Бекітемін
Мектеп директоры
__________ Х.Ж.Абилова
« » 2013 жыл
Павлодар қаласы
ПҚБАЙ
3 – топ
Қазақ тілінде
Тренер: О.Эртисхан
Тыңдаушы: Г.Байбекова
Сабақ жоспары
Күні:11.10.2013
Пәні: Биология
Сынып:6
Тақырыбы: «Тамыр бөлімдері»
Сілтеме:биология 6-сынып Алматы «Атамұра» 2011
Мақсат:тамыр бөлімдерінің түрлері мен қызметін ажыратады
Күтілетін нәтиже: -тамырдың құрылысын, түрлерін біледі;
-флипчартқа постер жасай алады;
-жұппен,топпен жұмыс істей алады;
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Қолданатын әдістер: топпен жұмыс, жұптық жұмыс, спикердің қорғауы,
Керекті жабдықтар: бағалау парағы, оқулық, суреттер, презентация power point , түрлі-түсті фломастер, маркерлер, флипчарт, интербелсенді тақта, компьютер, стикер.
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Уақыт
|
Ұйымдастыру
|
Сынып ішінде «атом-молекула» әдісі арқылы 3-тен топтасу, рөлдерге бөлу
|
Оқушылар сыныптың ортасында жүреді де мұғалім атом-молекула дегенде 3-тен топтасады. Топ ішінде спикер, эксперт, хатшыны сайлайды.
|
2 мин
|
Білу
|
«Он сұрақ!» ойынын өткізу
|
Ортаға бір бала шығып маңдайындағы стикерге жазылған сөзге он сұрақ қояды, балалар оған «иә, жоқ» деп жауап береді.
|
7 мин
|
Түсіну
|
Үш топқа тақырыпты бөліп беру
|
1-топқа кіріспе және тамыр оймақшасы
2-топқа тамыр бөлімдері
3-топқа тамырдың өсуі
Оқып шығып, топта талдайды
|
5 мин
|
Қолдану
|
Уақытты айтып, келесі жұмыс тобына баруларын сұрау
|
Топтағы эксперт пен хатшы басқа топтағы спикерді барып тыңдап негізгілерін хатшы жазып алады (әр топта тыңдау 1,5 мин)
|
4-5 мин
|
Талдау
|
Топтарды аралап болғаннан кейін өз топтарына келіп айту
|
Эксперт және хатшы келіп өз тобына басқа топтан алған білімдерін ортаға салып постер жасайды. Тамырдың оймақшасын, бөлімдерін және тамырдың өсуін сипаттап спикер қорғайды. Әр топ екі жұлдыз бір тілектерін білдіреді
|
8 мин
|
Жинақтау
|
№7 зертханалық жұмыс орындау «Тамырдың өсу аймағын тауып анықтау»
|
Жұмыс барысын орындау, зерделеу, бақылаған зерзаттың суретін салу
|
12 мин
|
Бағалау
|
Синквейн әдісі немесе 5 жолды өлең немесе эссе жазу
Не?
Қандай?
Не істейді?
Сөйлем.
Синоним.
|
Жеке жазу, топта талқылау, ең үздігін ортаға шығару.
|
3 мин
|
Бағалау
|
Қорытындылайды, бағалайды.
|
Өзіндік, жұптық, топтық бағалау
|
2 мин
|
Үй тапсырмасы
|
β8 оқу, қайталау, 32 беттегі АВС деңгейлік тапсырманы орындау және 33 беттегі кестені толтыру
|
Тапсырманы орындау, кестені дәптерге орындау
|
1 мин
|
Достарыңызбен бөлісу: |