Тақырыбы: "Who is the best?" Тапқыр болсаң озып көр Сабақ түрі: жарыс сабақ



Дата17.06.2018
өлшемі32,32 Kb.
#42628
түріСабақ
«Бекітемін»

Мектеп директоры:

Т.Агильская

Тақырыбы: “Who is the best?” - Тапқыр болсаң озып көр


Сабақ түрі: жарыс сабақ

Мақсаты :


• Ағылшын тілін түсінуді үйрету;
• Алған білімдерін, дағдыларын нақты ситуацияда қолдана білу; ой-өрісін кеңейту; логикалық ойлауды дамыту; тілдік, зияткерлік, танымдық қабілеттерін дамыту;
• Топта жұмыс істеуді білу; ағылшын тіліне қызығушылығын арттыру; қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру.
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, плакаттар

Қатысатын нысандар: 4 сынып оқушылары

I Organization moment.

I- Ж: Good afternoon, dear teachers, dear pupils! Welcome to the party! Nowadays it is very important to learn three languages: Kazakh, Russian and English. It is a language of Internet.

II- ж: Қайырлы күн құрметті мұғалімдер, оқушылар! Сіздерге зор денсаулық, бақыт және тілдерді жақсы оқып меңгерулеріңе тілектеспіз. “Қазақстан халқы бүкіл әлемде үш тілді пайдаланатын мәдениетті ел ретінде танылуға тиіс. Бұлар: қазақ тілі - мемлекеттік тіл, орыс тілі - ұлтаралық тіл және ағылшын тілі - жаһандық экономикаға ойдағыдай кірігу тілі ”.
Әлемде 3 мыңнан астам тілдер бар. Ағылшын тілі ең кең тараған тілдердің бірі. Ол көптеген елдерде мемлекеттік тіл болып табылады. Қазіргі кезде ағылшын тілі басым мемлекеттік тіл болып 60 астам елдерде қолданылады. Ол Интернет, бизнес, саясат, ғылым тілі.

I- Ж: Today at our school we have a big competition «Who’s the best?»


II- Ж.: Бүгінгі сайысымыз “Тапқыр болсаң озып көр” деп аталады. Сайысымызды бастамас бұрын әділ-қазылар алқасын сайлап алайық.


1.

2.

3.



4.

Оларды өз орындарына жайғасуды сұраймыз.


I Ж- Let’s invite the parts of our game. There are 5 teams. You are welcome. /The music/

The first «introduce yourself.»

ІІ Ж. Екінші кезең «Сөздік»

І Ж. The third «Make a dialogue»

ІІЖ. Төртінші кезең «Тест»

ІЖ. The fifth «an ART»

Each team must introduce yourself.

ІІЖ:- Eй, тәкаппар дүние
Маған да бір қарашы.
Танымасаң сен мені
Мен қазақтың баласы,- деп ақындар жырлағандай, бірінші кезең “Таныстыру”. Әр топ өздерін таныстырады.

1.

2.



3.
I . We wish you good luck and success. Let’s begin our competition. The second round is “Dictionary”.
II Құрметті ойыншылар, біз сіздерге сәттілік пен табыс тілейміз. Ойынның екінші кезеңі - “Сөздік”. Біз қазақша сөздерді айтамыз, ал қатысушылар орысша және ағылшынша аудармаларын айтады. Әр командаға 1 минут уақыт беріледі, әр дұрыс жауапқа 1 балл, ал не орысша, не ағылшынша аудармасын айтпаған жағдайда жарты балл беріледі.

Бірінші топқа қойылатын сөздік. Ал дайынсыздар ма? Ендеше сәттілік!


1. Қайырлы таң – доброе утро – good morning

2. ақ көңіл – блогородный - kind

3. ата-ана – родители - parents

4. Жасың қаншада? – сколько тебе лет? – how old are you?

5. Мен Қазақстанда тұрамын- Я живу в Казахстане – I am from Kz

6. мұғалім – учитель – teacher

7. мектеп – школа – school

8. сары – желтый – yellow

9. Қалың қалай? – Как дела? – How are you?

10. әке – отец – father

11. тыңдау – слушать – to listen

12. қыз бала – девочка – girl

13. сағат – часы – clock

14. он жеті – семнадцать –seventeen

15. толық – толстый – fat

16. ең жақын досым – лучший друг – best friend

17. және – и – and

18. ер адамд арға – господин - Mr

19. рахмет – спасибо – thank you

20. бүгін – сегодня – today


І Ж. Then We ask from the second group. Good luck

1.Үйрек – утка – duck

2. таңғы ас – завтрак – breakfast

3. сау бол – пока – good bye

4. жиырма – двадцать – twenty

5. жасың қаншада? – сколько тебе лет? – how old are you?

6. кітап – книга – book

7. жаттығу – упражнение – exercise

8. отбасы – семья – family

9. жұмыртқа – яйцо – egg

10. жасыл – зеленый – green

11. мен – Я – I

12. әйел адамдарға - госпожа - Mrs

13. қайырлы кеш – добрый вечер – good evening

14. өтінемін – пожалуйста – please

15. балмұздақ – мороженое – ice-cream

16. мекен жайы – адрес - address

17. ата-әже – бабушка и дедушка - grandparents

18. әдемі – красивая - beautiful

19. дәрігер – врач - doctor

20. көпшіл – общительный – sociable
ІІ Ж. Келесі кезек Үшінші топқада келіп жетті. Сіздерге сәттілік тілейміз!

1. туған күн – день рождения – birthday

2. әже – бабушка – grandmother

3. он бес – пятнадцать – fifteen

4. есім/ат – имя – name

5. қысқа - short

6. шаш – волосы - hair

7. ояну – просыпаться – get up

8. ақ – белый – white

9. жүзу – плавать – swim

10. қайырлы түн – спокойной ночи – good night

11. қалым жақсы – у меня все хорошо – I am OK

12. көше – улица - street

13. қызы – дочь - daughter

14. би – танец - dance

15. балалар – дети – children

16. оқушы – ученик – pupil

17. ұзын – длинный – long

18. еріншек – лентяй - lazy

19. күлгін – розовый - pink

20. домбырада ойнау – играть на домбре – play dombra
II- Екінші кезең - “Кім ең тапқыр”? Тақтада үш тақырып берілген. Осы тақырыптарға байланысты әр топ диалог құрастырулары керек. Диалог құрастыруға 1 минут уақыт беріледі.
І Ж. Look on a board then each group choose themes. Do you choose?
ІІ Ж. Әр топ өз тақырыптарын айтуларын сұраймыз. (әр топ тақырыптарын айтады) Жарайды рахмет. Егер дайын болсаңыздар БАСТАЙМЫЗ! (1 минут уақыт беріледі)
І Ж- Knowing foreign languages has a practical value. It makes us easier to choose a profession and provides a job promotion. Today there are a lot of people in Europe and Asia who know several languages

ІІ Ж. - Көптеген тарихи тұлғалар, дипломаттар, қолбасшылар бірнеше тілде сөйлеген. Мысалы, Богдан Хмельницкий 5 тілді меңгерген, ал Екатерина ІІ орыс,неміс тілдерден бөлек тағы да үш тілді жетік меңгерген.


І Ж. Time is ended. So, if you are ready, the first group maybe talk your dialogues
ІІ Ж. Келесі топты ортаға шақырамыз.
І Ж. The next group please
ІІ Ж. Сонымен негізгі үш кезеңді артқа тастап өткенді қайталап, тест шешуге дайындалыңыздар! Әр топқа 15 сұрақтан және a, b, c нұсқалары беріледі. Дұрыс нұсқаны асықпай, ойланып отырып белгілеңіздер. Әр дұрыс жауапқа 1 баллдан беріледі. Тест тапсырмасын орындауға 3 минут уақыт ұсынылады.
І Ж. Soooo, you maybe START
І Ж- And now we want to play a game with the spectators. Who can answer these riddles without any mistakes?

ІІ Ж.
- Қатысушыларымыз тест тапсырмасын шешіп отырғанда біз сендермен жұмбақ шешіп отырайық. Жауабын ағылшын тілінде беру керек.


1. Айдалада ақ отау
Аузы-мұрны жоқ отау. /An egg/ жұмыртқа
2. бір ананың 12 баласы бар / a year / жыл
3. Қолыңнан түссе домалайды, ұрсаң бірақ жыламайды /a ball/ доп
І Ж.
4. Көргенім жоқ нақ бұлардай артисті,
Түрі бірдей, ал іздері әр түсті. /a pencil/ қарындаш
5. Су ішінде желігер,
Құм үстінде демігер. /a fish/ балық

ІІ Ж. Болды. Үш минут уақыт өтті. Тест тапсырмаларын берулеріңізді сұраймыз.

Міне, ең соңғы «Өнер» сайысынада келіп жеттік.

І Ж. Әр топ өз өнерлерін ортаға салады. Өнер сайысында ән айтып, би билеуге болады. Ең жоғарғы балл 5 балл.

ІІ Ж:



І Ж. көп-көп рахмет. Міне асыға күткен жарысымызда аяқталды. Қатысушы сынып топтарына және сынып жетекшілеріне алғыс айтамыз. Келесі сөз кезегін әділқазы алқаларына береміз.


І, ІІ Ж. Сонымен, келесі кездескенше сау-саламатта болыңыздар!

X. Conclusion. Awarding the winners.

1. Ағылшын тілінде қанша әріп бар?

а) 20   b) 24   c) 21   d) 26


2. How are you?

a) I'm 10   b) I’m O’K    c) Omar   d)  thank you


3. “таңғы ас” сөзінің аудармасы:

a) breakfast  b) dinner  c) brakfast 


4. Where are you from in Kazakhstan?

a) Almaty b) Astana c) England
5. Жаз айын көрсет:

а) January   b) June    c) March


6. Can you swim?

a) Can    b) Yes, I can       c) Yes, you can     


7. There _____ 12 girls

a) am    b) is с) are    


8. Қай сөздің мағынасы ерекше:

а)Wednesday      b) September    c) Monday       d) Friday


9. Қай сөз артық?

a) cat, dog, rabbit, hen, pig

b) hen, duck, table, frog

c) cat, dog, fox, pig, rabbit


10.Бос орынға дұрыс сөзді орналастыр: Rick’s hen … red.

a) am           b) is c) are


11. Бос орынға орналастыр Bob … got a strong dog.

a) have            b) has c) is


12. He ________ cheese.

A) like    B) likes    C) like is    D) yes

13. What is ___ name? – Her name is Jane

A) his    B) her    C)she is    D) your


14. Where ___ you from?

a) am           b) is c) are


15. «Он бесінші қазан» дұрыс аударылған нұсқасын көрсет

a) The 15 of October           b) The 15th of October c) The 15th october
Каталог: uploads -> doc -> 0ea5
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0ea5 -> Сабақтың тақырыбы: Көктем. Нәтиже сабақ Сабақтың түрі: бекіту сабағы Сабақтың тегі: аралас сабақ
0ea5 -> Сабақтың тақыры: Аңдар. Қазақ тілі 4 сынып Сабақтың мақсаты
0ea5 -> «Жобалалу технологиясын сабақ барысында қолдану арқылы студенттің коммуникативтік құзіреттілігін арттыру»


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет