Бөлім
|
Мектеп:
|
Күні:14.02.2023ж.
|
Мұғалім:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Наурыз бен ақпан
|
СЫНЫБЫ: 7 л
|
Қатысқандар саны: 13
|
Қатыспағандар: 0
|
Оқу мақсаты
|
7.3.6.1 тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу
|
Сабақ мақсаттары
|
Мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізед.
|
Бағалау критерийі
|
- өз ойын дәлелдеп жеткізед.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Ресурстар
|
Басталуы 5минут
|
Ұйымдастыру
|
|
Ортасы 10
Минут
5 мин
15 мин
|
1. Өткен сабақты пысықтау
«Иә, жоқ» жауаптары арқылы.
Жазда Наурыз мейрамын тойлаймыз ба?
Бұл мейрам мамыр айында ғой?
21-22 наурызда күн мен түн теңеледі ме?
Наурыз мейрамы 22-ақпанда ма?.
Наурызда халық ағаш отырғызып, үйлерін тазалайды ма?
Наурызкөже пісіреді ме?
Наурыз – батыс халықтарының Жаңа жылы ма?
2. Сабақтың тақырыбын анықтау
Қар жауады. Боран соғады. Күн қысқа. Дала аппақ. Күн суық.
Қай мезгіл туралы айтып тұрмын?
Күн жылынады. Қар ериді. Табиғат оянады. Күн ұзарып, түн қысқарады.
Ал бұл қай мезгіл? Демек, бүгінгі сабақта қыс пен көктем туралы айтамыз.
3. Түсіну
М.Мақатаевтың «Наурыз бен ақпан» өлеңін оқытып, мазмұнын түсінеді.
4. Қолдану.
Екі топқа тапсырма. Ақпан мен наурыз айларының іс-әрекетін, сипатын жазады. Жұмыстарын қорғайды.
Топтар бірін-бірі бағалайды, максималды 10 балл.
Эстетикасы
Мазмұндылығы
Қорғауы
Дәптерге наурыз бен ақпан айларының негізгі әрекеттерін жазады.
|
Оқулық
|
10 минут
|
5. Синтез
Екі топ «Синквейн» әдісімен Наурыз бен Ақпан айларын суреттейді. Бір оқушы оқиды.
Топ басшысы оқушылардың бағасын айтады.
6. Рефлексия.
|
Дәптер
Рефлексия суреттері
|
Үйге тапсырма: 87-бет, 11-тапсырма. Сөздерді жазбаша сәйкестендіру.
|