Ақшұқыр мектеп-лицейі
Ашық сабақ
Сөйлемдегі сөздердің байланысы
Өткізген: Бекешова Қалдыгүл
Сабақтың тақырыбы: Сөйлемдегі сөздердің байланысы
Сабақтың мақсаты:1.Оқушылардың өткен сабақта игерген білімдағдыларын қайталау, сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы талдау.
2.Оқушылардың ойлау,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3.Табиғатты,құстарды қорғауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі : жинақтау,бекіту
Көрнекілігі: Слайд,
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру
Ал келіңдер,келіңдер.
Біріңе-бірің еріңдер
Білгеніңді тексеріп
Сабаққа қатысып көріңдер
ІІ Үй тапсырмасы:
211-жаттығу.ыстап қалатын құстар туралы әңгіме жазу
ІІІ Жаңа сабақ
Сөйлемдегі сөздердің байланысы.Ереже айтып,мысалмен түсіндіру
Жақсы балалар. Сонымен қыстап қалатын құстарға қандай құстар жатады.
Сол қыстап қалатын құстар сендерге тапсырмалар беріпті.Сол тапсырмаларды орындайық.
Кітаппен жұмыс
1.Торғайдың тапсырмасы: 212-жаттығу.Сөйлемдегі сөздердің байланысын табу.
Шөп өсті.Атасы шөпті шапты. Біз шөпті тасыдық.
-Шөп не істеді? Шөп өсті.
-Атасы не істеді? Атасы шапты .
-Нені шапты? Шөпті шапты.
-Біз не істедік? Біз тасыдық
-Нені тасыдық? Шөпті тасыдық
Аққудың тапсырмасы : 213 жаттығу.Жатқа жазу
Сергіту сәті. Орнымыздан тұрайық,
Қолымызды созайық.
Құсқа ұя жасайық,
Алдына жем шашайық.
Қарға құсап жорғалап,
Жемге тойып алайық.
Орнымыздан тұрайық,
Қане, қанат қағайық.
Келесі тапсырмамыз .Кептердің тапсырмасы: 214-жаттығу
Өзіндік жұмыс.
Жеке сөздер бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек жазу
Жеке сөздер: Көбелек, су,сандуғаш,қуыршақ.
Өзара байланысқан сөздер: кеме ұнады. қонаққа келді.,бақшада өсті,кітаптпн оқыды.
Жақсы балалар.келесі тапсырмамыз қарғаның тапсырмасы:
«Адасқан сөздер» ойыны
1.Келді ,қыс.
2.Қалың,жауды,қар
3.Жем,біз,дайындаймыз,құстарға
Жақсы оқушылар біз құстардың тапсырмасын жақсы орындап шықты.
Бекіту: Сөйлемдегі сөздердің байланысы дегеніміз?
Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табамыз?
Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай көрсетеміз?
Үй тапсырмасы. 216-жаттығу сурет бойынша әңгіме құрау.Құстар қомқорлық. Қыстап қалатын құстарға қандай қамқорлық жасайсын.Сол туралы жазу.
Бағалау. Қар ұшқындарын санау арқылы бағалау
Достарыңызбен бөлісу: |