|
Тәлімгерлік жоспар Ерлибекова б ж (1 денгей)
|
Дата | 30.01.2017 | өлшемі | 261,83 Kb. | | #8412 |
| з Тәлімгерлік жоспар
Ерлибекова Б Ж (1 денгей)
Т. Айбергенов атындағы мектеп-гимназиясы
Мақсаты: Тәлім алушының кәсіби қалыптасуына көмек көрсету.
Міндеттері:
- тәлім алушының кәсіби дамуын ұйымдастыру, өзінің іс-тәжірибесіне өзгеріс енгізуіне ынталандыру;
- тәлім алушыға шынайы мақсат қоюға және оған жету жолдарын жоспарлауға көмектесу;
- тәлім алушының кәсіби дағдыларын дамытып, өзінің еңбек жолында кездескен проблемаларды өздігінен шешуге дағдыландыру;
- тәлім алушыға өз мүмкіндіктерін толық жүзеге асыруға көмектесу.
Реттік саны
|
Іс - шара
|
Міндеті
|
Жұмыс формасы
|
Әдіс-тәсілдер
|
Мерзімі
|
Нәтиже
|
1.
|
Тәлім алушыны тыңдау
|
Тәлімгерлік үдерісін ұйымдастыру
|
Жеке-дара
|
Әңгімелесу
|
Қыркүйек
|
Тәлім алушы жұмысы туралы дерек жинау
|
2.
|
Кәсіби әңгіме
|
Тәлім алушымен сенімді қарым-қатынас орнату
|
Жеке-дара
|
Әңгімелесу
|
Қазан
|
Тәлім алушының оқу-тәрбие үдерісінде белсенділігін арттыру
|
3.
|
Тәлім алушының тәлімгердің сабағына қатысуы
|
Тәлім алушыны сабақта қолданылатын заманауи әдіс-тәсілдермен таныстыру
|
Жеке-дара
|
Демонстрациялық
|
Қараша
|
Кері байланыс (тәлім алушының тәлімгердің сабағына қатысу барысында туындаған сұрақтарын талдау)
|
4.
|
Үдерісті диагностикалық басқару
|
Тәлім алушымен байланыс ұстап тұру тәсілін анықтау, кәсіби өсуінің бейімдеу жоспарын жасау
|
Жеке-дара (бақылау, сауалнама)
|
Диагностика тәлім алушының сабағына қатысу. Әдіс: репродуктивтік, әңгімелесу
|
Желтоқсан
|
Тәлім алушының өз сабақтарына талдау жасауын ұйымдастыру; өзін-өзі реттеу дағдысын қалыптастыру
|
5.
|
Тәлім алушы жұмысына жадынама дайындау
|
Тәлім алушының білім – білік дағдыларына түзету енгізу
|
Жеке- дара
|
Әңгіме, кеңес
|
Қаңтар
|
Тәлім алушының алгоритм бойынша жұмысы
|
6.
|
Тәлім алушыға өзінің кәсіби өсу жоспарын жасауға көмектесу
|
Тәлім алушының кәсіби өсуі мен жетілуіне көмек көрсету
|
Жеке-дара
|
Кеңес
|
Ақпан
|
Тәлім алушының өзін-өзі жетілдіру жоспары
|
7.
|
Сабақты бірлесіп жоспарлау
|
Тәлімгерлік барысында алынған педагогикалық іс- тәжірибені пайдалану
|
Жеке-дара
|
Кері байланыс (мұғалім қолданған оқу стратегиялары, бақылау жүргізілген оқушылардың реакциясы)
|
Наурыз
|
Оқу үдерісін жетілдіру
|
8.
|
Тәлім алушы жетістігінің портфолиосын құру
|
Педагогтың кәсіби өсу деңгейінің паспортын жасау
|
Жеке-дара
|
Деректер жинау
|
Сәуір
|
Тәлім алушы жетістігінің портфолиосы
|
9
|
Тәлім алушының мектептің даму жоспарына сәйкес коучинг сабақ өту
|
Тәлім алушының белсенді іс-әрекетін жандандыру
|
Жеке-дара, топтық, ұжымдық
|
Кері байланыс
|
Мамыр
|
Тәлім алушының жұмысы туралы мұғалімдердің пікірі
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дәлелдемелер келтіре алмайды
|
2
|
|
|
|
|
Қиналады
|
1
|
Химия пәнінен №2 қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: орыс тілі
|
Күні 09.14.
|
8-сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Согласование (Қиысу)
|
Мақсаты
|
Темірдің табиғатта кең таралған қосылыстары туралы білмдерін жүйелеуге қолайлы жағдай жасау
|
Жұмыс нәтижесі
|
Білімін жетілдіреді,ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.
|
Сілтеме
|
8-сынып, Русская речь Алматы «Мектеп» 2012
|
Негізгі идеясы
|
Темірдің негізгі қосылыстарын танып білу
|
Ресурстар
|
|
Қолданылған модульдер
|
Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
|
Сабақтың өтілу уақыты
|
45 минут
|
Сабақтың жоспары
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, әртүрлі түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
|
Үйге тапсырма
|
|
Сабақтың барысы:
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
|
|
|
критерийлер
|
Дескриптор
|
Ұпай
|
бағалау
|
Білу
|
Үй тапсырмасы
Темір туралы білімдерін
жаңғырту.
|
«Венн»диаграммасын толтыру.
6 минут
|
Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады
|
Білім көлемін зерделеу
|
Сұрақтарға толық жауап берген
|
3
|
|
|
|
|
|
Сұрақтарға толық жауап бермеген
|
2
|
|
|
|
|
Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген
|
1
|
Түсіну
|
Оқулық мәтінін талқылау. Темірдің негізгі қосылыстары туралы түсінік қалыптастыру.
|
Постерлер құрып оны қорғау.
1 топ . Темір (ІІ) гидроксиді Fe(OН)2
2 топ Темір (ІІ) оксиді FeO
3 топ Темір (ІІІ) гидроксиді (FeOH)3
4топ Темір (ІІI) оксиді Fe2O3.
10 минут
|
Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді
|
Тақырыптың негізгі идеясын түсіну
|
Тақырыптың маңызын толық ашты
|
3
|
|
|
|
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
|
|
|
|
Тақырыпты мүлдем аша алмады
|
1
|
Қолдану
|
Темірдің негізгі қосылыстарының химиялық қасиеттерін айқындаитын реакция теңдеулерін құрау.
|
Топтар өз тақырыптары бойынша постерлерін қорғайды.
12 минут
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
|
|
|
|
Толық емес
|
2
|
|
|
|
|
Қиын
|
1
|
Талдау
|
Темірдің негізгі қосылыстарының арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықты анықтау.
|
Проблемалық сұрақ.
Темірдің кейбір қосылыстарының екідайлылық қасиет көрсетуінің себебі не?
4 минут
|
Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.
|
Пікірталасқа түсу
|
Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады
|
3
|
|
|
|
|
|
Ажырата алмайды
|
2
|
|
|
|
|
жұмысқа қатыспайды
|
1
|
Жинақтау
|
Өз пікірін дәлелдеу
|
Жеке жұмыс.
7 минут
|
Ойын жинақтай алады
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық саралады
|
3
|
|
|
|
|
|
Қиналды
|
2
|
|
|
|
|
Саралай алмады
|
1
|
Бағалау
|
Шығармашылық әлеуетін дамыту.
|
6 минут
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы
|
Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді
|
3
|
|
|
|
|
|
Дәлелдемелер келтіре алмайды
|
2
|
|
|
|
|
Қиналады
|
1
|
Химия пәнінен №3 қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: орыс тілі
|
Күні .09.14.
|
8-сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Управление (Меңгеру)
|
Мақсаты
|
Оқушыларда шойын мен болат өндірісінде қолданылатын әдіс тәсілдер туралы түсінік қалыптастыра отырып олардың политехникалық сауттарын дамыту.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Білімін жетілдіреді,ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.
|
Сілтеме
|
8-сынып, Русская речь Алматы «Мектеп» 2012
|
Негізгі идеясы
|
Шойын және болат өндіру үдерісінің химизмін танып білу.
|
Ресурстар
|
постер, интерактивті тақта, магнит, шойын және болат үлгілері.
|
Қолданылған модульдер
|
Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
|
Сабақтың өтілу уақыты
|
45 минут
|
Сабақтың жоспары
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, әртүрлі түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
|
Үйге тапсырма
|
Тақырыпты оқу, тест құрастыру
|
Сабақтың барысы:
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
|
|
|
критерийлер
|
Дескриптор
|
Ұпай
|
бағалау
|
Білу
|
Үй тапсырмасы
Темір, темірдің қосылыстары туралы білімдерін
жаңғырту.
|
Тақырып бойынша тест тапсырмалары
.
6 минут
|
Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады
|
Білім көлемін зерделеу
|
Сұрақтарға толық жауап берген
|
3
|
|
|
|
|
|
Сұрақтарға толық жауап бермеген
|
2
|
|
|
|
|
Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген
|
1
|
Түсіну
|
Оқулық мәтінін талқылау
|
Шойын мен болат үлгілерін салыстара отырып қасиеттерін зерттеу.
10 минут
|
Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді
|
Тақырыптың негізгі идеясын түсіну
|
Тақырыптың маңызын толық ашты
|
3
|
|
|
|
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
|
|
|
|
Тақырыпты мүлдем аша алмады
|
1
|
Қолдану
|
ерекшелігін көрсету
|
Топтар өзара араласып ақпарат алмасады.
8 минут
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
|
|
|
|
Толық емес
|
2
|
|
|
|
|
Қиын
|
1
|
Талдау
|
Шойын мен болат арасындағы айырмашылықты анықтау.
|
Интерактивті тақтамен жұмыс
10 минут
|
Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.
|
Пікірталасқа түсу
|
Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады
|
3
|
|
|
|
|
|
Ажырата алмайды
|
2
|
|
|
|
|
жұмысқа қатыспайды
|
1
|
Жинақтау
|
Өз пікірін дәлелдеу
|
Жеке жұмыс.
7 минут
|
Ойын жинақтай алады
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық саралады
|
3
|
|
|
|
|
|
Қиналды
|
2
|
|
|
|
|
Саралай алмады
|
1
|
Бағалау
|
Шығармашылық әлеуетін дамыту.
|
6 минут
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы
|
Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді
|
3
|
|
|
|
|
|
Дәлелдемелер келтіре алмайды
|
2
|
|
|
|
|
Қиналады
|
1
|
Химия пәнінен №4 қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: орыс тілі
|
Күні .09.14.
|
8-сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Примыкание (Қабысу)
|
Мақсаты
|
Қазақстанның қара металлургиясыны туралы түсінік қалыптастыра отырып олардың политехникалық сауттарын дамыту.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Білімін жетілдіреді,ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.
|
Сілтеме
|
9-сынып, Русская речь Алматы «Мектеп» 2012
|
Негізгі идеясы
|
Қазақстанның қара металургия өнеркәсібі туралы түсінік қалыптастыру.
|
Ресурстар
|
постер, интерактивті тақта, магнит, шойын және болат үлгілері.
|
Қолданылған модульдер
|
Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
|
Сабақтың өтілу уақыты
|
45 минут
|
Сабақтың жоспары
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, әртүрлі түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
|
Үйге тапсырма
|
Тақырыпты оқу, тест құрастыру
|
Сабақтың барысы:
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
|
|
|
критерийлер
|
Дескриптор
|
Ұпай
|
бағалау
|
Білу
|
Үй тапсырмасы
Темір, темірдің қосылыстары туралы білімдерін
жаңғырту.
|
Тақырып бойынша тест тапсырмалары
.
6 минут
|
Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады
|
Білім көлемін зерделеу
|
Сұрақтарға толық жауап берген
|
3
|
|
|
|
|
|
Сұрақтарға толық жауап бермеген
|
2
|
|
|
|
|
Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген
|
1
|
Түсіну
|
Оқулық мәтінін талқылау
|
«қарлы кесек» әдісі бойынша мәтіндерді талдай отырып диалогқа түсу
1 топ Қара металлургия.
2 топ Қара металлургия комбинаттары
3 топ Қазақстанның темір кен орындары
4топ Экологияға тигізетін зияны
10 минут
|
Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді
|
Тақырыптың негізгі идеясын түсіну
|
Тақырыптың маңызын толық ашты
|
3
|
|
|
|
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
|
|
|
|
Тақырыпты мүлдем аша алмады
|
1
|
Қолдану
|
«ойлаудың алты қалпағы»
|
Топтар «Қазақстанның қара металлургиясы» тақырыбы бойынша әртүрлі ой толғаулар жасайды .
12 минут
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
|
|
|
|
Толық емес
|
2
|
|
|
|
|
Қиын
|
1
|
Талдау
|
Органикалық және бейорганикалық заттардың арасындағы айырмашылықты анықтау.
|
Проблемалық сұрақ.
Көміртек және сутек элементтерінің көп қосылыс түзуінің себебі не?
4 минут
|
Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.
|
Пікірталасқа түсу
|
Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады
|
3
|
|
|
|
|
|
Ажырата алмайды
|
2
|
|
|
|
|
жұмысқа қатыспайды
|
1
|
Жинақтау
|
Өз пікірін дәлелдеу
|
Жеке жұмыс.
7 минут
|
Ойын жинақтай алады
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық саралады
|
3
|
|
|
|
|
|
Қиналды
|
2
|
|
|
|
|
Саралай алмады
|
1
|
Бағалау
|
Шығармашылық әлеуетін дамыту.
|
6 минут
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы
|
Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді
|
3
|
|
|
|
|
|
Дәлелдемелер келтіре алмайды
|
2
|
|
|
|
|
Қиналады
|
1
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|