Сабақтың тақырыбы:Шеңбердің ұзындығы.саны . Шеңбердің доғасының ұзындығы. Бұрыштың радиандық өлшемі.
|
Мектеп: № 193 қазақ орта мектебі
|
Күні:08.04.2017 ж
|
Мұғалім: Қарабекова Айдана Өтенқызы
|
Сыныбы: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:
|
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: анықтамалар мен теоремаларды айтып бере алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Теоремалар тұжырымын айта алады, есептерде қолданады.
|
Кейбір оқушылар: Теоремаларды дәлелдей алады, оларды есептерде қолданады.
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар: дұрыс жазу (жазылым), әдістердің айырмашылығын ажыратып айту (айтылым), тақырыптың негізгі мазмұнын тыңдай алу (тыңдалым). Мәтін ішінен негізгі ұғымдарды тауып оқу (оқылым)
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: шеңбер, шеңбердің қасиеттері, ұзындықтары, радиус,дұрыс көпбұрыш,периметр,диаметр доғаның ұзындығы
|
Сұлба, өлшем түрлері: шеңбер салу.
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: анықтамалар мен теоремаларды айту.
|
Талқылауға арналған тармақтар: Шеңбер доғасының ұзындығы оған сәйкес центрлік бұрыштың шамасына пропорционал болады.
|
Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба? Шеңбер ұзындығының формуласы С
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: шеңбердің ұзындығы, доғаның ұзындығы
|
Алдыңғы оқу: Үшбұрыштарды шешу
|
Жоспар:
|
Жоспарланған уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті:
|
Оқу ресурстары:
|
Басталуы:
10 минут
|
1. Ұйымдастыру.Шаттық шеңбері, «Қима қағаздар» арқылы топқа біріктіру.
2. Үй тапсырмасын пысықтау: «Кім жылдам» әдісі арқылы сұрақтар тізбегін жүргізеді
|
А.Н.Шыныбеков,... Геометрия-9. «Атамұра» 2013 ж.
|
Ортасы:
30 минут
|
3. Жаңа сабақ.«Джиг-со» арқылы анықтамалар, теоремалар мен салдар тұжырымдарын, дәлелдемелерін ұғындыру.
|
А.Н.Шыныбеков,... Геометрия-9. «Атамұра» 2013 ж.
|
4.Бекіту: Топтарға бөліну арқылы 102-беттегі №421-422 есепті шығарту, «Семантикалық карта» арқылы бекіту.
|
А.Н.Шыныбеков,... Геометрия-9. «Атамұра» 2013 ж.
|
5. «Бас бармақ» бойынша оқушылар білімдері бағаланып, кері байланыс орнату.
|
|
6. Өзіндік бағалау.
|
|
Аяқталуы: 5 минут
|
7. Үйге тапсырма: . №423. (102-бет)
|
А.Н.Шыныбеков,... Геометрия-9. «Атамұра» 2013 ж.
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс,
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс,
Құндылықтардағыбайланыс.
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жосмпарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағығы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе ең табысты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім?
|