Бөлім
|
|
Педагогтың аты-жөні
|
Базарбаев Т
|
Күні
|
11.10
|
Сынып
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
|
Заманауи картографиялық әдістер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
11.2.1.1 - тақырыпқа сәйкес электронды картографиялық ресурстардың мүмкіндіктерін пайдалану (сандық карталарды оқу, олардың қолданысымен географиялық объектілер мен аумақтардың орналасуын, сандық және сапалық көрсеткіштерін анықтау, сипаттау және талдау)
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
зерттеу тақырыбына сай картографиялық зерттеу әдістерін ажыратын, қолданып үйренеді
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: зерттеу нәтижелерін түрлі формада ұсыну қажеттілігін түсінеді
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
зерттеу нәтижелерінің ұсыну формаларын талқылайды
|
Бағалау критерииі
|
1.Картографиялық зерттеу әдістерін ажыратады
2.Картографиялық әдістерді қолданады
3. Зерттеу жүргізеді
4. Microsoft Excell бағдарламасын пайдалана отырып, географиялық мәліметтер базасын құрастырады
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Мұғалім қолайлы психологиялық климат орнату мақсатында оқушыларды шеңберге тұрғызып, бір-бірлеріне тілек білдіртуді ұйымдастырады, сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсаттарымен таныстырады.
Қызығушылықты ояту:
Сыныпта талқылау. Ұсынылған суреттердің адам мінезіне тікелей қатысы бар ма?
Сабақтың тақырыбы, оқыту мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады.
Мұғалім оқушылардың қызығушылықтарын арттыру мақсатында сұрақ қояды:
-географиялық мәліметтер қандай әдіспен жинақталады?
- зерттеу нәтижелері қалай ұсынылады?
Күтілетін нәтиже:
Географиядағы зерттеу нәтижелері ір түрлі визуальді формада жеткізілетінін меңгереді;
Тиімді формасын таңдап ұсынады, жауаптарын аргументтейді.
|
Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қол шапалақ
|
Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап
|
Ортасы
|
Мұғалім әр түрлі диаграммалар мен графиктер, карто-сызбалар мен инфографикаларды көрсетеді. Оқушылар оларға ортақ нәрсені анықтайды: зерттеу нәтижесінде жинақталған ақпарат визуальді түрде жеткізілгенін атайды. Шартты белгілерді еске түсіреді және ойлап шығарады.
. Ой қозғау:
Заманауи карталар қалай жасалады?
Оқушылар жауапты ойлайды, бірнеше оқушы жауап береді.
|