Сабақтың тақырыбы Сан есім Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата22.11.2023
өлшемі231,3 Kb.
#192940
түріСабақ
Байланысты:
2 сабақ




Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып:

3 «Б»

Пәні:Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу
3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: сөйлемнен сан есімді табады, есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтай алады.
Көптеген оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сан есімдерді ажырата алады.
Кейбір оқушылар: сан есімдерге мысалдар жаза алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
- Оқу тапсырмасын тексеру.

Спинер”әдісімен сабақ сұрау.


Оқу материалын жариялау:
- Біз қандай сөз табын оқып жатырмыз?
- «Серпілген сауалдар» әдісімен бір-біріңе сан есім туралы сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
- Сан есімге бір-бір мысал келтіріңдер.
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда да сан есімдерді ажыратуға бағытталған тапсырмалар орындаймыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.


«Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу.

  1. Жаттығу жасайды.

Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.
Бір-бір мысал келтіреді.

Топқа бірігеді.



Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



Видео
Спинер

Кеменің,қайықтың,моторлы қайықтың суреттері



Жаңа білім
20 мин

2 мин
Бекіту


13 мин

(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
30-жаттығу.
Өлеңнің ұйқасын тауып жазыңдар.
Сылдыр қағып,
Таудан ағып
Жатыр құлап
Мөлдір бұлақ.
31-жаттығу.
Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
- Өлең қай жақтан айтылып тұр?
-Өлең неліктен «Балықшының ұлымын» деп аталып тұр?
-Балықшының ұлына сұрақтар дайындаңдар.
-Теңіз айдынына шыққанда қорқыныш сезімі болды ма? тсс
-Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді белгіле. Олардың
мағынасын сөздіктен біліп ал.
С
ергіту сәтінде «Санамақ» қосылып шырқайды
.


Қосымша тапсырма:Топтық жұмыс.


(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
33-жаттығу.
Ребустарды шешіңдер. Шешуіндегі сөздерді қатыстырып сөйлемдер құраңдар.
Ребустардың шешуіндегі сөздер сан есім екенін дәлелде.
Дәлелдеу үлгісі:

34-жаттығу.
Жұмбақты оқып, шешуін тап.
Дәмі де жоқ, түсі жоқ,
Пайдаланбас кісі жоқ.
• Жұмбақтың шешуіндегі сөзді сипаттаңдар. Сендер бұл сөзбен қандай жұмбақ құрастырар едіңдер?
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Сан есімдерге мысалдар келтір. Оларды қатыстырып сөйлемдер құрап жаз.

Тапсырманы орындайды.

Ән айтады.


Тапсырманы орындайды.

Дескриптор:
-Өлеңнің ұйқасын тауып жазады-1балл.
- Өлеңді мәнерлеп оқиды-1балл.
- Өлең қай жақтан айтылып тұрғанын, тақырыбының қойылу себебін анықтайды-1балл.
- Балықшының ұлына сұрақтар жазады-1балл.
Дескриптор:
Ребустарды шешіп, оны қатыстырып сөйлемдер құрайды-1балл.
- шешуіндегі сөздер сан есім екенін дәлелдейді,жазады -1балл.
- Мақалды оқып, шешуін табады-1балл.
Мақалдың шешуіндегі сөзді қосып сөйлем құрастырады-1балл.
бұл сөзбен қандай мақал құрастыруға болатынын айтады-1балл

Жұмбақтың шешімін табады-1 балл


Мысал келтіреді-1балл.

Оқулық, дәптер

Караоке
Оқулық, дәптер



Кері байланыс
5 мин

Кері байланысты «Баспалдақ» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: 32-жаттығу.

Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет