Тема 3: Система гемостазу. Система згортання І протизгортаючі механізми. Показники гемостазу



бет1/3
Дата24.02.2023
өлшемі22,39 Kb.
#170045
  1   2   3
Байланысты:
Протокол заняття №3

ТЕМА 3: Система гемостазу. Система згортання і протизгортаючі механізми. Показники гемостазу.


МЕТА: Вивчити механізми зсідання крові. Вивчити фізіологічну роль тромбоцитів. Опанувати практичні навички: визначення часу зсідання крові, тривалості кровотечі, толерантності плазми крові до гепарину, оцінки біохімічних показників системи гемостазу. Вміти трактувати отримані результати досліджень.
ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ ЗНАНЬ

  1. Морфологія тромбоцитів і їх фізіологічне значення.

  2. Функції білків плазми крові.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДЛЯ УСНОГО ОПИТУВАННЯ

  1. Кількість і функції тромбоцитів.

  2. Поняття про систему зсідання крові, її фізіологічна роль.

  3. Плазмові чинники зсідання крові.

  4. Чинники зсідання формених елементів крові та клітин тканин.

  5. Судинно-тромбоцитарний гемостаз, його механізми, фази.

  6. Коагуляційний гемостаз, його механізми, фази.

  7. Механізм процесу фібринолізу.

  8. Антикоагулянтні механізми, їх фізіологічне значення.

  9. Регуляція системи гемостазу.

  10. Вікові зміни системи гемостазу.

  11. Методи дослідження системи гемостазу.

ПРАКТИЧНА РОБОТА
ЗАВДАННЯ 1. Ознайомитися із методикою визначення тривалості кровотечі за Дуке. Вміти інтерпретувати отримані результати.
Методика проведення: Виконується спеціальною голкою Франка якою робиться дуже маленький прокол в пальці, найчастіше в безіменному, або в мочці вуха. Відмічають за секундоміром час початку кровотечі. Потім через кожних 30 сек. знімати краплю крові, прикладаючи до неї по черзі новий сектор фільтрувального паперу. Процедуру повторювати до повної зупинки кровотечі з ранки. При проведенні роботи дотримувати правила: а) не давити на хвіст, що кровоточить; б) не видаляти першу краплю крові; в) не торкатися фільтрувальним папером ранки.
Відзначте, скільки секторів мають сліди крові. Враховуючи, що інтервал між різними пробами складає 30 секунд визначте тривалість кровотечі та порівняєте її з нормою (норма дорівнює 2 – 4 хвилинам).
Результат:
За методикою визначення тривалості кровотечі за Дуке необхідно виконати прокол в пальці та відмітити час початку кровотечі. Потім через кожні 30 секунд знімати краплю крові на новий сектор фільтрувального паперу, повторюючи процедуру до повної зупинки кровотечі з ранки. Важливо дотримувати правила, щоб уникнути помилкових результатів.
Отримавши результати, необхідно підрахувати кількість секторів, на яких є сліди крові, та визначити тривалість кровотечі, враховуючи, що інтервал між різними пробами складає 30 секунд. Тривалість кровотечі порівнюють з нормою, яка дорівнює 2-4 хвилинам.
Якщо кількість секторів зі слідами крові більше 10, то тривалість кровотечі визначається як 10*30 секунд, тобто 5 хвилин. Якщо кровотеча зупинилась раніше, то тривалість визначається за останнім сектором, на якому була кров.
Висновок:
Якщо тривалість кровотечі менше норми, то це свідчить про швидке зупинення кровотечі, що є позитивним показником. Якщо тривалість перевищує норму, то це може свідчити про порушення згортання крові або про інші проблеми з тромбоцитами та судинами, тому необхідно звернутися до лікаря для консультації та лікування.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет