағы қандай? 



ІІ деңгей (қолдану, талдау)

  1. Мәдент өсімдіктердің пайда болу орталықтың авторы кім? 

  2. Бүгінгі күні орталықтың қанша түрі бар? 




жауапқа

1 ұпай

ІІІ деңгей (жинақтау, бағалау)

жауапқа

1 ұпай

Үйге тапсырма

Минут

А деңгейіндегі сұрақтарға жауап беру




В деңгейіндегі сұрақтарға жауап беру




С деңгейіндегі сұрақтарға жауап беру




Бағалау

минут

Сабаққа белсене қатысқан оқушылар бағаланады




Кері байланыс

Минут

БББ стратегиясы




Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарданған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?




Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарданған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?




Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет