Бекітемін: Мектеп директоры



бет1/12
Дата26.05.2018
өлшемі1,23 Mb.
#40758
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Бекітемін:

Мектеп директоры


Қысқа мерзімді жоспар





Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы








Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


7.3.1.4. Газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру

7.3.1.5. Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану



Сабақтың мақсаты

Барлығы: Сұйықтар мен газдардағы қысымды, Паскаль заңының физикалық мағынасын біледі

Көпшілігі: Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алады

Кейбіреуі: Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның таралуын біледі және өмірмен байланыстыра алады.

Бағалау критерийі

  • Сұйықтар мен газдардағы қысым туралы біледі

  • Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын жаза алады, есептер шығаруда қолдана алады.




Тілдік мақсаттар


Арнайы пәндік лексика мен терминология:

қазақша

Орысша

ағылшынша

қысым

Давление

pressure

сұйық

Жидкость

liquid

газ

Газ

gas

ауа

Воздух

air

Паскаль шары

шар Паскалья

Paskal globe

температура

температура

temperature

сұйық бағанының биіктігі

высота столба жидкости

height of liquid column

Диалог үшін қолданылатын тексерістер:

Қысым – дененің бір өлшем бетінің ауданына перпендикуляр бағытта түсетін күш.

Паскаль заны – Сұйыққа немесе газға түсiрiлген қысым барлық бағыт бойынша өзгерiссiз берiледi.

Гидростатикалық кысым тек қана сұйық бағанының биiктiгiне және оның тығыздығына тәуелдi .

Құндылықтарға баулу

Өмір бойы білім алуға, бір-біріне құрмет көрсетуге және ынтымақтастықта жұмыс істеуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Математика – есеп шығару дағдылары (амалдар қолдану), ағылшын тілі, орыс тілі

Алдыңғы білім

Негізгі түсініктер:

1.Қысым ұғымын, өлшем бірлігін, формуласын және скалярлық шама екенін біледі.



2.Сұйықтардың, газдардың молекулалық құрылымын біледі.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспар

ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

«Біз біргеміз»


3-минут




«Топтың жауаптары»

7-минут

Топ басшысының бағалауы
Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл»

5-минут


«Мәселе неде?»

7-минут

Бірін-бірі бағалау

«Екі жұлдыз,бір тілек»

«Конверт сұрақ»

«Маған көрсет»

7-минут

Өзін-өзі бағалау

«Бағдаршам»

Есептер шығару

«Жақсартуға арналған уақыт»

8-минут


Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушыларды сабақ барысында бір-бірін қолдауға,бірге жұмыс жасауға дағдыландырады.

Оқушыларға сұрақтар қойылады?

Рухани жаңғырудың логотипі қандай мағына білдіреді?

Топқа бөлу:

Оқушыларды сыртында рухани жаңғырудың логотипі бар қима қағаздар арқылы (қысым, күш,аудан ) үш топқа біріктіру.



І. Үй тапсырмасын сұрау

(компьютермен, топтық жұмыс)

https://bilimland.kz/kk#lesson=10687

Сілтеме бойынша жаттығуларды топпен орындайды.

1-жаттығу 4-жаттығу




Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет