Тәлімгерлік жоспар Ерлибекова б ж (1 денгей)



Дата30.01.2017
өлшемі261,83 Kb.
#8412
з Тәлімгерлік жоспар

Ерлибекова Б Ж (1 денгей)



Т. Айбергенов атындағы мектеп-гимназиясы

Мақсаты: Тәлім алушының кәсіби қалыптасуына көмек көрсету.

Міндеттері:

- тәлім алушының кәсіби дамуын ұйымдастыру, өзінің іс-тәжірибесіне өзгеріс енгізуіне ынталандыру;

- тәлім алушыға шынайы мақсат қоюға және оған жету жолдарын жоспарлауға көмектесу;

- тәлім алушының кәсіби дағдыларын дамытып, өзінің еңбек жолында кездескен проблемаларды өздігінен шешуге дағдыландыру;

- тәлім алушыға өз мүмкіндіктерін толық жүзеге асыруға көмектесу.

Реттік саны

Іс - шара

Міндеті

Жұмыс формасы

Әдіс-тәсілдер

Мерзімі

Нәтиже

1.

Тәлім алушыны тыңдау

Тәлімгерлік үдерісін ұйымдастыру

Жеке-дара

Әңгімелесу

Қыркүйек

Тәлім алушы жұмысы туралы дерек жинау

2.

Кәсіби әңгіме

Тәлім алушымен сенімді қарым-қатынас орнату

Жеке-дара

Әңгімелесу

Қазан

Тәлім алушының оқу-тәрбие үдерісінде белсенділігін арттыру

3.

Тәлім алушының тәлімгердің сабағына қатысуы

Тәлім алушыны сабақта қолданылатын заманауи әдіс-тәсілдермен таныстыру

Жеке-дара

Демонстрациялық

Қараша

Кері байланыс (тәлім алушының тәлімгердің сабағына қатысу барысында туындаған сұрақтарын талдау)

4.

Үдерісті диагностикалық басқару

Тәлім алушымен байланыс ұстап тұру тәсілін анықтау, кәсіби өсуінің бейімдеу жоспарын жасау

Жеке-дара (бақылау, сауалнама)

Диагностика тәлім алушының сабағына қатысу. Әдіс: репродуктивтік, әңгімелесу

Желтоқсан

Тәлім алушының өз сабақтарына талдау жасауын ұйымдастыру; өзін-өзі реттеу дағдысын қалыптастыру

5.

Тәлім алушы жұмысына жадынама дайындау

Тәлім алушының білім – білік дағдыларына түзету енгізу

Жеке- дара

Әңгіме, кеңес

Қаңтар

Тәлім алушының алгоритм бойынша жұмысы

6.

Тәлім алушыға өзінің кәсіби өсу жоспарын жасауға көмектесу

Тәлім алушының кәсіби өсуі мен жетілуіне көмек көрсету

Жеке-дара

Кеңес

Ақпан

Тәлім алушының өзін-өзі жетілдіру жоспары

7.


Сабақты бірлесіп жоспарлау


Тәлімгерлік барысында алынған педагогикалық іс- тәжірибені пайдалану


Жеке-дара


Кері байланыс (мұғалім қолданған оқу стратегиялары, бақылау жүргізілген оқушылардың реакциясы)

Наурыз


Оқу үдерісін жетілдіру


8.


Тәлім алушы жетістігінің портфолиосын құру

Педагогтың кәсіби өсу деңгейінің паспортын жасау

Жеке-дара


Деректер жинау

Сәуір

Тәлім алушы жетістігінің портфолиосы

9


Тәлім алушының мектептің даму жоспарына сәйкес коучинг сабақ өту

Тәлім алушының белсенді іс-әрекетін жандандыру


Жеке-дара, топтық, ұжымдық


Кері байланыс


Мамыр


Тәлім алушының жұмысы туралы мұғалімдердің пікірі























































































































































































































































































































































































Дәлелдемелер келтіре алмайды

2













Қиналады

1

Химия пәнінен №2 қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: орыс тілі

Күні 09.14.

8-сынып

Сабақтың тақырыбы

Согласование (Қиысу)

Мақсаты

Темірдің табиғатта кең таралған қосылыстары туралы білмдерін жүйелеуге қолайлы жағдай жасау

Жұмыс нәтижесі

Білімін жетілдіреді,ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.

Сілтеме

8-сынып, Русская речь Алматы «Мектеп» 2012

Негізгі идеясы

Темірдің негізгі қосылыстарын танып білу

Ресурстар




Қолданылған модульдер

Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту

Сабақтың өтілу уақыты

45 минут

Сабақтың жоспары

Ұйымдастыру: сәлемдесу, әртүрлі түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою

Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

Рефлексия


Үйге тапсырма




Сабақтың барысы:

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау










критерийлер

Дескриптор

Ұпай

бағалау

Білу


Үй тапсырмасы

Темір туралы білімдерін



жаңғырту.


«Венн»диаграммасын толтыру.

6 минут

Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады

Білім көлемін зерделеу


Сұрақтарға толық жауап берген

3
















Сұрақтарға толық жауап бермеген

2













Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген

1

Түсіну

Оқулық мәтінін талқылау. Темірдің негізгі қосылыстары туралы түсінік қалыптастыру.

Постерлер құрып оны қорғау.

1 топ . Темір (ІІ) гидроксиді Fe(OН)2

2 топ Темір (ІІ) оксиді FeO

3 топ Темір (ІІІ) гидроксиді (FeOH)3

4топ Темір (ІІI) оксиді Fe2O3.

10 минут

Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді

Тақырыптың негізгі идеясын түсіну

Тақырыптың маңызын толық ашты

3
















Қателіктері болды

2













Тақырыпты мүлдем аша алмады

1

Қолдану



Темірдің негізгі қосылыстарының химиялық қасиеттерін айқындаитын реакция теңдеулерін құрау.

Топтар өз тақырыптары бойынша постерлерін қорғайды.

12 минут

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

Қалыптасқан

3















Толық емес

2













Қиын

1

Талдау


Темірдің негізгі қосылыстарының арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықты анықтау.

Проблемалық сұрақ.

Темірдің кейбір қосылыстарының екідайлылық қасиет көрсетуінің себебі не?


4 минут

Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.

Пікірталасқа түсу

Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады

3
















Ажырата алмайды

2













жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Өз пікірін дәлелдеу



Жеке жұмыс.

7 минут

Ойын жинақтай алады

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық саралады

3
















Қиналды

2













Саралай алмады

1

Бағалау



Шығармашылық әлеуетін дамыту.



6 минут

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы

Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді

3
















Дәлелдемелер келтіре алмайды

2













Қиналады

1


Химия пәнінен №3 қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: орыс тілі

Күні .09.14.

8-сынып

Сабақтың тақырыбы

Управление (Меңгеру)

Мақсаты

Оқушыларда шойын мен болат өндірісінде қолданылатын әдіс тәсілдер туралы түсінік қалыптастыра отырып олардың политехникалық сауттарын дамыту.

Жұмыс нәтижесі

Білімін жетілдіреді,ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.

Сілтеме

8-сынып, Русская речь Алматы «Мектеп» 2012

Негізгі идеясы

Шойын және болат өндіру үдерісінің химизмін танып білу.

Ресурстар

постер, интерактивті тақта, магнит, шойын және болат үлгілері.

Қолданылған модульдер

Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту

Сабақтың өтілу уақыты

45 минут

Сабақтың жоспары

Ұйымдастыру: сәлемдесу, әртүрлі түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою

Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

Рефлексия


Үйге тапсырма

Тақырыпты оқу, тест құрастыру

Сабақтың барысы:

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау










критерийлер

Дескриптор

Ұпай

бағалау

Білу


Үй тапсырмасы

Темір, темірдің қосылыстары туралы білімдерін

жаңғырту.


Тақырып бойынша тест тапсырмалары

.


6 минут

Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады

Білім көлемін зерделеу


Сұрақтарға толық жауап берген

3
















Сұрақтарға толық жауап бермеген

2













Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген

1

Түсіну

Оқулық мәтінін талқылау

Шойын мен болат үлгілерін салыстара отырып қасиеттерін зерттеу.

10 минут

Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді

Тақырыптың негізгі идеясын түсіну

Тақырыптың маңызын толық ашты

3
















Қателіктері болды

2













Тақырыпты мүлдем аша алмады

1

Қолдану


ерекшелігін көрсету



Топтар өзара араласып ақпарат алмасады.

8 минут

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

Қалыптасқан

3















Толық емес

2













Қиын

1

Талдау


Шойын мен болат арасындағы айырмашылықты анықтау.

Интерактивті тақтамен жұмыс
10 минут

Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.

Пікірталасқа түсу

Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады

3
















Ажырата алмайды

2













жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Өз пікірін дәлелдеу



Жеке жұмыс.

7 минут

Ойын жинақтай алады

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық саралады

3
















Қиналды

2













Саралай алмады

1

Бағалау



Шығармашылық әлеуетін дамыту.



6 минут

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы

Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді

3
















Дәлелдемелер келтіре алмайды

2













Қиналады

1

Химия пәнінен №4 қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: орыс тілі

Күні .09.14.

8-сынып

Сабақтың тақырыбы

Примыкание (Қабысу)

Мақсаты

Қазақстанның қара металлургиясыны туралы түсінік қалыптастыра отырып олардың политехникалық сауттарын дамыту.

Жұмыс нәтижесі

Білімін жетілдіреді,ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.

Сілтеме

9-сынып, Русская речь Алматы «Мектеп» 2012

Негізгі идеясы

Қазақстанның қара металургия өнеркәсібі туралы түсінік қалыптастыру.

Ресурстар

постер, интерактивті тақта, магнит, шойын және болат үлгілері.

Қолданылған модульдер

Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту

Сабақтың өтілу уақыты

45 минут

Сабақтың жоспары

Ұйымдастыру: сәлемдесу, әртүрлі түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою

Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

Рефлексия


Үйге тапсырма

Тақырыпты оқу, тест құрастыру

Сабақтың барысы:

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау










критерийлер

Дескриптор

Ұпай

бағалау

Білу


Үй тапсырмасы

Темір, темірдің қосылыстары туралы білімдерін

жаңғырту.


Тақырып бойынша тест тапсырмалары

.


6 минут

Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады

Білім көлемін зерделеу


Сұрақтарға толық жауап берген

3
















Сұрақтарға толық жауап бермеген

2













Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген

1

Түсіну

Оқулық мәтінін талқылау

«қарлы кесек» әдісі бойынша мәтіндерді талдай отырып диалогқа түсу

1 топ Қара металлургия.

2 топ Қара металлургия комбинаттары

3 топ Қазақстанның темір кен орындары

4топ Экологияға тигізетін зияны

10 минут

Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді

Тақырыптың негізгі идеясын түсіну

Тақырыптың маңызын толық ашты

3
















Қателіктері болды

2













Тақырыпты мүлдем аша алмады

1

Қолдану



«ойлаудың алты қалпағы»

Топтар «Қазақстанның қара металлургиясы» тақырыбы бойынша әртүрлі ой толғаулар жасайды .

12 минут

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

Қалыптасқан

3















Толық емес

2













Қиын

1

Талдау


Органикалық және бейорганикалық заттардың арасындағы айырмашылықты анықтау.

Проблемалық сұрақ.

Көміртек және сутек элементтерінің көп қосылыс түзуінің себебі не?


4 минут

Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.

Пікірталасқа түсу

Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады

3
















Ажырата алмайды

2













жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Өз пікірін дәлелдеу



Жеке жұмыс.

7 минут

Ойын жинақтай алады

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық саралады

3
















Қиналды

2













Саралай алмады

1

Бағалау



Шығармашылық әлеуетін дамыту.



6 минут

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы

Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді

3
















Дәлелдемелер келтіре алмайды

2













Қиналады

1


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет