Сабақ жоспары Мерзімі: 19. 02. 2015 Уақыты: 14. 00-14. 40 Сыныбы: 7 «В» Пән атауы: биология Сабақтың тақырыбы : Ұлулар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшеліктері



Дата01.04.2017
өлшемі70,24 Kb.
#12832
түріСабақ
/ 45 сабақ жоспары

Мерзімі: 19.02.2015

Уақыты: 14.00-14.40

Сыныбы: 7 «В»

Пән атауы: биология

Сабақтың тақырыбы: Ұлулар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшеліктері

Сабақтың мақсаты: Ұлулар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшеліктерімен таныстыру.

Міндеттері: - Ұлулар типінің өкілдері мен және негізгі ерекшеліктерімен танысу.

- топта, жұпта, жеке жұмыс жасауға үйрену.



- жауапкершілікті, табандылыққа, қоршаған ортаны қорғай білу.

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ, ОүБ.

Стратегиялық іс әрекет: «Миға шабуыл». «Ой қозғау». «Кластер»әдісі. «ДЖИГСО» әдісі. «Жұптас – ойлан - бөліс», «топтық бағалау».

Уақыт өлшемі

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс әрекеті

Оқушылардың іс әрекеті

ресурстар

3 мин

І. Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Оқушыларды психология

лық дайындау.

Өзін -өзі реттеу.




Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.

Ыстық алақан тренингін ұйымдастыру.




Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.

Бір – бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді.

- Бүгінгі күніңе сәттілік тілеймін.

- Сабағыңды беске оқы, денің сау болсын.











Үй тапсырмасын қайталау.


Сұрақ қояды


Оқушылар рефлективті түрде орындайды

дәптер


3 мин

Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу.


Мозайка (ұлулардың өкілдері ) арқылы 3 шағын топтарға бөлу.

І топ: «Бауыраяқты»

ІІ топ: «Қосжақтаулы»

ІІІ топ: «Басаяқты»

.


Оқушылар берілген суреттерді алып, шағын топтарға бөлінеді.


Флипчарт,

түрлі-түсті қағаздар, интербелсенді тақта,

үлестірмелі қағаздар.


8 мин

Тұсау кесер

Қызығушылықты ояту



Алдарындағы мозайкадан қандай сурет көріп тұрсыңдар?

-Қалай ойлайсыңдар ұлулар қандай жәндікке жатады?



. Қойылған сұрақтар төңірегінде жеке, жұппен,топпен ақылдаса отырып, өз ойларын сындарлы түрде ортаға салады.


Ой қозғау сұрақтары жазылған үлестірме қағаздары.

3мин

Ментальді картамен жұмыс жасау.


Ұлулар типіне жататын жәндіктердің қандай ерекшеліктерін білесіңдер?


Оқушылар жұптасып, топтасып пікірлесе отырып, өз ойларын еркін, дәл, анық түрде флипчартқа түсіріп, қорғайды

Флипчарт,

түрлі-түсті маркер



4 мин

10 мин


Негізгі бөлім

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты





Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады:

Сабақтың тақырыбы: Ұлулар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшеліктері

Мақсаты:Ұлулар типінің өкілдерімен және негізгі ерекшеліктерімен танысу.

Мұғалім тақырыпты меңгерту мақсатында «ДЖИГСО» әдісін пайдаланады. Яғни, 3 шағын топқа

а) №1 Бауыраяқты ұлулар класының өкілі жүзім ұлуын талдайды.

№2 Қосжақтаулы ұлулар класының өкілі айқұлақ талдайды.

№3 Басаяқты ұлулар класының өкілі сегізаяқты талдайды.

ә) жанұяда орындайды

1+2+3

б) топта қорғау



Оқушылар сабақтың мақсатына өз идеяларын қосады.

- Ұлулардың кластарын білсем деймін.

- Ұлулардың көбею түрлерін білсем деймін.

Оқушылар жеке-жеке мәтін мазмұнын оқып, танысады, содан соң жұпта, топта бірлесіп талқылап жұмыс жасап, бөлінген оқушылар әр топқа барып, түсіндіреді, талқылайды, сұраққа жауап бере отырып, зерттеушілікпен айналысады.



Интерактивті тақта.

Оқулық (Қ. Қайым) «Биология » 2012ж 203- 206 б.




3 мин

Сергіту сәті.


«Қара жорға» биі биленеді,

Экранда берілген биді қайталайды.

Интерактивті тақта, компьютер

3 мин

Қорытынды

Сұрақ арқылы сабақты қорытындылау.

- Ұлуларда ең алғаш қандай жүйе дамыған, ол қандай қызмет атқарады?

- Ұлулардың қантарату жүйесінің буылтыққұрттан айырмашылығы неде?

Тура жәнее түрленіп даму деген не?



Әр шағын топ оқушылары алдымен, жеке ойланып, жұпта пікір алмасып, топта талқылап, соңында қорытынды ойды қорғайды.


Дәптер , қалам.

3 мин

Бағалау.


Сабақ барысында тапсырмаларды бағалаумен қатар, мұғалім

тарапынан әрдайым көрініс тауып



Әр шағын топ сарапшылары өз топ мүшелеріне баға берді.

Бағалау парақшалары.

Аты –жөні

1 тап

2 тап

3 тап

Баға

лау

















































2 мин

Үйге тапсырма

13 тапсырманы оқып, мазмұндау , сұраққа жауап жазу.

Мазмұндап, сұрақтарға жауап жазып келу.

Оқулық (Қ. Қайым) «Биология » 2012ж 203-207 б.


3 мин

Рефлексия.

Оқушыларға жасыл, қызғылт түсті стикерлер таратады.

- Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар?

- Нені үйрендіңдер?

- Шағын топта жұмыс жасау сіздерге ұнады ма?



Оқушылар стикерлерге

- Бүгінгі сабақтан қандай әсер алғанын жазады.

- Нені үйренгендерін

- Шағын топта жұмыс жасау ұнады ма? деген сауалдар төңірегінде ішкі сезімдерін жазады.



Түрлі-түсті стикерлер.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет