Сабақтың тақырыбы: Мектеп: №4 Абылай хан Күні



Дата07.02.2022
өлшемі0,59 Mb.
#83463
түріСабақ

Сабақ жоспары





Сабақтың тақырыбы:

Мектеп: №4 Абылай хан

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Нұрланбек Мөлдір

СЫНЫП: 4-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың оқу мақсаты

1.1.1.1.натурал сандардың және нол санының құрылуын түсіндіру
1.1.1.2. бір таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру
1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:100000,200000 тг купюрларды,басқа мемлекеттің валюталарын ажыратады,түрліше төлем жасайды



Көптеген оқушылар: 100000,200000 тг купюрларды,рубль,евро,доллар ажыратады ,түрліше төлем жасайды, ұсақтайды

Кейбір оқушылар:100000,200000 тг купюрларды, рубль, евро, доллар ажыратады, түрліше төлем жасайды, ұсақтайды,түрлендіреді



Бағалау критерийлері

10 000, 20 000 тг купюраларды және түрлі мемлекеттің валюталарын (рубль, евро, доллар) ажыратады;
Берілген купюралармен төлем жасайды.

Тілдік мақсаттар

Доллар

Рубь

Валюта

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық,ашықтық,құрмет

Пәпаралық байланыс

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім






Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

1.Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлеметсіңдер ме,балалар!

Оқушыларды қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлу


1-топ- евро
2-топ-рубль
3-топ-доллар
Ширату жаттығуы:
«Крассворд» арқылы сабақтың тақырыбын ашу
1.Европалық одақтың бірыңғай валютасы( евро)
2.Тиын ол ...(монета)
3.Дүниежүзіндегі елдердің валютасы, АҚШ-тың валютасы (доллар)
4.Қағаз ақша (купюра)
5.ҚР ұлттық валютасы (теңге)
6.Тауарларды бағалау үшін қолданлатын айырбас құралы.(ақша)

-Жарайсыңдар!Өте тамаша!


Сабақтың мақсаты: бүгінгі сабақта 10 000, 20 000 тг купюраларды және түрлі мемлекеттің валюталарын (рубль, евро, доллар) ажырату және түрліше төлем жасауды үйренеміз.


Жаңа сабақты түсіндіру:
Қазақстан – өзінің табиғи ресурстары бойынша бай мемлекеттердің біріне жатады. Астықты экспорттау арқылы әлемдегі жетекші елдердің бірі. Басқа елдермен сауда жасау үшін, шетелдік валюта қолданылады. Бүгінгі сабақта біз шетел валюталарымен танысамыз.
Презентациядан евро көрсетіледі.
Евро – бұл, 340 миллионнан аса европалықтар үшін, бірегей валюта. Оқушылар «евроның»: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 купюралары көрсетіледі.Олардың арақатынасы айтылады.
Мәнеттер (евроценттер): 1, 2, 5, 10, 20, 50, евро: 1, 2
Оқушыларға евро (1 және 2 евро) және евроцент (1, 2, 5, 10, 20, 50) болатынын еске салу.
Оқушыларға слайд арқылы көрсетіледі.
Рубль – қазіргі Ресейдің валютасы – Ресей рублі.
Рубльдің купюралары: 10, 50, 100, 500, 1 000,5 000.
Мәнеттері: копейкалар:1, 5, 10, 50; рубльдер:1, 2, 5, 10.

Қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлінеді.
1-топ-евро
2-топ-рубль
3-топ-доллар

Ширату жаттығуы:
Оқушылар сұрақтың жауабын тауып,крассворд шешеді.Крассвордты шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.
Оқушылар «Ду,қол шапалақ" арқылы бағаланады

Оқушылар мәліметтермен және жаңа сабақпен танысады.

Слайд арқылы мәліметтерді тамашалайды

Жаңа сабақты түсінеді

Рубль – қазіргі Ресейдің валютасы – Ресей рублі.
Рубльдің купюралары: 10, 50, 100, 500, 1 000,5 000.
Евро – бұл, 340 миллионнан аса европалықтар үшін, бірегей валюта. Оқушылар «евроның»: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 купюралары көрсетіледі.Олардың арақатынасы айтылады.



«Ширату жаттығуы»

«Крассворд»



«Крассворд»
«Ду, қол шапалақ"


Қағаз қиындылары


Крассворд

Слайд
Әр түрлі суреттер




(Т.Ж) 1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс.
«Валюталарды ұсақтау, төлем жасау» .
-Евроның қандай купюралалары бар?
Қандай евроценттері бар?
-Рубльдің қандай купюралары бар?
Қандай копейкалалары бар?
-Доллардың қандай купюралары бар?
Қандай центтері бар?

Оқушыларға слайд арқылы суреттер көрсетіледі.


Оқушылар өздерін турист ретінде сезінеді. Кәдесый сатып алу үшін шетел валюталарымен төлем жасайды, валютамен және мәнетпен жинақтайды, купюралардың жазылуын тіктөртбұрышпен, ал мәнеталардың жазылуын дөңгелекпен белгілейді. Ортадан бір спикер оқушы шығып қорғайды.
1-топ. 1-кәдесый 25 евро
2-топ. 2-кәдесый 345 рубль
3-топ. 3-кәдесый 53 доллар

2-тапсырма. Әкем алған тауарларына құны әртүрлі қағаз ақшамен төлем жасады.Артық қалғанын мәнеттермен қайтарып алды .Қайтаратын ақшаны мәнетпен жинаудың бірнеше мүмкін болатын нұсқасын жаз.

3-тапсырма.


Оқушылар тапсырмамен танысады.
Сұрақтарға жауап береді.
Топ бойынша тапсырманы орындайды.
Кәдесый сатып алу үшін шетел валюталарымен төлем жасайды, валютамен және мәнетпен жинақтайды.
Өздерін турист сезінеді.
Купюрлардың жазылуын тіктөртбұрышпен ,ал мәнеталардың жазылуын дөңгелекпен белгілейді.
Топтарынан бір спикер оқушы шығып қорғайды.

Топ «алма ағашы» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды.


Жасыл түсті алма-тапсырма дұрыс орындалды;
Сары түсті алма-түзету енгіземіз;
Қызыл түсті алма -тапсырмада қателік көп;
Дескриптор:Оқушылар тапсырма барысында төлем жасауды және валюталарды ұсақтауды үйренеді.
2-тапсырма.Оқушылар тапсырманың берілгенімен танысып,есепті шығарады.

3-тапсырма. Оқушылар тапсырмаға қарап, валютаның қандай қағаз ақшалары мен мәнеттері бар екенін анықтайды.Көрсетілген соммаларды доллармен ұсақ ақшаға айырбастап санайды.
«Смайлик» арқылы бағалау



«Алма ағашы»



оқулық

Топпен жұмыс


Жұмыс дәптерлері






Оқушылар суретке қарап,суретте қанша ақша бар екенін есептейді.




Смайлик

Сергіту сәті


Сабақтың соңы

«Көңілді күн» сергіту сәті


«Алма ағашы" Кері байланыс








Кері байланыс

Алма ағашы







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет