Ііі тоқсан. География 8- сынып Қысқа мерзімді жоспар №17



Дата29.10.2022
өлшемі0,69 Mb.
#155540
Байланысты:
гео 8с 3тоқс 17сабақ


ІІІ тоқсан. География 8- сынып
Қысқа мерзімді жоспар №17

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

География

Бөлім:

5.1 Табиғи ресурстар

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 8







Сабақтың тақырыбы:

Табиғи ресурстарды өңдеу орталықтары мен технологиялары, дайын өнім түрлері БЖБ №8

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.5.1.3 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде жекелеген табиғи ресурстарды өңдеу технологиясын сипаттай отырып, орталықтары мен дайын өнім түрлерін атайды

Сабақтың мақсаты

- жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде жекелеген табиғи ресурстарды өңдеу технологиясын сипаттай отырып, орталықтары мен дайын өнім түрлерін айтады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас
тыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


7 минут

-Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу
-Сыныпта қолайлы ахуал қалыптастыру
-Топқа бөлу.


«Сұрақ-жауап» әдісі
1. Мемлекетімізде қандай табиғи ресурс түрлері орналасқан?
2.Басқа елдерден қандай ресурстарды сатып алу қажет?
3. Қазіргі бар ресурстардан не өндіруге болады?
4. Ресурстардың жекелеген түрлерін немен алмастыруға болады?
5. Ресурстарды қалай көбейтуге және үнемдеуге болады?
Жаңа сабақтың тақырыбын, зерттеу сұрағы, мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

География.
8-сынып Р.Ә.Қаратабанов,
Г.А. Қуанышева,
Ж.Р. Байметова,
К.М. Джаналеева
Алматыкітап
баспасы
2020 ж

Парақшалар


Үлестірме материалдар

Жаңа білім

10 минут


БЖБ№8
20минут

Мәтінмен жұмыс. Мұғалім түсіндірмесі










Мәтінмен жұмыс.
1-топ: Мұнай өңдеу.
2-топ: Мұнайды алғашқы өңдеу немесе тазарту
3-топ: Мұнайды екінші қайтара өңдеу


1-тапсырма: «Суреттер сөйлейді» әдісі
- Нені көріп тұрмыз?
- Ортақ қандай тақырып болуы мүмкін?





..................... ..........................

.................... ........................







...................... .......................



Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды;
Сұрақ -жауапты орындайды;
логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарастары
қалыптасады.
Мәтінді оқып шығады


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ. «Мадақтау»
арқылы бағалау

Дескриптор:
-Суреттерден нені көріп тұрғанын жазады;
- Қандай ортақ тақырып болу керектігін айтады.


ҚБ. «Басбармақ»
әдісі арқылы бағалау


География.
8-сынып Р.Ә.Қаратабанов,
Г.А. Қуанышева,
Ж.Р. Байметова,
К.М. Джаналеева
Алматыкітап
баспасы
2020 ж
Қазақстанның саяси және физикалық картасы
Оқулық

Ноутбук
Интерактивті тақта


Таратпа қағаздар

кесте


Қазақстанның саяси және физикалық картасы



Бекіту
5 минут

Табиғи шикізатты өңдеу орталықтарының біріне (өз таңдауың бойынша) сипаттама беріңдер.

Үйге тапсырма


§52 оқу. Кескін картамен жұмыс



Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

оқулық




Кері байланыс
3 минут






Бөліктің оң жағына

Сол жағына

Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады.

Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.)




Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады




Үлестірме қағаздар




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет