САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақтың тақырыбы: Қозғалыс уақытын табу.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қозғалыс жылдамдығын табу туралы түсінік беру.
1. Білімділік: Оқушыларға қозғалыс уақыты деп нені айтатынын түсіндіру, уақыттың өлшем бірлігімен таныстыру, кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарту, өрнектің мәнін тапқызу, есептің шығарылy жолдарын тиянақтау.
2.Дамыту: Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ойша, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.
3.Тәрбиелік:Оқушыларды білімділікке, шапшандылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу.
БАҒАЛАУ: 2. Ауызша. 2. жазбаша
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,талдау, есептеу, салыстыру
Көрнекті құралдар: кесте, сызба,плакат
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
I.Ұйымдастыру кезеңі : 1) Оқушыларды түгендеу.
2) Оқушылырдың сабаққа әзірлігін тексеру, зейінін сабаққа аудару.
б).Білімді шыңдау: а) Үй тапсырмасын тексеру
Көркем жазу
25, 794 сандарын әдемі көркем жазғызу.
Қайталау: Математикалық диктант Өрнектің мәнін тап
4004: 2=2002 1644 :4=411 4505:5=901 20680:10=2068
III. Жаңа сабақты түсіндіру:
Плакатпен жұмыс t=s: v
t= 40км:20км/ сағ=2cағ
t=100км:25км/ сағ=4сағ
II.Білімді жүйелендіру мен пысықтау. Оқулықпен жұмыс-80-82 бет
2-жаттығудағы берілген есепті құрастырып оны шығарту.
90км:45км/cағ=2сағ
270км:90км/сағ=3сағ
280км:70км/сағ=4сағ
3-жаттығудағы Кестені толтыр(Ауызша түсіндіре отырып шығару)
4-жаттығудағы кестені толтыру
90км:30м/c=3с 460км:230км/сағ 80км:20км/сағ ;
5-жаттығуда берілген есепті шығар
А) Ұшақ---500км / сағ ж-пен 1000км
Тікұшақ---200км/сағ ж-пен 800к
Қайсысы ұзақ және неше есе ұзақ ұшты?
Ә) Арыстан—23м/c ж-пен 69м
Піл ---15м/c ж-пен 90м
Қайсысының уақыты кем ж-е неше есе кем?
7-жаттығудағы шамаларды өрнектеу:
5078м=5км 78м 28 458кг=28т 458кг 6м=6000мм 25см9мм=259мм
6787м=6км 787м 5780кг=5т 780кг 7дм=700мм
25мин18с=1318с
30мин 45с=1845с
10-жаттығудағы тік төртбұрыштың Р-н тап:
Р=(4 см 5мм+5 см)х2=19см
V. Сабақты қорытындылау:Бүгінгі сабақта біз не білдік? Сендерге қандай тапсырма ұнады?
VI. Үйге тапсырма: 82 бет №6 №8;9
Ш.400:(12--8)=100км/сағ
12сағ х100км/cағ=1200км
8сағ х 100км/cағ= 800км
VII. Бағалау.
Тексерілді____________
ПӘНІ математика КҮНІ 24.10 СЫНЫБЫ 4 САБАҚ 39(І)
Мұғалім: Абеуова Б. К.
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақтың тақырыбы: Қайталау.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қозғалысқа қашықтық, жылдамдық,уақытты табуға жаттығулар арқылы алған білімдерін пысықтау, қайталау.
1. Білімділік: Оқушыларға қозғалысқа уақыт, қашықтық, жылдамдық деп нені айтатынын еске түсіру, уақыттың,қашықтықтың,жылдамдықтың өлшем бірліктерін қайталау, кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарту, өрнектің мәнін тапқызу, есептің шығарылy жолдарын тиянақтау.
2.Дамыту: Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ойша, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.
3.Тәрбиелік:Оқушыларды білімділікке, шапшандылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу.
БАҒАЛАУ: 2. Ауызша. 2. жазбаша
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,талдау, есептеу, салыстыру
Көрнекті құралдар: кесте, сызба,плакат
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
I.Ұйымдастыру кезеңі : 1) Оқушыларды түгендеу.
2) Оқушылырдың сабаққа әзірлігін тексеру, зейінін сабаққа аудару.
б).Білімді шыңдау: а) Үй тапсырмасын тексеру
Көркем жазу
25, 794 сандарын әдемі көркем жазғызу.
Қайталау: Математикалық диктант Өрнектің мәнін тап
4004: 2=2002 1644 :4=411 4505:5=901 20680:10=2068
II. Қайталау сабағы:
Плакатпен жұмыс t=S :V V=S: t S=Vхt
III.Білімді жүйелендіру мен пысықтау. Оқ улықпен жұмыс-82-84 бет
1-жаттығудағы берілген есепті құрастырып оны шығарту.
Сатып алды—3т ж-е 6к
Төледі---1800тг
1-тәрелке---?
1-кесе---?
Ш.1800: (3+6)=200 тг
200 тг х 3=600 тг
200 тг х 6=1200 тг
2-жаттығудағы Кестені толтыр(Ауызша түсіндіре отырып шығару)
Ш: 1000:(7+3)=100км/сағ
7сағ х 100км/сағ=700км
3сағ х 100км/сағ=300км
Ж: 700км; 300км
3-жаттығудағы өрнектің мәнін тап
А) (78 090+10 907) – 61900 =27 097
Ә) (15 019+48 890) : 9 = 7 101
4-жаттығуда теңдеуді қатарға бөліп орындату
1001; 999; 625
5-жаттығудағы амалдарды жарыса отырып орындату:
13 388; 136844; 1 108 163; 12529; 20109
7-жаттығудағы өрнекте:
1120мин; 3465мин; 1160с; 2000с
10-жаттығудағы есепті шығар:
Ұшақ - 2сағ-та 960 км/сағ
Машина – қашық-ың 3/1 бөлігін 80км/сағ
Машинаға - ? уақыт
Ш: 960км/сағ х 2 сағ = 1920км
1920км : 3=640км
640км: 80км/сағ=8сағ
Ж: Маш-ға 8 сағ уақыт керек.
V. Сабақты қорытындылау:Бүгінгі сабақта біз не білдік? Сендерге қандай тапсырма ұнады?
VI. Үйге тапсырма: 83 бет №6 № 8; 9
Р=(4см3мм+3см2мм)х 2=15см
VII. Бағалау.
Тексерілді____________
ПӘНІ математика КҮНІ 25.10 СЫНЫБЫ 4 САБАҚ 40
Мұғалім: Абеуова Б. К.
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сабақтың тақырыбы: Бір – біріне қарама – қарсы қозғалыс.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға бір – біріне қарама – қарсы қозғалысты табуға жаттығулар арқылы жаңа сабақты түсіндіру.
1. Білімділік: Оқушыларға бір – біріне қарама – қарсы қозғалысты уақыттың,қашықтықтың,жылдамдықтың өлшем бірліктерін қайталау, кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарту, өрнектің мәнін тапқызу, есептің шығарылy жолдарын тиянақтау.
2.Дамыту: Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ойша, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.
3.Тәрбиелік:Оқушыларды білімділікке, шапшандылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу.
БАҒАЛАУ: 2. Ауызша. 2. жазбаша
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,талдау, есептеу, салыстыру
Көрнекті құралдар: кесте, сызба,плакат
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
I.Ұйымдастыру кезеңі : 1) Оқушыларды түгендеу.
2) Оқушылырдың сабаққа әзірлігін тексеру, зейінін сабаққа аудару.
б).Білімді шыңдау: а) Үй тапсырмасын тексеру
Көркем жазу
25, 794 сандарын әдемі көркем жазғызу.
Қайталау: Математикалық диктант Өрнектің мәнін тап
4004: 2=2002 1644 :4=411 4505:5=901 20680:10=2068
II. Жаңа сабақты түсіндіру:
Қарама-қарсы қозғалысқа есеп:
3сағ х (4км/сағ+6км/сағ)=30км
III.Білімді жүйелендіру мен пысықтау. Оқ улықпен жұмыс-84-86 бет
2-жаттығудағы берілген есепті құрастырып оны шығарту.
А) 1-ші салт аттының – 12км/сағ
2-ші салт аттының – 15км/сағ
Кездесті – 3сағ кейін
Екі аулдың - ? км
Ш: (12км/сағ+15км/сағ)х 3 сағ=81км
Ж: Екі ауылдың арақа-ғы 81 км
Ә) Ш: 81км:3сағ-12км/сағ=15км/сағ
Ж: Екіншісінің жылда-ғы 15 км/сағ
Б) Ш: 81км:(12км/сағ+15км/сағ) =3сағ
Ж: Олар 3 сағ кейін кездесті
3-4-жаттығудағы кестені толтыр(Ауызша түсіндіре отырып шығару)
5-жаттығудағы көбейтуді орында және тексер
152 040; 364 482; 560 063
6-жаттығуда Есеп
Ш: 500кг:(6+4) =50кг
6 х 50 = 300кг
4 х 50 = 200кг
қандай тапсырма ұнады?
VI. Үйге тапсырма: 86 бет №7 № 8; 9
7. 42кг:(4+3) =6кг
4х6кг=24кг
3х6кг=18кг
Ж: Н-24кг, Ж-18кг жіберді
8. 608; 507; 90090
9. Р=2см 4мм х 4=96мм=9см 6мм
VII. Бағалау.
Достарыңызбен бөлісу: |