Сабақтың тақырыбы: Тың және тыңайған жерлерді игеру Сабақтың мақсаты



Дата20.06.2018
өлшемі18 Kb.
#43813
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Тың және тыңайған жерлерді игеру

Сабақтың мақсаты:    

Білімділік: республика индустриясының және ауыл  шаруашылығының 1950-60 жылдардағы дамуы туралы білімдерін толықтырады және тың игеру жұмысының барысы туралы мағлұмат алады.

                     Дамытушылық: оқылған материалдан ең бастысын ажыратады, алған білімін нақтылайды, салыстыра отырып ой қорытады.

                    Тәрбиелік: еңбек адамдарына деген сый құрметті, тың игерушілер туралы дұрыс көзқарасты қалыптастырады.

Сабақ түрі:  аралас сабақ

Сабақ әдісі:  топтық, сұрақ- жауап, әңгімелеу, жеке жұмыс

Сабақ көрнекілігі:интерактивті тақта, суреттер, Н.С.Хрущевтің портреті, тест Пәнаралық байланыс: тарих-география-биология.

Сабақ барысы: 

І. Ұйымдастыру  кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, оқушылар назарын сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау

ІІІ. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Сабақ жоспары:

1- топ:  1. Қазақстандағы  тың игерудің міндеттері мен маңызы туралы    әңгімеле

              2. Тың игерілген облыстарды тап.

2- топ:   1. Тың игерудің қиындықтары мен қателіктерін ажырат.

2. Тың игерілген аймақтарды картадан көрсету. 

 Тың және тыңайған жерлерді игеру


ІҮ.Сабақты бекіту. Тест алу. 

Дискуссиялық карта толтыру

1-топ.Иә 2-топ Жоқ

1)Артығын алып таста: Берілген қала аттарының артығын алып тастайды.

2)Хронологиялық диктант.

Көшіп келушілер саны- .......

Тың игеру басталған жыл.........

Қазақ халқының үлесі ....... болды

3)Терминдер анықтамасы:

4)Сәйкестендір:

Н.С.Хрущев 1954ж

Қазақстанда қанша облыста тың көтерілді? КОКП басшысы

Тың игеру басталған кезең алты

Ү.Сабақты қорыту. Сұрақтар қою, жауап алу.



ҮІ. Бағалау

ҮІІ. Үй тапсырмасы: § 36. Тың игеру кезеңіндегі қорғалжындық еңбеккерлер туралы реферат дайындау.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет