Сабақтың тақырыбы: Тың және тыңайған жерлерді игеру
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: республика индустриясының және ауыл шаруашылығының 1950-60 жылдардағы дамуы туралы білімдерін толықтырады және тың игеру жұмысының барысы туралы мағлұмат алады.
Дамытушылық: оқылған материалдан ең бастысын ажыратады, алған білімін нақтылайды, салыстыра отырып ой қорытады.
Тәрбиелік: еңбек адамдарына деген сый құрметті, тың игерушілер туралы дұрыс көзқарасты қалыптастырады.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Сабақ әдісі: топтық, сұрақ- жауап, әңгімелеу, жеке жұмыс
Сабақ көрнекілігі:интерактивті тақта, суреттер, Н.С.Хрущевтің портреті, тест Пәнаралық байланыс: тарих-география-биология.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау
ІІІ. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
Сабақ жоспары:
1- топ: 1. Қазақстандағы тың игерудің міндеттері мен маңызы туралы әңгімеле
2. Тың игерілген облыстарды тап.
2- топ: 1. Тың игерудің қиындықтары мен қателіктерін ажырат.
2. Тың игерілген аймақтарды картадан көрсету.
Тың және тыңайған жерлерді игеру
ІҮ.Сабақты бекіту. Тест алу.
Дискуссиялық карта толтыру
1-топ.Иә 2-топ Жоқ
1)Артығын алып таста: Берілген қала аттарының артығын алып тастайды.
2)Хронологиялық диктант.
Көшіп келушілер саны- .......
Тың игеру басталған жыл.........
Қазақ халқының үлесі ....... болды
3)Терминдер анықтамасы:
4)Сәйкестендір:
Н.С.Хрущев 1954ж
Қазақстанда қанша облыста тың көтерілді? КОКП басшысы
Тың игеру басталған кезең алты
Ү.Сабақты қорыту. Сұрақтар қою, жауап алу.
ҮІ. Бағалау
ҮІІ. Үй тапсырмасы: § 36. Тың игеру кезеңіндегі қорғалжындық еңбеккерлер туралы реферат дайындау.
Достарыңызбен бөлісу: |