Бекітемін
Мектеп директоры
__________ Х.Ж.Абилова
« » 2013 жыл
Павлодар қаласы
ПҚБАЙ
3 – топ
Қазақ тілінде
Тренер: О.Эртисхан
Тыңдаушы: Г.Байбекова
Сабақ жоспары
Күні:18.10.2013
Сынып:6
Тақырыбы: «Өсімдіктің қоректенуі, топыраққа бекінуі, көбеюі, қоректік заттарды қорға жинақтауы. Атқаратын қызметіне байланысты тамырдың түрөзгерістері»
Сілтеме:биология 6-сынып Алматы «Атамұра» 2011
Мақсат:тамырдың топырақтан құнарлы заттардың сорудың маңызын түсінеді, қорға жинау және түрөзгерістері туралы біледі
Күтілетін нәтиже: -тамыр арқылы қоректенуін, тыңайтқыштарды біледі;
-флипчартқа постер жасай алады;
-жұппен,топпен жұмыс істей алады;
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Қолданатын әдістер: топпен жұмыс, жұптық жұмыс, спикердің қорғауы,
Керекті жабдықтар: бағалау парағы, оқулық, суреттер, презентация power point , түрлі-түсті фломастер, доп, маркерлер, флипчарт, интербелсенді тақта, компьютер, стикер.
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Уақыт
|
Ұйымдастыру
|
Психологиялық жағдай тудыру
|
Амандасу түрлерін көрсету –қазақ, орыс, американ, қытай, үнді. Олар өздері отырған топтар бойынша орындарына отырады.
|
2 мин
|
Білу
|
Өткен тақырыпты қайталау үшін сұрақтарға жауап береміз. Серпілген сұрақ атты ойын ойнату.
|
Оқушыларға доп арқылы сұрақтар қойылады.
Тамыр бөлімдерін ата
Тамыр оймақшасы деген не?
Өсу бөлімі туралы айт.
Тамыр қай кезде жақсы өседі?
Тамырдың түрлерін ата.
Тамыр жүйесін сипатта.
Тамырдың қызметтерін атап шық.
|
5 мин
|
Түсіну
|
Оқулықтағы мәтінді және қосымша берілген материалды оқу.
6 түрлі екі-екіден кәмпиттер таратамын.
|
Балалар өзара бөліп алып оқып шыққан соң топта талқылайды.
Таңдап алған түрі бойынша жұптасады.
|
8 мин
|
Қолдану
Сергіту сәті
|
«Алты қалпақ» әдісін қолданамын
Қызыл қалпақ: тамыр арқылы қоректенудің және түрөзгерістер туралы ойларыңды жазыңдар
Сары қалпақ:тамырдың пайдасын
Жасыл қалпақ: тамыр туралы жаңалық және қызықтысын жазыңыз
Ақ қалпақ: Фактілер Менде қандай ақпарат бар? Білетін ақпаратты жазу
Қара қалпақ: Жағымсыз жақтарын жазу. Қандай проблема бар?
Көк қалпақ – шолу, қорытынды
«Таңғажайып тамыр» атты эссе жазу
Мен не аштым?
Тағы не ашылған жоқ?
Мен оны қалай аша аламын?
Мен барлық қалпақты кие алдым ба?
Жалпы түсінігіңізді жазыңыз
Музыка қосамын
|
Жұптасқан оқушылардың барлығы қалпақтардың ережесімен танысып, ойланады. Уақыт өткен соң талқылайды, постер жасап дәлелдейді, қорғайды.
Оқушылар билеп серігіп қалады.
|
10 мин
2 мин
|
Талдау
|
Интербелсенді тақтаға тамырдың түрөзгерістерін беріп анықтамасын жазғызу.
|
Берілген суреттерге анықтамасын жазады.
|
5 мин
|
Жинақтау
|
№8 зертханалық жұмыс «Тамырдың түрөзгерістері»
|
Жұмыс барысын орындау, зерттеу, суретін салу
|
10 мин
|
Бағалау
|
Бағалау критерийлерге сәйкес ұпай қою
|
Жеке бағалау
|
3 мин
|
Үй тапсырмасын беру
|
β9-10 оқу, қайталау, 2-кестені жаттау, 12 суреттің біреуін салу
|
Тапсырманы орындап келу
|
1 мин
|
Достарыңызбен бөлісу: |