Мұғалім туралы мәлімет
Аты – жөні:Мұхтарова Гүлшат Жарасқызы
Туған жылы,айы,күні:12 маусым 1991 жыл
Ұлты: қазақ
Білімі: жоғары
Қашан,қандай оқу орнын бітірді: Батыс Қазақстан инженерлік-гуманитарлық университеті , 2014 жылы. 5В011100-Информатика мамандығы бойынша
Диплом номері: ЖБ №0556116
Жалпы өтілі: 6 жыл
Педагогикалық өтілі: 6 жыл
Жұмыс орны:Темірастау орта мектебі
Осы мекемедегі жұмыс өтілі: 6 жыл
Қай пәннен сабақ береді: информатика
Компьютерді меңгеруі, куәлік номері: жоғары, КУӘЛІК №146, КУӘЛІК №3619, сертификат КБ №0167374
Білім жетілдіру курсынан өткен уақыты, өткен жері:
1. 1. 02.12.13-13.12.13 жылы "Қазіргі оқытудың жаңа жолдары" тақырыбындағы білім жетілдіру курсы, "Өрлеу" Ақтөбе
2. 29.04.2014 жылы "Мектептегі тәрбие жұмысын ұйымдастыру формалары" атты семинар
3. 01.090.14-08.12.14жылы "Қазақстан Республикасы педагог кадрларының біліктілігін арттырудың деңгейлі бағдарламаларының үшінші деңгейі" "Өрлеу" Ақтөбе
Жетістіктері:
Мектепішілік
|
1
|
"Күз аруы-2013" байқауы, І-орын "Гүлдер" ББ
|
2
|
"Жыл жетекшісі-2014" байқауы, І-орын
|
Аудандық
|
1
|
«Жас ұстаз-2012» байқауы ІІІ дәрежелі диплом
|
2
|
АББ Алғыс хат, тамыз конференциясы 2012ж
|
3
|
АББ Алғыс хат, 2013 жыл
|
4
|
"Жыл жетекшісі-2014" байқауы БАС ЖҮЛДЕ
|
5
|
АББ Алғыс хат, 2014жыл
|
6
|
Аудандық кәсіподақ ұйымынан "Құрмет грамотасы" 2015 жыл
|
Республикалық
|
1
|
"45 minut.kz" республикалық ашық сабақтар сайты атынан "Грамота", 2013 жыл
|
2
|
"45 minut.kz" республикалық ашық сабақтар сайты атынан "Грамота", 2014 жыл
|
Педагогикалық тәжірбиені оқу және тарату:
1. "Ұстаз" газетіне "ДК-дің құрауыштары" сабағы
2. "45minut.kz" сайтына "Зерттелмеген арал" пәндік кеші
3. Облыстық семинарда "Сіз темекі жайлы не білесіз?" мастер - класс
4.Облыстық "Ең үздік тәрбие сағаттары" жинағына "Сіз темекі жайлы не білесіз?" тәрбие сағаты
5. Республикалық конференцияда "Информатиканың күнделікті сабағында жаңа технологияларды қолдану " атты баяндама
6."Білім беру жүйесін жаңғырту-адами капиталдың сапалы өсуінің басты бағыты" тақырыбындағы 2012 жылғы аудандық тамыз кеңесінің секциялық отырысында "Paint графикалық редакторында үзінділермен жүргізілетін әрекеттер" атты сабағым
7."Сапалы білім мен тәрбие-Қазақстанның мемлекеттік саясатының басымдығы" тақырыбындағы 2013 жылғы аудандық тамыз кеңесінде "Қазіргі дербес компьютер архитектурасының даму тенденциясы" атты сабағым
8."Информатика негіздері" журналына сабақ жоспары №6 2015жыл
9. "45minut.kz" сайтында электронды оқулық, кітапша
10."Ақтөбе ұстазы" облыстық газетте мақала
Әдістемелік жұмысқа қатысу:
1.Тамыз кеңесі «Timss pisa халықаралық салысырмалы зерттеулер негізінде физика-математика-информатика пәндерін оқытуға қойылатын жаңа талаптар» секциялық жұмыс.
2.Аудандық «Жасұстаз-2012» байқауы.
3. Мектепішілік "Жыл жетекшісі-2014" байқауы
4.Аудандық "Жыл жетекшісі-2014" байқауы
Санаты: ІІ санат
Өзекті мәселесі: «ХХІ ғасыр ақпараттану заманында оқушыларды заман талабына сай жаңа технологияны жетік меңгерген тұлға етіп қалыптастыру»
Мекен – жайы: Ақтөбе облысы,Ырғыз ауданы,Жаныс би ауылы
Бекітемін:_____________________
Оқу ісінің орынбасары: Ж.Мұхтар
Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мұхтарова Гүлшат Жарасқызы
Күні:
|
Пәні Информатика
|
Класы 11 -класс
|
Тақырыбы:
|
Web бетте кесте құру
|
Мақсаты
|
Сыныпта ынтымақтастық атмосфера орната отырып, Web бетте кесте құрға қолданылатын тегтер мен атрибуттар туралы ақпараттандыру, практикалық жұмыс арқылы түсінгенін меңгерту. Жұптық тапсырмалар арқылы сыни ойлау дағыдаларын дамыту.
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылар жайлы көңіл күйде тақырыпты түсініп, практикалық тапсырмаларды топтаса, жұптаса орындап, меңгереді. Сыни ойлауға бағытталған тапсырмаларды орындау арқылы қызығушылығы артады
|
Түйінді идеялар (кілттік сөздер)
|
< Table > |
- КЕСТЕ ТҰРҒЫЗУ ТЕГІ
-тегімен кестенің тақырыбы жазылады
-тегімен кестенің жолдары құрылады
| -тегі карайтылған тақырыбы бар бағана құруға арналған
| -тегімен қарапайым тақырыбы бар бағана құрылады
Кестеде қолданылатын атрибуттар:
- кесте мәліметтерін туралау. (center, right, left, top, bottom)
- кестенің ішкі фонын анықтау
- бүтін сан, кесте жақтаулары сызығының қалыңдығы
(мысалы: border=3)
- кесте жақтауларының түсі
- кесте енін анықтайтын бүтін сан, мәні (%) пайызбен беріледі
- бірнеше жолдарды біріктіріп, бір-ақ жол етіп біріктіру
- бағаналарды біріктіріп бір жол ету
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
5 мин
4 мин
|
1. Ұйымдастыру."Мен саған сенемін..." Флеш -тренингі арқылы өздеріне, достарына деген сенімділіктерін орнатып, жайлы ахуал қалыптастырамын. Оқушыларды топқа бөлу. Сынып "Тегтер", "Атрибуттар" болып топқа бөлінеді
2. Үй тапсырмасын тексеру.
"Біз не білеміз?"
Үйге берілген тақырып бойынша топ арасында сұрақтар қоямын.
|
Мадақтап отыру
Жетон тарату
|
|
Тұсаукесер
1 мин
|
Жауаптарының қажетті әріптері арқылы жаңа тақырып шығады.
|
мадақтау
|
Слайд-шоу
|
Негізгі бөлім
3 мин
20 мин
2 мин
|
1. "Біз нені білуіміз керек?"
Слайд шоу көмегімен кесте құруға арналған тегтер мен атрибуттарды көрсетемін. Оқушылар дәптерлеріне түсіріп, жұптаса талқылайды
2."Тәжірибелік жұмыс"
Оқушылар компьютерде уақытқа программа теріп, өзгерістер енгізіп, нәтижесін шығарады. Топтаса бір біріне көмек көрсетіп отырады
3. "Қатесін тап"
Оқушылар топтаса программаның қатесін табады
|
мадақтау
жетон тарату
топ басшысы жетон тарату
|
Информатика оқулығы, Электронды оқулық
|
Қорытынды 5 мин
|
"Біз не білдік?"
"Шахмат" ойынындағы ат жүрісі арқылы сабақты бекіту. Оқушылар ат жүрісін көмекке ала отырып, бүгінгі тақырып бойынша білгендерін қорытындылайды
|
Жетон тарату
|
|
Бағалау 2 мин
Үйге тапсырма
|
Үйге тақырыпты оқып келу. "Менің шахматым" кестесін құрып келу, дәптерге.
Оқушылардың жетондарын санап бағалаймын, қай топ жеңімпаз екенін анықтаймын (Жеңімпаз топқа 3 шапалақпен қошемет көрсетеміз)
|
Рефлексия
3мин
|
"Шындық парағы" әдісі оқушылар шындық парағына бүгінгі сабақты қай деңгейде меңгергенін, қандай көңіл күйде екенін белгілеп шындықты ашады
|
Не сәтті өтті?
Нені дамыта аласыз?
|
"Біз не білеміз?" және "Біз не білдік?" кезеңдері өте сәтті өтті. Оқушылардың көңіл күйлері мен белсенділіктерін арттырып, топ арасында бәсекелестік болып, сабақтың жандануына жол ашты. Салтанат және Айкүміс атты оқушыларды топ басшы ете отырып, көшбасшылыққа тарту
|